2013 Paramount Pictures. All Rights Reserved.

PREMIERA

2013.12.29

CANAL+ PREMIUM

Madagaskar 3

Madagascar: Europe's Most Wanted

USA, 2012

,

gatunek: animowany

Ocena filmu

0.00

Opis

Po opuszczeniu Afryki Alex i jego przyjaciele przemierzają Europę, cyrkowym pociągiem. Ściga ich okrutna kolekcjonerka trofeów DuBois.

Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman próbują wrócić do nowojorskiego Zoo w Central Parku. Porzuciwszy Afrykę, trafiają do Europy, do Monte Carlo, gdzie w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafiają na listę ściganych przez francuską oficer kontroli, a przy tym bezlitosną kolekcjonerkę trofeów dzikich zwierząt - Chantel DuBois. Grupa, do której dołącza król Julian i pingwiny, postanawia działać w przebraniu. Dołączają do wędrownego cyrku i realizują prosty plan: odkryć swoje talenty, zyskać popularność i pojechać do Nowego Jorku. W cyrku poznają nowych przyjaciół: tygrysa Vitalija i lwa morskiego Stefano. Alex zakochuje się w gepardzicy o imieniu Gia, a Julian od pierwszego wejrzenia w niedźwiedzicy Soni.

W "Madagaskarze 3" lew Alex i jego przyjaciele nadal próbują wrócić do Nowego Jorku, tym razem mają do przebycia całą Europę. Nieodłącznymi towarzyszami czwórki bohaterów jest niezawodna, doskonale uzupełniająca się drużyna paramilitarnych pingwinów: pewny siebie Skipper, Kowalski, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, Szeregowy, mający talent do łamania kodów i Rico, który doskonale rzuca nożami i zna się na materiałach wybuchowych. Razem z przybyszami z nowojorskiego zoo do Afryki trafia też samozwańczy władca absolutny, król lemurów Julian XIII, któremu towarzyszy kuzyn, szara eminencja Maurice oraz Mort.

O tym, czy sequel jest udanym przedsięwzięciem najlepiej świadczy porównanie jego przychodów z poprzednią częścią. Próbę tę "Madagaskar 3" przeszedł znakomicie, zarabiając blisko 747 milionów dolarów, a więc o 147 milionów więcej niż "Madagaskar 2". DreamWorks zapowiedziało powstanie czwartej części, która pojawi się w 2014 roku. Również w Polsce film odniósł sukces kasowy, zajmując 3. miejsce na liście najlepszych weekendów otwarcia 2012 roku (za "Skyfall" i "Jesteś bogiem").

WASZE OPINIE

Pio

Troszkę przesadzone, przelukrowane kino od Dream Works. Wcześniejsze części o
niebo lepsze, ta widać że robiona dla $$$ . Kilka śmiesznych zwrotów a niektóre po
prostu żenujące. Myślałem że wieczór spędzę ze sporym uśmiechem a tu masło
maślane.
Madagaskar 3
USA, 2012
Po opuszczeniu Afryki Alex i jego przyjaciele przemierzają Europę, cyrkowym pociągiem. Ściga ich okrutna kolekcjonerka trofeów DuBois.
animowany
Madagaskar 3
3,9 5 1 63