DreamWorks

PREMIERA

2010.01.30

CANAL+ PREMIUM

MADAGASKAR 2

Madagascar: Escape 2 Africa

USA, 2008

,

gatunek: film animowany

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Grupa uciekinierów z nowojorskiego ZOO - lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria - wciąż przebywa na Madagaskarze. Nadarza się szansa na opuszczenie wyspy, kiedy rezolutne pingwiny naprawiają spoczywający w dżungli, rozbity samolot.

Zwierzęta wyruszają w podróż powrotną do cywilizacji, jednak ich lot nie trwa wystarczająco długo. Lądują awaryjnie w Afryce, gdzie spotykają innych przedstawicieli swojego gatunku. Czarny Kontynent jawi się zwierzętom tak atrakcyjny, że tracą przekonanie do słuszności idei powrotu w cieplarniane warunki ogrodu zoologicznego.

Po ogromnym sukcesie filmu "Madagaskar", który zarobił ponad pół miliarda dolarów wytwórnia DreamWorks SKG we współpracy z Paramount Pictures podjęła decyzję o realizacji drugiej części perypetii zwierząt-uciekinierów z ZOO. Reżyserię sequela powierzono ponownie sprawdzonemu duetowi ERIC DARNELL i TOM MCGRATH, którzy wspomagani przez Etana Cohena ("Jaja w tropkiach", "Idiokracja") napisali także do niego scenariusz. Filmowcy wiedzieli, że za powodzeniem "Madagaskaru" w dużej mierze stały sylwetki występujących w nim postaci, czyli zwierząt, obdarzonych typowo ludzkimi cechami charakteru i zachowaniami. "Już w momencie, kiedy zakończyliśmy prace nad pierwszą częścią - a zanim jeszcze okazała się ona tak niewiarygodnym przebojem - zastanawialiśmy się, co jeszcze można zrobić w przyszłości z takimi fantastycznymi bohaterami" - mówił Tom McGrath. Wymyślenie fabuły kontynuacji przygód czwórki zbiegów z ZOO wymagała jednak od autorów prawdziwej burzy mózgów. W jej trakcie McGrath, Darnell i Cohen przerzucali się kolejnymi pomysłami. Wreszcie zwyciężyła koncepcja rzucenia bohaterów do ich afrykańskiego matecznika. Kiedy przedsięwzięcie nabrało realnych kształtów do twórców filmu dołączyli producenci Mark Swift i Mirella Soria, których wysiłki nadały pracy nowy, dynamiczny bieg. "Cieszyliśmy się, że możemy ponownie pracować z autorami scenariusza i reżyserami, ponieważ oni są siłą napędową filmu" - przekonywała Soria. "Są uwrażliwieni na odmienne aspekty filmu i wzajemnie się uzupełniają, co daje znakomity efekt. Udało nam się również zachęcić do ponownej współpracy wielu specjalistów, pracujących przy części pierwszej". Scenariusz "Madagaskaru 2" zręcznie łączy elementy wartkiej akcji z intymnymi przeżyciami i refleksjami bohaterów. Okazuje się, że Czarny Ląd sprawia, iż każdy z nich poznaje jakąś prawdę o sobie, której wcześniej nie był świadomy. Oddanie wachlarza emocji, jakim ulegają było zadaniem dla animatorów. "Oczywiście stało przed nami wiele różnych wyzwań, jednak nasi animatorzy to doświadczeni specjaliści" - komplementował kolegów McGrath. "Tak naprawdę, w głębi duszy każdy z nich jest aktorem, który mógłby wkroczyć na scenę, a robi to w codziennym życiu poprzez swoje kreacje animacyjne. To one stają w świetle reflektorów i dają popis najlepszych umiejętności aktorskich". Efekt pracy animatorów nie byłby tak spektakularny, gdyby nie profesjonaliści, użyczający bohaterom głosów. W udźwiękowieniu wersji oryginalnej udział wziął m.in. Ben Stiller, Chris Rock i Sacha Baron Cohen. W polskiej wersji dubbingowanej usłyszeć można natomiast Artura Żmijewskiego, Małgorzaty Kożuchowskiej, Piotra Adamczyka i wielu innych.

O tym czy sequel jest udanym przedsięwzięciem świadczy najlepiej porównanie jego przychodów z pierwszą częścią. Próbę tę "Madagaskar 2" przeszedł znakomicie zarabiając 600 milionów dolarów, a więc o 100 więcej niż "Madagaskar".

WASZE OPINIE

villemo

Bardzo się wynudziłam.
Z ręką na sercu i nie na złość fanom to stwierdzam. Rozpaczliwie szukałam czegoś zabawnego, chciałam dostrzec coś dobrego. Nie znalazłam.
Słabe...

karll 1234

[quote elo123 napisał07.02.2010 10:56]
czejśc elo jak tam !!!!!

elo123

czejśc elo jak tam nie !!!!!
MADAGASKAR 2
USA, 2008
Grupa uciekinierów z nowojorskiego ZOO - lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria - wciąż przebywa na Madagaskarze. Nadarza się szansa na opuszczenie wyspy, kiedy rezolutne pingwiny naprawiają spoczywający w dżungli, rozbity samolot.
film animowany
MADAGASKAR 2
4,5 5 1 76