PREMIERA

2010.11.18

CANAL+ PREMIUM

Magia kłamstwa 2

Lie to Me

USA, 2009-2010

, ,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

Ocena filmu

0.00

Opis

"Magia kłamstwa" to serial kryminalny, którego jednym z największych atutów jest brawurowa rola Tima Rotha ("Rosencrantz i Guildenstern nie żyją", "Wściekłe psy", "Cztery pokoje"). Aktor wciela się w postać doktora Cala Lightmana, psychologa-behawiorysty, który opracował unikalną metodę analizowania mowy ciała. Pozwala mu to czytać w ludziach jak w otwartych księgach.

Wie, kiedy rozmówca kłamie, albo nawet coś ukrywa. Zwykle zachowuje trzeźwy ogląd rzeczywistości i rzeczowo ją analizuje, chyba że sprawa dotyczy jego nastoletniej córki Emily (Hayley McFarland), którą wychowuje wspólnie z byłą żoną (Jennifer Beals). Lightman, znany z arogancji i cynizmu, w pracy jest praktycznie nieomylny, dlatego z usług jego agencji chętnie korzysta policja, FBI, a nawet politycy. Pomaga mu grupa specjalistów, do której należą: psycholożka dr Gillian Foster (Kelli Williams), utalentowany analityk Eli Loker (Brendan Hines) oraz Ria Torres (Monica Raymund), której talentem jest szczególnie wyczulona intuicja.

Drugi sezon serialu koncentruje się na bohaterach, na tym jacy są i co spowodowało, że wybrali taką drogę, a nie inną. Znacznie bardziej niż w pierwszej serii zostają pokazane ich prywatne światy, uczucia i poglądy. Dotyczy to zwłaszcza Lightmana i Foster, których wspólną przeszłość odsłania jeden z epizodów. Grupa Lightmana będzie miała poważne problemy finansowe, co zmusi jej lidera do podejmowania się drobnych, mało prestiżowych zleceń. Stałym klientem firmy będzie wciąż FBI, w związku z tym znaczącą postacią stanie się agent Reynolds, a zwłaszcza jego relacja z Lightmanem. W drugim sezonie pojawi się również kilka wątków miłosnych. Gościnnie pojawią się m.in. Melissa George, Sean Patrick, James Marsters, Max Martini i Garret Dillahunt.

Pierwszy sezon "Magii kłamstwa" miał polską premierę telewizyjną w CANAL+ we wrześniu 2009 roku. Kilka miesięcy wcześniej w USA, na antenie stacji Fox premierowy odcinek serialu przyciągnął przed ekrany ponad 12 milionową widownię. Produkcja od razu zyskała uznanie widowni i krytyków. Recenzent "Washington Post" pisał o nim: "To niezwykle treściwy, przemyślany i zmuszający do myślenia dramat kryminalny. Kolejna historia o policyjnych dochodzeniach? Tak, ale z jedną istotną różnicą - to jeden z najlepszych seriali roku". Zainteresowanie "Magią kłamstwa" nie słabnie. Pierwszy odcinek drugiego sezonu, pomimo że przypadł na okres wakacyjny, zgromadził w Stanach Zjednoczonych prawie 6 mln widzów, a najpopularniejszy epizod obejrzało 7,3 mln ludzi. Przy takich wynikach stacja Fox zdecydowała się na kontynuowanie produkcji i obecnie powstaje 3. część serialu.

Choć pomysłodawca "Magii kłamstwa" Samuel Baum, zarzeka się, iż wykreowani przez niego bohaterowie są postaciami w pełni fikcyjnymi, dość ewidentne jest podobieństwo Cala Lightmana do słynnego psychologa, doktora Paula Ekmana, jednego z najbardziej znanych badaczy języka ciała, który jest merytorycznym konsultantem produkcji.

