PREMIERA

2005.12.14

CANAL+ PREMIUM

Lucky Luke

Les Dalton

Francja/Niemcy/Hiszpania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia/western

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Joe (Eric Judor) i Averell (Ramzy Bedia), najstarszy i najmłodszy z braci Daltonów, są członkami klanu najgłupszych rabusi na Dzikim Zachodzie. W świecie przestępczym zajmują jednak szczególne miejsce - lista ich kryminalnych porażek jest tak imponująca, że nawet rodzona matka (Marthe Villalonga) ma już ich serdecznie dość.Podczas kolejnej odsiadki bracia dowiadują się o magicznym sombrero, które czyni niewidzialnym tego, kto je nosi. Daltonowie uciekają z więzienia i udają się na poszukiwania cennego łupu. O dziwo, udaje im się go zdobyć. Na fali sukcesu zaczynają snuć fantastyczne plany o bogactwie, które posiądą dzięki magicznemu kapeluszowi. Nie wiedzą jednak, że ich tropem podąża już Lucky Luke (Til Schweiger)."Lucky Luke" to swobodna ekranizacja popularnego komiksu Morrisa i Gościnnego, a zarazem jedna z droższych europejskich produkcji. Jej budżet zamknął się w kwocie 27 milionów euro, przy czym znaczną jego część pochłonęły dekoracje i kostiumy, które specjalnie postarzano, by wyglądały jak te z komiksu. Nad sugestywnym wykreowaniem świata Dzikiego Zachodu czuwali m.in. autorzy efektów specjalnych: Christian Guillon ("Purpurowe rzeki", "Kocha... nie kocha") i Arnaud Fouquet ("Pościg za milionem", "Zły duch"). Inicjatorami nakręcenia filmu byli dwaj francuscy komicy, Eric Judor i Ramzy Bedia, którzy wcielili się w postaci braci Daltonów. Lucky Luke'a zagrał popularny niemiecki aktor Til Schweiger ("Pukając do nieba bram", "Bandyta", "Król Artur").

WASZE OPINIE

pablo1713

no powiem tak nie był ten film jakiś wybitny szkoda że nie zrobili go na podobieństwo "asterix-misja kleopatra" :)

Kaziutek

Precz z tzw lektorem,a zwłaszcza P.Borowcem.To dopiero zgroza.
Filmów z dubbingiem jest kilka w roku,a cztanych setki.
P.S. Zawsze możesz przełączyć na napisy,przynajmniej w Canal+.

gracek

Ty Arthas nie znasz się polskie kreskówki i filmy z dubbingiem są najlepsze na świecie ,widocznie nie rozumiesz polskiego humoru.
Lucky Luke
reżyseria:
Francja/Niemcy/Hiszpania, 2004
Joe (Eric Judor) i Averell (Ramzy Bedia), najstarszy i najmłodszy z braci Daltonów, są członkami klanu najgłupszych rabusi na Dzikim Zachodzie. W świecie przestępczym zajmują jednak szczególne miejsce - lista ich kryminalnych porażek jest tak imponująca, że nawet rodzona matka (Marthe Villalonga) ma już ich serdecznie dość.
komedia/western
Lucky Luke
2,9 5 1 48