PREMIERA

2010.07.08

CANAL+ PREMIUM

MENTALISTA 2

The Mentalist

USA, 2009-2010

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial detektywistyczny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

"Mentalista II" opowiada o dalszych losach niezależnego detektywa, który pomaga agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać najtrudniejsze zagadki kryminalne.

Patrick Jane posiada talent i nieprzeciętne umiejętności. Wysokorozwinięty zmysł obserwacji i dedukcji oraz genialny instynkt sprawiają, że czyta w ludziach jak w otwartych księgach. A ponieważ nie waha się stosować takich metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza, w praktyce nie ma dla niego spraw niemożliwych do rozwiązania. Poza jedną. Jane od lat poszukuje Czerwonego Johna, seryjnego mordercy, który zamordował mu żonę i córkę. Na co dzień detektyw, w którego wcielił się brawurowo australijski aktor Simon Baker, pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje jego talenty i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i talent.

Serial zdobył rzesze fanów i odniósł ogromny sukces zarówno w Polsce (pierwszą cześć serii można było oglądać premierowo w CANAL+ od kwietnia 2009), jak i na świecie. W USA "Mentalista" pobił rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem, o czym świadczy m.in. przyznana mu w 2009 roku Nagroda Amerykańskiej Publiczności (People's Choice Award) w kategorii "nowy serial dramatyczny". "Mentalista" był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to "Gotowym na wszystko" 4 lata wcześniej). O sezonie drugim mówi się, że jest jeszcze lepszy, a zagadki kryminalne jeszcze ciekawsze i bardziej angażujące. Coraz więcej dzieje się również w relacjach pomiędzy bohaterami.

Zdaniem krytyków "Mentalista" zawdzięcza sukces przede wszystkim świetnej kreacji Simona Bakera, który stworzył jednego z najbardziej czarujących, intrygujących, uwodzicielskich, charyzmatycznych i tajemniczych detektywów wszech czasów. Rolę Bakera doceniono m.in. nominacją do Złotego Globu i do nagrody Emmy. Krytycy chwalą także znaną z serialu "Skazany na śmierć" Robin Tunney w roli szefowej Patricka oraz zalety scenariusza, który zawiera zgrabnie skonstruowane zagadki, a jednocześnie pozostaje prawdopodobny w opisie zbrodni i dochodzenia. Widzowie cenią serial za to, że bazuje na iluzji i bawi się ich percepcją. Prawda jest zawsze widoczna, o ile wiadomo, gdzie jej szukać. Dlatego nie trzeba być jasnowidzem, żeby rozwiązać zagadki kolejnych zbrodni. Wystarczy - tak jak Patrick Jane - uważnie patrzeć.

ODCINEK 1. - KRWAWICA

Życie matki za zdrowie syna.
W motelu zostaje znalezione ciało kobiety. Ofiarą jest 43-letnia Monica Dunninger oskarżona o defraudację dużej sumy pieniędzy firmowych. Ekipa CBI z Jane'em na czele przesłuchuje wszystkie osoby, z którymi ofiara miała do czynienia. Okazuje się, że zamordowana zostawiła nastoletnią, przepełnioną nienawiścią do matki córkę oraz syna, którego udało się wyleczyć z raka dzięki bardzo kosztownej kuracji. Jane organizuje pułapkę mającą na celu zwabienie mordercy. Tymczasem śledztwo w sprawie Czerwonego Johna zostaje odebrane Lisbon i przekazane wrogiemu Jane'owi Samowi Bosco.
PREMIERA: czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 2. - SZKARŁATNA LITERA

Strach przed skandalem.
Pod jednym z mostów w Sacramento zostaje znalezione ciało Kristin Marley, asystentki senator stanu Kalifornia Melindy Batson. Jane i Lisbon podejrzewają zabójstwo. Jednym z tropów jest domniemany romans Kristin z mężem senator. W trakcie śledztwa agenci dowiadują się, że ofiara faktycznie miała romans, ale z ojcem senator Batson. Jane podejrzewa, że biuro CBI jest na podsłuchu. Dzięki pułapce ustala, że za podsłuch jest odpowiedzialny dozorca budynku. Wykorzystując złapanego na gorącym uczynku mężczyznę, Jane zastawia kolejną pułapkę, tym razem na zabójcę Kristin. Wmawia senator Batson, jej mężowi oraz ojcu, że przesłuchiwany dozorca zaczyna sypać.
PREMIERA: czwartek, 17 czerwca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 3. - CZERWONA ODZNAKA