ODCINEK 1. - SAMO SEDNO

Jedno ciało, trzy osoby.
Podczas spotkania z czytelnikami Cala zaczepia kobieta, która twierdzi, była świadkiem morderstwa, ale nikt jej nie wierzy. Okazuje się, że Trisha cierpi na zaburzenia, efektem których jest posiadanie trzech osobowości. Cal stara się przemówić do każdej z nich i dowiedzieć się, czy dziewczyna była tylko świadkiem, czy może także mordercą. W międzyczasie agent Reynolds prosi grupę Lightmana o zweryfikowanie sędziego Simona, kandydata do Sądu Najwyższego. Cal przekazuje zadanie Torres. Dziewczyna odkrywa, że sędzia był w intymnej relacji z jedną z osób, w sprawie których wyrokował. Była żona Cala Zoey zamierza otworzyć w Chicago kancelarię prawną. Chce zabrać ze sobą córkę. Cal zadłuża firmę, by zatrzymać rodzinę w mieście i nie konsultuje tego ze swoją wspólniczką dr. Foster.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 18 listopada 2010, 21:00

ODCINEK 2. - PRAWDA ALBO KONSEKWENCJE

Cal w obronie oskarżonego o gwałt.
Zoe prosi Cala o pomoc w udowodnieniu niewinności jej klienta. Chłopak został oskarżony o gwałt na nieletniej podczas jednej z imprez w domu studenckim. Cabe przyznaje się do współżycia, ale przyrzeka się, że nie wiedział, iż dziewczyna jest nieletnia. Lightman angażuje się w sprawę szczególnie, kiedy okazuje się, że jego córka, Emily, koleguje się z Susan i podobnie jak ona posługuje się fałszywym dowodem tożsamości, by móc uczestniczyć w imprezach w kampusie. Tymczasem Gillian i Eli prowadzą śledztwo w siedzibie sekty, żeby ustalić, czy jej lider świadomie unika płacenia podatków.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 25 listopada 2010, 21:00

ODCINEK 3. - PAN SYTUACJI

Cal występuje przeciwko fałszywej klinice
Cal wraz z córką jadą na wakacje do Meksyku. Na miejscu ambasada prosi psychologa o pomoc w znalezieniu zaginionej amerykańskiej obywatelki Marli. Cal dowiaduje się od córki Marli, że kobieta dzień wcześniej była umówiona na randkę. Zarówno w barze, gdzie ostatnio widziano Marlę, jak i na komisariacie policji Cal, Emily i sprowadzona ze Stanów Ria napotykają trudności w uzyskaniu informacji. Udaje im się jednak ustalić, że w mieście działa klinika leczenia niepłodności, a Marla była dawcą komórek jajowych. Cal, wykorzystując swoje zdolności, odkrywa, że klinika to przekręt. Tymczasem Gillian wraz z nieprzychylnym Calowi Jackiem Raderem z biura do zapobiegania i zwalczania chorób próbuje rozwiązać sprawę zgonów wywołanych transfuzją skażonej krwi.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 grudnia 2010, 21:00

ODCINEK 4. - MIÓD

Cal zakładnikiem oskarżonego o morderstwo mężczyzny
Do siedziby firmy Lightmana trafia Eric Matheson, oskarżony o zabicie żony. Mężczyzna jest zdesperowany. Chce uwolnić się od zarzutów i odnaleźć prawdziwego mordercę. Grożąc Calowi pistoletem, wymusza na nim pomoc. Eric jako potencjalnego zabójcę wskazuje Toma McHenry'ego, którego podejrzewa o romans z żoną. Jednak po przeprowadzeniu wywiadu Cal wyklucza jego udział w morderstwie. Przy okazji wychodzą na jaw długi Erica, który nie był świadomy, że wiedziała o nich również jego żona.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 grudnia 2010, 21:00

ODCINEK 5. - CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Cal spotyka starego przyjaciela z kryminalną przeszłością
Przyjaciel z przeszłości Cala prosi go o pomoc. Terry chce, żeby Lightman powiedział niebezpiecznemu kryminaliście Lance'owi, czy fałszerz pieniędzy, z którym zamierza współpracować jest wiarygodny. Cal, który jest winien Terry'emu przysługę zgadza się pomóc, ale powiadamia o sprawie agenta Reynoldsa. Reszta ekipy Lightmana próbuje w międzyczasie ustalić, kto jest autorem nagrania wideo, zawierającego groźbę śmierci.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 grudnia 2010, 21:00

