PREMIERA

2010.11.22

CANAL+ PREMIUM

MAMA W OPAŁACH

Motherhood

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia obyczajowa

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Macierzyństwo to praca na pełen etat. Wie o tym doskonale Eliza Welch (Uma Thurman), której cały czas wypełnia opieka nad dwójką dzieci. Jej dzień to pasmo niekończących się powinności.

Każdego ranka wyprawia córkę (Daisy Tahan) do szkoły, a męża (Anthony Edwards) do pracy. Przez następne godziny zajmuje się dwuletnim synkiem (Matthew i David Schallipp). W międzyczasie musi wyprowadzić psa, zrobić domowe porządki i zakupy. Szóste urodziny córki są jednak dniem krytycznym. Do rutynowych zajęć dochodzi zorganizowanie niezapomnianego przyjęcia i kupno prezentów. Mimo natłoku obowiązków, Eliza stara się znaleźć chwilę na prowadzenie bloga i udział w konkursie na najlepszy esej, w którym termin dostarczenia prac upływa o północy. Tematem jest odpowiedź na pytanie, co oznacza dla niej macierzyństwo.

Komedia "Mama w opałach" to trzeci film w dorobku KATHERINE DIECKMANN, która przed debiutem na dużym ekranie zbierała doświadczenia, realizując wideoklipy, m.in. dla R.E.M. Na koncie ma ponadto odcinki cenionego za surrealistyczny humor serialu młodzieżowego "The Adventures of Pete & Pete". Jej najnowszy obraz w zabawny sposób ukazuje jeden dzień z życia przeciętnej matki dwójki dzieci. Pod nieobecność wiecznie zapracowanego męża, na barkach kobiety spoczywa opieka nad dzieciakami, domem oraz psem. Historię opowiedzianą w filmie reżyserka i autorka scenariusza zaczerpnęła z doświadczenia, i aby podkreślić osobisty charakter filmu, Dieckmann umieściła jego akcję we własnym domu w nowojorskiej Greenwich Village. Macierzyństwo nie jest obce także odtwórczyni głównej roli Umie Thurman. Gwiazda "Pulp Fiction" i "Kill Billa", podobnie jak filmowa Eliza, jest matką dwójki dzieci - 8-letniego Levona Roana i 12-letniej May Ray, będących owocem związku aktorki z Ethanem Hawke'iem. Thurman w filmie partneruje w roli męża Anthony Edwards, znany z roli doktora Marka Greene'a w "Ostrym dyżurze", za którą otrzymał Złoty Glob. Najlepszą przyjaciółkę bohaterki gra Minnie Driver, czyli Carlotta Guidicelli z "Upiora w operze" czy Skylar z "Buntownika z wyboru".
MAMA W OPAŁACH
USA, 2009
Macierzyństwo to praca na pełen etat. Wie o tym doskonale Eliza Welch (Uma Thurman), której cały czas wypełnia opieka nad dwójką dzieci. Jej dzień to pasmo niekończących się powinności.
komedia obyczajowa
MAMA W OPAŁACH
4,5 5 1 6