Lisbon podejrzana o morderstwo
CBI dostaje anonimową informację o znalezieniu zwłok McTeera, pedofila, którego kilka lat wcześniej aresztowała Lisbon i jej przełożony Sam Bosco. Na miejscu zbrodni znaleziono odciski palców Lisbon, ale co gorsza agentka nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego z nocy, podczas której dokonano morderstwa. Lisbon spotyka się z psychoterapeutą. Wyznaje mu, że jej ojciec alkoholik robił rzeczy, których później nie pamiętał. Agentka popada w obłęd, pije w samotności i bierze pigułki. Zaniepokojeni stanem Lisbon współpracownicy wysyłają do jej domu terapeutę, który podczas spotkania ujawnia szczegóły śledztwa, których nie powinien znać.
PREMIERA: czwartek, 24 czerwca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 4. - CZERWONY GANG

Morderstwo prawnika gangu motocyklowego.
CBI zostaje wezwane do sprawy zabójstwa prawnika Gordona Hodge'a, który obsługiwał lokalny gang motocyklowy. Pierwszym podejrzanym staje się Felicia Gutherie, której brat został zabity przez członków gangu, a Hodge wybronił sprawców przed sądem. W międzyczasie Van Pelt odkrywa, że Hodge często kontaktował się z dziewczyną szefa gangu McBride'a. Kobieta twierdzi, że o ich romansie wiedziała tylko żona zamordowanego. Jane, by odkryć mordercę, każe aresztować Felicję.
PREMIERA: czwartek, 1 lipca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 5. - KRWAWY STRACH

Skarb w nawiedzonym domu.
Architekt Alan Foster zostaje wypchnięty przez okno. Jak się okazuje, w podobny sposób blisko 100 lat wcześniej zginął właściciel domu. Szukając podejrzanych, zespół CBI trafia do Victorii Abner, która swego czasu odsprzedała odziedziczony dom Fosterom, ale od pewnego czasu próbowała go odzyskać. Oskarżyła nawet Fostera o kradzież. W międzyczasie Jane odkrywa, że motywem morderstwa jest ukryty w domu skarb. Agenci zastawiają na mordercę pułapkę.
PREMIERA: czwartek, 8 lipca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 6. - CZARNE ZŁOTO, CZERWONA KREW

Jane trafia do więzienia.
Zostaje zamordowany młody mężczyzna. W sprawę są zamieszane dwie rodziny, które łączy małżeństwo ich dzieci. Obie przypisują sobie prawo do ziemi, na której znajdują się złoża ropy. Jedną z nich są dążący do wydobycia ropy Gerberowie, druga to Hinesowie, rodzina ofiary, niechętna do rozpoczęcia odwiertów ze względów ekologicznych. Tymczasem Bosco każe aresztować Jane'a za umieszczenie w jego biurze podsłuchu. Wykorzystując zdolności mentalisty Jane próbuje rozwiązać sprawę morderstwa zza więziennych krat.
PREMIERA: czwartek, 15 lipca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 7. - ZŁA KREW

Dwa porwania, jedno śledztwo.
Lisbon i jej ekipa przeszukują dom, w którym znaleziono ciało porwanego kilka lat wcześniej chłopaka. W tym samym czasie do domu wkracza ekipa dowodzona przez Bosco, która prowadzi sprawę porwania Mii Westlake, z którą został wyznaczony okup. Jednostki Bosco i Lisbon łączą siły. Jane dochodzi do wniosku, że porywaczem musi być ktoś blisko związany z rodziną Mii. Wśród podejrzanych są m.in. Verona, siostra porwanej, Duncan, mąż Verony oraz ich adwokat. Jane we współpracy z Bosco postanawia zastawić na porywaczy pułapkę.
PREMIERA: czwartek, 22 lipca 2010, godz. 21:00