ODCINEK 6. - BRAK SZCZEROŚCI

Ben świadkiem koronnym FBI
Jeden ze świadków koronnych FBI w sprawie przeciwko szefowi mafii Elliotowi Greenowi zostaje zamordowany. Ekipa Lightmana zostaje poproszona o pomoc w ustaleniu osoby, która wydała dane świadka mordercom. Agent Ben Reynolds, drugi świadek w sprawie, wycofuje swoje zeznania. Cal i Gillian widzą, że Ben stara się coś ukryć. Wkrótce okazuje się, że rozpracowując Greena w obawie przed zdemaskowaniem zabił człowieka, który odkrył jego tożsamość. Jednak informacja o zabójstwie nie znalazła się w aktach sprawy i teraz fakt ten może doprowadzić do oskarżenia Bena o morderstwo. Agent zarzeka się, że złożył raport swojej łączniczce. Kobieta zaprzecza jednak, jakoby dostała od Bena taką informację.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 grudnia 2010, 21:00

ODCINEK 7. - CZARNY PIĄTEK

Śmierć w tłumie
Do Cala zgłasza się Max Reynolds, który twierdzi, że rodzice ukrywają przed nim prawdziwą tożsamość. Chłopak wierzy, że jest zaginionym przed laty Jamesem Knoksem. Cal postanawia mu pomóc. Odkrywa, że prawdziwy James Knox nie żyje, ale rodzice Maksa faktycznie adoptowali syna nielegalnie. Cal dociera do byłego kuratora sądowego, który prawdopodobnie jest ojcem Maksa. Tymczasem Eli i Ria badają sprawę śmierci klientów sklepu elektronicznego którzy zginęli stratowani podczas wielkiego otwarcia sklepu. Za udowodnienie, że za zgony odpowiedzialny jest tłum psycholodzy mają otrzymać wysokie wynagrodzenie. Sprawa nie jest jednak tak prosta i oczywista.
CANAL+, czwartek, 30 grudnia 2010, 21:00

ODCINEK 8. - TAJEMNICZY ŚW. MIKOŁAJ

Lightman w Afganistanie
Cal dostaje zlecenie od rządu, aby ustalić wiarygodność złapanego w Afganistanie Amerykanina, który przeszedł na stronę Talibów. Mężczyzna podaje miejsce gdzie przetrzymywani są porwani przez Talibów amerykańscy żołnierze. Cal jedzie do Afganistanu, by ocenić, czy mężczyzna kłamie i tym samym naraża na niebezpieczeństwo oddział ratunkowy. Podczas przesłuchania okazuje się, że mężczyzna jest agentem CIA. W międzyczasie dochodzi do ataku Talibów na amerykański posterunek. Tymczasem w Stanach reszta grupy zajmuje się sprawą zwolnienia nauczyciela, który powiedział swoim uczniom, że św. Mikołaj nie istnieje.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 stycznia 2011, 21:00

ODCINEK 9. - KTO BIERZE PULĘ?

Cal w świecie pokera
W Las Vegas dochodzi do porwania Jake'a, jednego z uczestników turnieju pokerowego. Do sprawy zostaje wezwana ekipa Cala i Ben. Podejrzenia padają na innych uczestników turnieju. Porywacz domaga się okupu w postaci 2 milionów dolarów. Pieniądze odbiera jeden z ludzi uczestnika turnieju Valdeza. Okazuje się jednak, że jest fałszywy trop. Lightman udaje się pod wskazany adres, gdzie w bagażniku samochodu znajduje martwe ciało trenera pokerowego, Abe'a. Ekipa Cala odnajduje także Jake'a, który upozorował własne porwanie ze strachu, ponieważ był świadkiem morderstwa Abe'a.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 13 stycznia 2011, 21:00

ODCINEK 10. - TRAKTORZYSTA

Podwójny zamach
Sfrustrowany farmer Harold podjeżdża traktorem pod budynek Skarbu Państwa. Grozi wysadzeniem budynku przy pomocy bomby, która znajduje się pod siedzeniem traktora. Cal zostaje poproszony o negocjacje z zamachowcem i ustalenie, czy mężczyzna mówi prawdę. Dowiaduje się od farmera, że do zamachu zmusił go niejaki Ron Jackson, grożąc zabiciem jego żony. FBI uwalnia kobietę. Okazuje się jednak, że traktor miał za zadanie odwrócić uwagę od prawdziwego zamachu, którego Ron ma dokonać w innej części miasta na Sekretarzu Skarbu. Tymczasem Eli opiekuje się grupą uczniów, którzy na czas zamieszania związanego z zamachem przebywają w instytucie Lightmana.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 20 stycznia 2011, 21:00

