Universal Network Television LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Lucy

Francja, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/science fiction

Ocena filmu

0.00

Opis

Luc Besson powołuje do życia kolejną nietuzinkową, silną postać kobiecą. Scarlett Johansson w roli dziewczyny, która z ofiary przeistacza się w wojowniczkę, dysponującą mózgiem o zdumiewających możliwościach.

Gdyby każdy z 86 miliardów neuronów w mózgu wykazał się aktywnością w tym samym czasie, człowiek najprawdopodobniej nabyłby nadludzkie cechy, takie jak telepatia czy telekineza. Taką fantazję snuje w swoim najnowszym filmie Luc Besson. Jego bohaterka, Lucy (Scarlett Johansson), mieszkająca na Tajwanie studentka, przypadkowo staje się zakładniczką bezwzględnego handlarza narkotyków. W jej brzuchu zostaje chirurgicznie umieszczona paczka z białym proszkiem. Worek pęka, a narkotyk przenika do organizmu. Ciało, a zwłaszcza umysł dziewczyny ulega gwałtownym przemianom. Lucy zaczyna odczuwać znacznie intensywniej wszystko wokół - powietrze, wibracje, ludzi, grawitację. Błyskawicznie się uczy, potrafi kontrolować materię. Szaleńczy pęd jej mózgu ku niczym nieskrępowanym możliwościom nie ma końca. Dziewczyna szuka pomocy u wybitnego specjalisty z dziedziny badań nad ludzkim mózgiem, profesora Samuela Normana (Morgan Freeman). W dotarciu do Normana, ale też zachowaniu resztek człowieczeństwa pomaga jej policjant, Pierre Del Rio (Amr Waked).

Reżyser i scenarzysta LUC BESSON słynie z kreowania na ekranie ciekawych, silnych postaci kobiecych. Wystarczy przypomnieć bohaterki "Nikity", "Leona zawodowca" czy "Piątego elementu". Do tego grona dołącza Lucy, w którą wcieliła się czterokrotnie nominowana do Złotego Globu Scarlett Johansson, jedna z muz Woody'ego Allena ("Vicky Cristina Barcelona", "Wszystko gra", "Scoop - Gorący temat") i ucieleśnienie marvelowskiej Natashy Romanoff ("Avengers", "Iron Man 2", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"). Na planie "Lucy" partneruje jej laureat Nagrody Akademii® ("Za wszelką cenę") Morgan Freeman, który zajmuje 10. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów. Produkcje z jego udziałem przyniosły ponad 3 miliardy dolarów wpływów, a sumę tę "Lucy" powiększyła o kolejne 460 milionów. Besson już zapowiedział realizację sequela. Film zrealizowała ekipa stałych współpracowników Bessona, w tym jego żona, producentka Virginie Besson-Silla, operator Thierry Arbogast, scenograf Hugues Tissandier oraz kompozytor Eric Serra.
Lucy
reżyseria:
Francja, 2014
Luc Besson powołuje do życia kolejną nietuzinkową, silną postać kobiecą. Scarlett Johansson w roli dziewczyny, która z ofiary przeistacza się w wojowniczkę, dysponującą mózgiem o zdumiewających możliwościach.
thriller/science fiction
Lucy
3,9 5 1 120