PREMIERA

2011.12.11

CANAL+ PREMIUM

Marmaduke - pies na fali

Marmaduke

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film familijny

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Phil Winslow (Lee Pace) z żoną Debbie (Judy Greer) oraz trójką dzieci - Brianem (Finley Jacobsen), Barbarą (Caroline Sunshine) i Sarah (Mandy i Milana Haines) przeprowadzają się z Kansas do słonecznej Kalifornii. Towarzyszy im stukilogramowy dog niemiecki - Marmaduke, którego właściciele traktują jak pełnoprawnego członka rodziny.

W Orange County Marmaduke szuka nowych znajomości. Jego pierwszym kumplem zostaje niebieski rosyjski kot Carlos. Do Marmaduke'a przyjazną łapę wyciągają także kundelki - Maja, Raisin i Giuseppe, ale dog marzy, aby przyłączyć się do bandy Pedigree. Aby wkupić się w ich łaski, organizuje pod nieobecność swoich właścicieli na imprezę.

Oryginalny "Marmaduke" to cykl historyjek obrazkowych autorstwa Brada Andersona i Phila Leeminga , drukowanych w amerykańskiej prasie nieprzerwanie od 1954 roku. Przygody niemieckiego doga można znaleźć w sześciuset gazetach w ponad dwudziestu krajach, jednak w Polsce kultowy komiks jest nieznany. Marmeduke trafił do serialu, zanim w 2010 roku zadebiutował na dużym ekranie. Scenariusz zabawnej historii o świecie psów napisali Tim Rasmussen i Vince Di Meglio, którzy wspólnie są autorami takich obrazów, jak "Poznaj moich rodziców", "Licencja na miłość" i "Nieszczęścia chodzą parami. Scenarzyści przenieśli w świat gadających psów fabularne schematy z komedii o nastolatkach. Tytułowy bohater, podobnie jak pies z komiksu, to nieco rozpieszczony dog niemiecki, utrapienie, ale i oczko w głowie właścicieli. Marmaduke utyskuje, że nie rozpieszczają go tak jak dawniej i toczy boje z zakazującym wszystkiego panem domu, którego nazywa "Panem Nie". Zawsze znajduje też sposób, żeby się wyróżnić. Zagrały go ważące po 125 kilogramów dogi niemieckie - George i Spirit, dzięki którym Marmaduke ma złożoną "osobowość". George jest perfekcyjnie wyszkolony, a Spirit świetnie radził sobie w scenach dynamicznych. W sumie w filmie wystąpiło 80 psów i 6 kotów, a niektóre ze zwierząt przeszły wielotygodniowe szkolenie. Reżyserii tego widowiska podjął się TOM DEY ("Kowboj z Szanghaju", "Showtime", "Miłość na zamówienie"). W rolę zapracowanego Phila Winslowa wcielił się Lee Pace ("Bez skrupułów", "Samotny mężczyzna", "Pewnego razu w Rzymie"). Jego małżonkę Debbie, oddaną żonę i matkę, dzięki której rodzina normalnie funkcjonuje z Marmadukiem pod jednym dachem, gra Judy Greer ("Osada", "27 sukienek"). Psim maniakiem, który chodzi po parku bez butów, bo przecież psy też ich nie noszą, jest nominowany m.in. do Oscara i Złotych Globów William H. Macy ("Fargo", "Ciepła czapka", "Gang dzikich wieprzy"). Większość zdjęć powstała w Vancouver i na plażach południowej Kalifornii. Ich autorem jest Greg Gardiner ("Faceci w czerni 2", "Plan gry", "Ona czyli on"). Muzykę skomponował Christopher Lennert ("Dr Dolittle 3", "Alvin i wiewiórki").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

BeruZadra

To to się dało obejrzeć? Trafiłam na ostatnie pół godziny a i tak wytrwałam do końca wyłącznie z uporu. Nie podszedł mi zupełnie. Na pewno film kładzie beznadziejnie słaby dubbing - źle dobrane głosy do postaci a dialogi rażą sztucznością i jeszcze ten finałowy balecik... Na womity mi się zbiera gdy takie coś widzę. Jakby nie było innych sposobów na zakończenie filmu.
Wykażę teraz daleko posuniętą małostkowość ale powyższe sprawia, że "Marmaduke..." jest dla mnie niestrawny.

tufta

Jak można być tak ślepym. Marmaduke miał miłośc pod nosem to mu się zachciało salonowego romansu.Jak można być tak obojętnym i niewzruszonym na coś co jest tak piękne .Oj głupi ten dog ,oj głupi.Jednak polubiłem go jak i cały ten film.W skali od 1 do 2000000000000 daje 1999983746194 punktów.

lukaszk13

Bardzo dobry, fajny, familijny film. Szkoda jednak, że zwalony przez słaby dubbing. 6/10
Marmaduke - pies na fali
reżyseria:
USA, 2010
Phil Winslow (Lee Pace) z żoną Debbie (Judy Greer) oraz trójką dzieci - Brianem (Finley Jacobsen), Barbarą (Caroline Sunshine) i Sarah (Mandy i Milana Haines) przeprowadzają się z Kansas do słonecznej Kalifornii. Towarzyszy im stukilogramowy dog niemiecki - Marmaduke, którego właściciele traktują jak pełnoprawnego członka rodziny.
film familijny
Marmaduke - pies na fali
4,6 5 1 7