ODCINEK 11. - POKONAĆ DIABŁA

Godny rywal dla Cala
Podczas wykładu na uniwersytecie jeden ze studentów rzuca Calowi wyzwanie. Sprawdzając reakcje chłopaka na różne zdjęcia Cal stwierdza, że Martin jest psychopatycznym mordercą. W tę diagnozę nie wierzy nawet Gillian, jednak, kiedy okazuje się, że w okolicy zaginęły dwie dziewczyny, pierwszym podejrzanym staje się właśnie Martin. Podczas przesłuchiwania jego matki wychodzi na jaw, że syn budzi w niej strach. Kobieta mówi także, że Martin miał siostrę, która utonęła w młodym wieku. Wkrótce chłopak porywa Cala i każe mu kopać własny grób. Tymczasem Eli i Ria zajmują się sprawą nauczyciela, któremu grozi zwolnienie z racji tego, że przyznał się do zaobserwowania UFO.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 27 stycznia 2011, 21:00

ODCINEK 12. - SŁODKA SZESNASTKA

Cal staje oko w oko z terrorystą
Przed budynkiem Grupy Lightmana wybucha samochód, którym jechał Andrews, były szef Cala z Pentagonu. Cal dostaje płytę z nagraniem jego pierwszej rozmowy z Gillian, jeszcze z czasów pracy w Pentagonie. Ktoś próbuje go szantażować zawartością pozostałych nagrań. Wkrótce okazuje się, że wybuch oraz szantaż mają związek z jedną ze spraw Cala sprzed 7 lat, kiedy podczas próby zabicia terrorysty, Jimmy'ego Doyle'a, zostają zastrzelone jego córka i żona.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 3 lutego 2011, 21:00

ODCINEK 13. - CAŁA PRAWDA

Młoda kobieta oskarżona o zabójstwo znacznie starszego męża
Victor, milioner w podeszłym wieku, zostaje zamordowany. Ostatnią osoba, która miała kontakt z ofiarą jest jego znacznie młodsza żona Clara. Kobieta zostaje oskarżona o zabójstwo. Prokuratura prosi Cala o ocenę przysięgłych wyrokujących w sprawie oraz przygotowanie świadków do przesłuchań. Cal odkrywa, że Clara kłamie, mówiąc, że nie pamięta ostatnich czterdziestu minut spędzonych z mężem. Tymczasem Gillian rozmawia z synem Victora, który z kolei kłamie, że miał romans z Clarą. Cal dochodzi do wniosku, że oboje coś ukrywają. Jednak, jak się okazuje nie działają wspólnie.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 10 lutego 2011, 21:00

ODCINEK 14. - REAKCJA NA KONTAKT

Cal pomaga weteranowi wojennemu
Cal i Gillian zostają wezwani do bazy wojskowej. Mają przebadać sierżanta Turleya, który od powrotu z Iraku pół roku temu, okazuje przejawy zespołu stresu pourazowego i stał się niebezpieczny dla otoczenia. Mężczyzna zostaje poddany serii badań, które dowodzą, że cierpi na blokadę psychiczną, wywołaną wydarzeniem z czasów wojny. Cal i Gillian udają się do przełożonego Turleya w Iraku, kapitana Renshawa. Odkrywają, że kapitan ukrywa prawdę o jednej z akcji z udziałem Turleya, podczas której spanikowany Renshaw zastrzelił jednego ze swoich kolegów.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 17 lutego 2011, 21:00