ODCINEK 8. - PRAWA RĘKA CZERWONEGO JOHNA

Zdrajca w szeregach CBI.
Jednostka Lisbon zajmuje się sprawą mężczyzny, który zamarzł pozostawiony w jednej z cmentarnych krypt. Nagle do Jane'a dzwoni Bosco z prośbą o szybkie przybycie do biura. Na miejscu, Jane i Lisbon zastają sekretarkę Bosco Rebekę, dwóch zabitych agentów i ciężko rannego Bosco. Początkowo tylko Jane stara się powiązać cmentarne zabójstwo z atakiem na agentów CBI. Kiedy okazuje się, że ofiara z cmentarza to dr Towlen Morning, związany z dwoma dawnymi ofiarami Czerwonego Johna, Jane udaje się do gabinetu doktora, w którym znajduje zmasakrowane ciało jednego z agentów CBI oraz charakterystyczną buźkę Czerwonego Johna namalowaną na ścianie.
PREMIERA: czwartek, 29 lipca 2010, 21:00

ODCINEK 9. - RODZINNE PORACHUNKI

Kobieta cenna jak rubin.
Podczas, gdy Jane, Lisbon i reszta ekipy CBI są na balu charytatywnym zorganizowanym przez panią Doverton, ktoś wkrada się do jej sklepu jubilerskiego, kradnie diamenty i strzela do jej męża Carla. Udaje się ustalić, że prawdopodobnym włamywaczem jest niejaki Doyle Murphy. Agenci znajdują go martwego w motelowym pokoju. Jane sugeruje, że włamywacz nie mógł działać sam. Ktoś z kręgu rodziny Doverton musiał mu pomagać. Jane i Lisbon odkrywają, że Doyle poznał jednego z siostrzeńców pani Doverton, George'a podczas wspólnego pobytu w ośrodku odwykowym. Jane jednak nie wyklucza winy drugiego siostrzeńca Doverton i zastawia pułapkę na obu.
PREMIERA: czwartek, 5 sierpnia 2010, 21:00

ODCINEK 10. - OJCOWSKA AMBICJA

Krwawa rozgrywka.
Ktoś zabija Barneya Sloopa, byłego zawodnika baseballu, będącego jednocześnie właścicielem ośrodka treningowego dla młodych talentów. Agenci przesłuchują m.in. żonę Barneya, wspólnika Freddie'ego oraz uczniów szkółki. Jak się okazuje młodzież w ośrodku jest pod dużą presją rodziców, którzy płacąc czesne oczekują, że ich dzieci zostaną zauważone przez profesjonalne zespoły. Podczas rozmowy z dwoma młodymi zawodnikami Jane odkrywa, że jeden z nich, Scotty jest najprawdopodobniej znacznie starszy niż oficjalnie wiadomo. Ujawnienie prawdziwego wieku Scotty'ego nie pozwoliłby mu dostać się do szkółki, na czym bardzo zależało jego ojcu.
PREMIERA: czwartek, 12 sierpnia 2010, 21:00

ODCINEK 11. - PRZEZ RÓŻOWE OKULARY

Zjazd absolwentów.
W samochodzie zostaje znaleziona martwa para trzydziestolatków. Wszystko wskazuje na to, że ofiary jechały na odbywający się w jednej z lokalnych szkół bal absolwentów. Jane i Lisbon podejrzewają, że mordercą jest jedna z osób obecnych na balu. Od uczestników dowiadują się, że Selby, jedna z ofiar, został wyrzucony ze szkoły tuż przed końcem roku za wybryk, który zrujnował życie innemu uczniowi Derkowi Loganowi. Upokorzony przed laty Derek jest teraz podejrzanym. Jednak nie zjawia się on na zjeździe. W miarę rozwoju śledztwa okazuje się, że winnym upokorzenia Derka nie był Selby, który zginął dlatego, że znał prawdziwego winowajcę.
PREMIERA: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:00

ODCINEK 12. - KRWAWIĄCE SERCE

Jane w świecie mediów.
w celu poprawienia wizerunku policji po zabójstwie bosco, ekipie lisbon towarzyszą podczas pracy dziennikarze. tymczasem w trakcie oficjalnej ceremonii otwarcia nowej inwestycji budowlanej zostaje odnalezione ciało marthy, doradcy burmistrza. pierwszym podejrzanym jest niejaki jasper, lider organizacji broniącej środowisko, która występowała przeciwko rozpoczęciu nowej inwestycji. w toku śledztwa wychodzi na jaw, że ofiara miała kochanka, a jane odkrywa, że był to jasper. gdy policja otacza dom jaspera, jane udziela wywiadu dziennikarzowi mike'owi, który, jak się niespodziewanie okazuje, był drugim kochankiem ofiary.
PREMIERA: czwartek, 26 sierpnia 2010, 21:00

