Fox

PREMIERA

2005.06.01

CANAL+ PREMIUM

MAŁPA W HOTELU

Dunston Checks In

USA, 1996

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Majestic" to jeden z najbardziej wytwornych hoteli o pięciogwiazdkowym statusie. Niebawem ma się tu odbyć doroczna gala. Przygotowania do niej idą pełną parą, a cały personel postawiony jest w stan gotowości.

Również kierownik hotelu, Robert Grant (Jason Alexander), ma pełne ręce roboty. Dodatkowo absorbują go jeszcze jego dwaj synowie: nastolatek Brian (Graham Sack) i 10-letni Kyle (Eric Lloyd), których samotnie wychowuje. Zapracowany Robert ma wyrzuty sumienia, że wciąż ma za mało czasu dla chłopców, zwłaszcza teraz, kiedy po raz kolejny odwołuje wspólne wakacje. W hotelu ma się pojawić incognito wydawca prestiżowego przewodnika dla turystów i Robert chce by wyjechał stąd usatysfakcjonowany. Wydawca zjawia się jako tajemniczy lord Rutledge (Rupert Everett). Towarzyszy mu orangutan o imieniu Dunston. Robert nie wie, że lord jest w rzeczywistości złodziejem biżuterii, a jego egzotyczny przyjaciel pomocnikiem w sprytnie opracowywanych kradzieżach. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy Dunston znika. Nowym opiekunem małpy zostaje Kyle, któremu trudno okiełznać niesfornego zwierzaka.

"Małpę w hotelu" wyreżyserował KEN KWAPIS, twórca hitów, takich jak "Jego zdaniem, jej zdaniem", "Piękna i Borys Bestia" oraz seriali "Ostry dyżur" i "Zwariowany świat Malcoma". Film jest aktorskim popisem jednego z najpopularniejszych amerykańskich komików, a zarazem aktora i reżysera, Jasona Alexandra. W 1993 roku został nagrodzony Złotym Globem za rolę w popularnym serialu komediowym "Kroniki Seinfelda", w którym występował regularnie przez 8 lat i którego niektóre odcinki sam wyreżyserował. Jest również reżyserem dramatów komediowych "Na dobre i złe" i "Just Looking". Poza tym wystąpił w filmach: "Wybrzeże moskitów", "Biały pałac", "Drabina Jakubowa", "Pretty Women", "Zawód: dziennikarz", "Kolacja z arszenikiem", "Płytki facet" oraz serialach "Star Trek", "Pomoc domowa" i "Przyjaciele". W "Małpie w hotelu" pojawiają się u jego boku: zdobywczyni Oscara za "Sieć" Faye Dunaway ("Bonnie i Clyde", "Trzy dni Kondora", "Arizona Dream") i ceniony brytyjski aktor Rupert Everett ("Taniec z nieznajomym", "Szaleństwo króla Jerzego", "Zakochany Szekspir", "Układ prawie idealny").

WASZE OPINIE

Romi

Film może i sympatyczny tylko jedno ale!
Jego premiera miała już swoje miejsce w C+, więc nie jest to premiera tylko powtórka jak wiele innych pozycji z czerwca br.

Frąc

Bardzo sympatyczna komedia przy której można się nieźle bawić.W sam raz na dzien dziecka.Polecam.
MAŁPA W HOTELU
reżyseria:
USA, 1996
"Majestic" to jeden z najbardziej wytwornych hoteli o pięciogwiazdkowym statusie. Niebawem ma się tu odbyć doroczna gala. Przygotowania do niej idą pełną parą, a cały personel postawiony jest w stan gotowości.
film familijny
MAŁPA W HOTELU
3,6 5 1 11