ODCINEK 15. - NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

Skorumpowani policjanci
Podczas pełnienia służby na jednym z osiedli zostaje postrzelony policjant. Domniemani sprawcy zostają schwytani. Policja zgłasza się po pomoc do Cala, ponieważ ranny funkcjonariusz jest sparaliżowany i można się z nim porozumieć tylko obserwując jego źrenice. Za pośrednictwem Cala wskazuje strzelca, jednak Lightman zauważa, że policjanci zamieszani w sprawę coś ukrywają. Wkrótce na tym samym osiedlu zostaje znalezione ciało niejakiego Jenkinsa. Wychodzi na jaw oszustwo właściciela gruntów, w które zamieszanych jest kilku policjantów. Tymczasem córka Lightmana, Emily, zostaje aresztowana przez zaangażowanych w przekręt policjantów za posiadanie i sprzedaż narkotyków. Cal wpada w szał.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 24 lutego 2011, 21:00

ODCINEK 16. - DELINQUENT

Siostra Rii Torres
Siostra Rii Torres, która odsiaduje wyrok w poprawczaku, prosi ją o pomoc. Czuje się zagrożona. Jedna z jej koleżanek z zakładu przekazała jej bowiem bezcenne jajko Faberge, a wkrótce potem została zabita. Cal, aby ochronić dziewczynę, pomaga jej uciec. Podczas śledztwa ujawnia, że w więzieniu działa grupa włamywaczy, którzy w zamian za skrócenie wyroków dokonują kradzieży.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 3 marca 2011, 21:00

ODCINEK 17. - SKOK W SONDAŻACH

Kandydat na gubernatora zamieszany w morderstwo
Podczas przemówienia kandydata na gubernatora Brooksa, w wyniku zamachu ginie Michelle, jedna z pracownic jego biura. Ekipa Lightmana zostaje wynajęta, żeby odkryć, czy zamachowiec działał sam, czy w grupie. Cal szybko dochodzi do wniosku, że celem ataku nie był polityk, tylko właśnie Michelle. Podejrzewa też, że kandydat na gubernatora ma coś wspólnego z zabitą kobietą. Przesłuchując Brooksa dowiaduje się, że kilka miesięcy wcześniej szef jego sztabu Addison powstrzymał polityka przed współżyciem z Michelle. Cal dochodzi jednak do wniosku, że to nie Brooks stoi za jej morderstwem. Wychodzi na jaw, że Michelle spowodowała wypadek, w którym zginął człowiek, a Addison zatuszował całą sprawę. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy Addison ginie, a jego śmierć jest upozorowana na samobójstwo.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 10 marca 2011, 21:00

ODCINEK 18. - KLINCZ

Cal zamieszany w morderstwo
Cal wybiera się, by zobaczyć nielegalną uliczną walkę. Po jej zakończeniu zostaje zastrzelony Raul, który wygrał. Cal w obawie przed utratą opieki nad córką stara się ukryć swoje uczestnictwo w całej sytuacji. Calowi udaje się dotrzeć do Orlanda, którzy zarzeka się, że nie zabił Raula, ponieważ byli przyjaciółmi. Orlando poddał walkę, bo Raul potrzebował pieniędzy na powrót do Peru. Tymczasem Gillian zaczyna spotykać się z dr. Burnsem. Ma jednak wobec niego pewne podejrzenia. Zwłaszcza po tym, jak znajduje wśród jego rzeczy paszport na inne nazwisko. Gillian prosi o pomoc Bena, który daje jej do zrozumienia, że Burns może być przemytnikiem narkotyków.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 17 marca 2011, 21:00

ODCINEK 19. - FLECISTA Z HAMELN

Lightman popełnia błąd
Cal i Zoe oglądają egzekucję Jasona, mężczyzny który został skazany za zabicie 8-letniego chłopczyka i został przez nich doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości. Tuż przed śmiercią mężczyzna mówi, że jest niewinny. Cal dostrzega w tym prawdę. Tymczasem, niedługo po egzekucji małżeństwo Sheridanów dostaje tajemniczy telefon, podobny do tego, który otrzymali 17 lat wcześniej, na dzień przed porwaniem ich siostrzeńca. Wkrótce znika ich najstarszy syn Oliver. Prawdopodobnie zabity skazaniec albo był niewinny, albo miał wspólnika. Owładnięty myślą o swoim błędzie Cal postanawia dociec do prawdy. Tymczasem brat skazanego grozi mu pozwem za doprowadzenie do egzekucji Jasona.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 24 marca 2011, 21:00

