PREMIERA

2009.08.28

CANAL+ PREMIUM

MAMINSYNEK

Mama's Boy

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jeffrey Mannus (Jon Heder) ma 29 lat i nadal mieszka z matką Jan (Diane Keaton). Zamiast zacząć samodzielne życie, woli kolekcjonować komiksy i spędzać czas na grach wideo. Nie ma zamiaru opuszczać rodzinnego domu, zwłaszcza że matka toleruje jego ekscentryczne zachowanie.

Sielskie życie wiecznego chłopca zostaje jednak zakłócone, kiedy w życiu Jan pojawia się Mert Rosenbloom (Jeff Daniels), pełen entuzjazmu specjalista od technik motywacyjnych. Jeffrey traktuje nowego partnera matki jak intruza i postanawia się go pozbyć. Nieoczekiwanym sprzymierzeńcem w realizacji tego planu staje się dla niego zbuntowana początkująca piosenkarka Nora Flannigan (Anna Faris). Gdy walka między mężczyznami rozpętuje się na dobre, Jeffrey z zaskoczeniem odkrywa w sobie dorosłego.

"Musisz walczyć o swoje prawo do nie-dorastania" - głosi slogan reklamowy filmu "Maminsynek" debiutującego na wielkim ekranie reżysera TIMA HAMILTONA. Niezwykle zabawna historia, napisana przez scenarzystę Hanka Nelkena (m.in. "Twarda laska" i "Jak wyrwać laskę") opowiada o perypetiach ekscentrycznego próżniaka, stawiającego zdecydowany opór własnej dorosłości. Filmowy Jeffrey jest wiecznym chłopcem, trzymającym się spódnicy ukochanej matki. Gdy jednak kobieta znajduje sobie adoratora, niedojrzały emocjonalnie syn gotów jest podjąć z nim bezpardonową rywalizację. Zmagania mężczyzn, przypominające walkę dwóch kogutów, stają się źródłem wielu komicznych sytuacji. Atutem "Maminsynka" jest świetna gra doborowej ekipy aktorskiej. Postać Jeffreya Tim Hamilton powierzył Jonowi Hederowi, który zdobył popularność tytułową rolą w "Napoleonie Wybuchowcu". Jest także kojarzony z występami w komediach, takich jak "Szkoła dla drani" czy "Jak w niebie". Nadzieje pokładane w Hederze nie okazały się płonne, bowiem w "Maminsynku" aktor stworzył jeden z najzabawniejszych portretów "dużych dzieci" we współczesnym kinie. Jego matkę zagrała zaś znakomita Diane Keaton, czterokrotnie nominowana do Oscara (otrzymała nagrodę za "Annie Hall"), była muza i partnerka życiowa Woody'ego Allena. W filmie Hamiltona adoruje ją Jeff Daniels ("Głupi i głupszy", "Miasteczko Pleasantville", "Good Night and Good Luck"), a w pozostałych rolach można zobaczyć Annę Faris ("Straszny film", "Między słowami"), Sarah Chalke ("Rok 2000", "Zabij mnie później") oraz 90-letniego wówczas seniora amerykańskiego kina Eli Walacha, pracującego w Hollywood od ponad półwiecza.

WASZE OPINIE

Madzia

coz za badziewie!
dalam temu filmowi ponad pol godziny bo mialam nadzieje ze sie rozkreci, ale... nic takiego sie nie wydarzylo. strata czasu!

kobieta niepowazna

bardzo malo smieszne, zalosne momentami

Jamal

Schematyczne, przewidywalne i za mało śmieszne a humor w dużym stopniu opierał się na bardzo prostym komizmie. Tragicznie jednak nie było bo dotrwalismy do końca filmu co jest juz jakims sukcesem ;-)
MAMINSYNEK
reżyseria:
USA, 2007
Jeffrey Mannus (Jon Heder) ma 29 lat i nadal mieszka z matką Jan (Diane Keaton). Zamiast zacząć samodzielne życie, woli kolekcjonować komiksy i spędzać czas na grach wideo. Nie ma zamiaru opuszczać rodzinnego domu, zwłaszcza że matka toleruje jego ekscentryczne zachowanie.
komedia
MAMINSYNEK
4,0 5 1 8