PREMIERA

2013.05.26

CANAL+ PREMIUM

Magiczne lato

The Magic Of Belle Isle

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Poruszający się na wózku Monte Wildhorn (Morgan Freeman) jest popularnym autorem westernów, który od lat nie napisał nic nowego. Poczucie beznadziei i brak weny twórczej topi w kieliszku.

W końcu postanawia wynająć letni dom na malowniczej Belle Isle. Poznaje tam mieszkającą w pobliżu rodzinę - panią O'Neil (Virginia Madsen) i jej trzy córki. Dzięki nim udaje mu się odnaleźć odnaleźć inspirację do pisania.

"Magiczne lato" to film ROBA REINERA, doświadczonego reżysera znanego jak twórca "Kiedy Harry poznał Sally" i nominowanego do Oscara za "Ludzi honoru". Tym razem Reiner opowiada ciepłą historię o tym, że na zmiany i powrót pasji nigdy nie jest za późno. Oprócz malowniczych zdjęć i przyjemnej muzyki, atutem filmu jest także aktorstwo. To zasługa przede wszystkim zdobywcy Oscara, Morgana Freemana ("Skazani na Shawshank", "Za wszelką cenę"), który wciela się w sparaliżowanego, zgorzkniałego alkoholika po przejściach. W panią O'Neil przekonująco wcieliła się Virginia Madsen ("Udręczeni", "Bezdroża"), a w rolach drugoplanowych warto wymienić Emmę Fuhrmann jako uczącą się pisania i odkrywającą siłę wyobraźni Finnegan oraz Asha Christiana w roli upośledzonego umysłowo Carla.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

paulajun

Wspaniały film.Opowieść o relacjach,
wartościach,uczuciach a także o roli wyobrażni.
Film,który porusza i każe zastanowić się nad tym
jak wiele każdy z nas może wprowadzić wiele
świtała w życie innych.

hanys

kapitalny film z kapitalna kreacja pana F:)

maniatv

Z trywialnego punktu widzenia zgadzam się z Arkonem i nie ma sensu rozwijać tematu.
Jak Rysio z Klanu dostaje samochód w prezencie od Józka, kawałek gruntu w Brzezinach czyni z bankrutów -bogaczy, a Jacek po problemie z guzem jak nowy to znawcy kina uwazają to za mydło.
Alkoholik (cz tam pijak) tak sie napina, że aż kapie młdła słodycza z ekranu.
Oczywiscie jak człowiek ma spokojne nerwy to i taki film obejrzy, a nawet się rozczuli, ale wielkie kino to nie jest. Gra na uproszczonych schematach i dlatego taki "familijny", a czy prawdziwy?
No, film o Piotrusiu Panu tez mało prawdziwy.
Magiczne lato
reżyseria:
USA, 2012
Poruszający się na wózku Monte Wildhorn (Morgan Freeman) jest popularnym autorem westernów, który od lat nie napisał nic nowego. Poczucie beznadziei i brak weny twórczej topi w kieliszku.
komediodramat
Magiczne lato
4,8 5 1 5