ODCINEK 20. - ZDEMASKOWANY

Lightman jest zazdrosny o Gillian
David, z którym spotyka się Gillian okazuje się tajnym agentem służb antynarkotykowych. Jego spotkania z kobietą o imieniu Michelle wzbudzają podejrzenia Cala. Kiedy David zostaje porwany, Cal dowiaduje się, że stoi za tym handlarz narkotyków zwany Little Moon, który podejrzewa, że David zabił jego ojca. Cal podąża za porwanym i oferuje Little Moonowi pomoc w ustaleniu, kto jest mordercą Big Moona. Podczas przesłuchania zauważa, że David kogoś kryje. Okazuje się, że chodzi o Michelle, która jest w ciąży z Big Moonem.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 31 marca 2011, 21:00

ODCINEK 21. - CIEMNOŚĆ I JASNOŚĆ

Romans Rii i Eliego
Cal i Gillian zajmują się sprawą zaginionej kilka miesięcy wcześniej Molly. Dowiadują się, że dziewczyna brała udział w filmach porno, ale szef wytwórni także nie widział jej od dawna. Agent Reynolds odnajduje Molly, ale dziewczyna odmawia powrotu do domu z powodu sytuacji rodzinnej. Podejrzewa ojca o zabicie matki, ale Gillian dostrzega, że dziewczyna coś ukrywa. Okazuje się, że Molly jest zarażona HIV. W międzyczasie Cal wywołuje pomiędzy Elim a Rią rywalizację o awans, tymczasem oni postanawiają współpracować.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 kwietnia 2011, 21:00

ODCINEK 22. - CZARNE I BIAŁE

Śmierć dziennikarki
Dziennikarka Julie Cannell pisze artykuł o pracującym w urzędzie miasta Darrylu Anslingerze i prosi Cala o pomoc w ocenie, czy jej informator jest wiarygodny. Cal umawia się z nią na spotkanie w pokoju hotelowym, w którym zastaje dziennikarkę martwą. Wkrótce do biura Cala przychodzi Bo Hackman, przedstawiający się jako informator Julie. Mężczyzna jest śledzony przez dwóch detektywów. Twierdzi, że został wynajęty przez Anslingera, żeby zabić potentata na rynku nieruchomości Stevena Cooka. Jako, że nie wykonał zadania, sam stał się celem. Podczas spotkania z Julie wręczył jej kopertę z dowodami obciążającymi Anslingera. Koperta jednak zniknęła.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 14 kwietnia 2011, 21:00

WASZE OPINIE

Lepix

Najciekawszy serial od czasów pamiętnej pierwszej serii Prison Breaka. Przewaga Magii kłamstwa nad Mentalistą jest wg mnie ogromna i dlatego bardzo mnie cieszy, że ten serial znów jest na antenie.

GAZO

Super!! Mistrz sztuki aktorskiej powrócił w najlepszym stylu!!
POLECAM BARDZO!!

Blue-Grey

Po pierwszym odcinku zapowiada się kolejny trafny wybór Canal+ - znakomita filmowa rozrywka, serial uczący skutecznego myślenia i obserwacji. A Tim Roth to jeden z moich ulubionych aktorów. Potrafi chyba równie dobrze zagrać brutalnego mafioza, jak i świętego Karola Boromeusza. Jest też dowodem na to, że u prawdziwego faceta liczy się nie tyle gładka buzia, co przede wszystkim mocny intelekt.
Krótko mówiąc: czwartkowe wieczory o 21 mam już zarezerwowane.
Magia kłamstwa 2
USA, 2009-2010
"Magia kłamstwa" to serial kryminalny, którego jednym z największych atutów jest brawurowa rola Tima Rotha ("Rosencrantz i Guildenstern nie żyją", "Wściekłe psy", "Cztery pokoje"). Aktor wciela się w postać doktora Cala Lightmana, psychologa-behawiorysty, który opracował unikalną metodę analizowania mowy ciała. Pozwala mu to czytać w ludziach jak w otwartych księgach.
serial kryminalny
Magia kłamstwa 2
4,7 5 1 32