Magia w blasku księżyca

Magic in the Moonlight

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

Ocena filmu

0.00

Opis

Komedia romantyczna Woody'ego Allena osadzona w realiach Riwiery Francuskiej lat 20. XX wieku. Colin Firth jako mistrz magii, który stara się zdemaskować fałszywe medium w osobie Emmy Stone.

Przekonany o własnej wartości, arogancki iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth) żywi wyjątkową niechęć do wszelkiej maści spirytystów, twierdzących, że mają magiczne zdolności. Na prośbę przyjaciela Howarda Burkana (Simon McBurney) postanawia udać się do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny amerykańskich bogaczy, by zdemaskować podającą się za medium Sophie Baker (Emma Stone). Piękna, tajemnicza dziewczyna, która pomaga pani Grace Catledge (Jacki Weaver) w nawiązaniu kontaktu ze zmarłym mężem, zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a szczególnie na młodym Brice'ie (Hamish Linklater), który całkowicie traci dla niej głowę. Jedynie Stanley jest sceptyczny i przekonany, że nie będzie miał najmniejszego problemu z wykazaniem naiwności Catlegde'ów. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, dziewczyna daje liczne dowody ponadnaturalnych zdolności, które wymykają się racjonalnemu wytłumaczeniu. Urażony w swojej dumie, Stanley powoli przyjmuje do wiadomości, że wszystko jest możliwe - nawet to, że istnieje miłość.

Od 1971 roku WOODY ALLEN realizuje każdego roku przynajmniej jeden film pełnometrażowy (wyjątkiem były lata 1974, 1976 i 1981). Najwięcej, bo aż 13 projektów nakręcił ze swoją byłą partnerką Mią Farrow, w 8 filmach zagrała Diane Keaton. Allen jest laureatem 4 Oscarów, z którego żadnego nie odebrał osobiście. Na ceremonii wręczenia Nagród Akademii pojawił się jedynie po to, by zaapelować do producentów, by po 11 września kręcili swoje filmy w Nowym Jorku. Mimo to, do niego należy rekord, jeśli chodzi o ilość nominacji za scenariusze. Ma ich 16, wszystkie w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny.

"Magią w blasku księżyca" kończący w tym roku 70 lat artysta powrócił do Francji, gdzie powstał największy komercyjny hit w jego karierze, czyli "O północy w Paryżu". W obsadzie nowej komedii mistrza znalazła się jak zwykle plejada znakomitości, a wśród nich zdobywcy Oscarów®: Colin Firth ("Jak zostać królem") i Marcia Gay Harden ("Pollock") oraz dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii® Jacki Weaver ("Poradnik pozytywnego myślenia", "Królestwo zwierząt"). Główną rolę kobiecą zagrała Emma Stone ("Służące", "Niesamowity Spider-Man"), gwiazda Hollywoodu młodego pokolenia, która ma już na koncie m.in. nominację do Oscara za drugoplanową kreację w "Birdmanie", gdzie zagrała u boku Micheala Keatona. Stone zagrała również w "Nieracjonalnym mężczyźnie", kolejnym filmie Allena, który wszedł do polskich kin 14 sierpnia 2015. Niewykluczone, że wzorem Penelope Cruz czy Scarlett Johansson stanie się kolejną muzą mistrza.
Magia w blasku księżyca
reżyseria:
USA, 2014
Komedia romantyczna Woody'ego Allena osadzona w realiach Riwiery Francuskiej lat 20. XX wieku. Colin Firth jako mistrz magii, który stara się zdemaskować fałszywe medium w osobie Emmy Stone.
komedia romantyczna
Magia w blasku księżyca
2,9 5 1 64