ODCINEK 13. - CZERWONE FERRARI

Jane i luksusowe auta.
Zespół Lisbon dostaje sprawę morderstwa Liselle, sprzedawczyni luksusowych aut. Kobieta zostaje znaleziona w bagażniku jednego z samochodów w salonie sprzedaży. Jane i Lisbon przesłuchują m.in. miliardera Mashburna, ostatniego klienta ofiary, Jamesa Kinseya, najlepszego sprzedawcę w salonie oraz Jeffa, chłopaka Liselle. Śledczy dowiadują się, że jeden z klientów Noah Landau, zlecił jej chłopakowi w noc zaginięcia Liselle kradzież swojego Ferrari. Dodatkowo okazuje się, że przyczyną zgonu Liselle było potrącenie przez samochód. Podejrzenia padają na Jeffa, zwłaszcza po tym, jak mężczyzna, wymachując mieczem w centrum handlowym, sam się do tego przyznaje.
PREMIERA: czwartek, 2 września 2010, 21:00

ODCINEK 14. - KREW ZA KREW

Gangsterska przeszłość Cho.
Jednostka CBI dowodzona przez Lisbon otrzymuje wezwanie do morderstwa. Ofiarą okazuje się być David, były przyjaciel Cho jeszcze z czasów, kiedy obaj należeli do lokalnego gangu. Jane nalega, żeby porozmawiać z szefem gangu KS. Cho początkowo chce uniknąć tego spotkania, ale zmienia zdanie, kiedy do jego mieszkania ktoś się włamuje. Cho zostaje związany, a jego dziewczyna pobita na jego oczach. Żądny zemsty jedzie na spotkanie z KS, od którego dowiaduje się, że David kupił od niego dużą porcję narkotyków. Van Pelt dowiaduje się tymczasem, że Davida szantażował jego szefa.
PREMIERA: czwartek, 9 września 2010, 21:00

ODCINEK 15. - CZERWONY PIEPRZ

Morderstwo szefa kuchni.
Podczas konkursu kulinarnego jeden z kucharzy, Jeffrey, nagle pada martwy. Po naciskach jednego z senatorów, którego córka brała udział w konkursie, sprawę przejmuje CBI. Przybyły na miejsce Jane odkrywa, że ofiara została otruta rycyną. W trakcie śledztwa agenci dowiadują się, że żona Jeffreya mimo separacji jest z nim w ciąży. Dodatkowo Jane odkrywa, że Jeffrey miał romans z córką senatora. Jane przesłuchuje Julię, ale w jego trakcie dziewczyna umiera na skutek otrucia rycyną, którą potem znaleziono w wykorzystywanym przez nią pieprzu. Jane zastawia pułapkę, by ujawnić mordercę. Podczas obiadu ku ich pamięci dosypuje każdemu do talerza pieprzu, twierdząc że jest ulubiona potrawa Julii.
PREMIERA: czwartek, 16 września 2010, 21:00

ODCINEK 16. - CZERWONY ALARM

Śmiercionośny wirus.
Do Jane'a dzwoni z prośbą o ratunek dr Alicia Seberg. Kobieta jest w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu laboratoryjnym, w którym ktoś rozbił fiolkę zabójczego wirusa, by uruchomiś systemy bezpieczeństwa. Seberg wkrótce umrze, ponieważ jednak na razie nie doszło do zabójstwa, sprawę prowadzi na miejscu Dean Harken z instytucji kontrolującej zagrożenia wirusowe. Grono podejrzanych jest ograniczone do czterech osób, które mają dostęp do feralnego laboratorium. Morderca musiał przed rozbiciem fiolki zażyć antidotum. Jane znów ucieka się do podstępu. Udając że rozpyla w laboratorium śmiercionośny wirus, zmusza mordercę do ujawnienia się.
PREMIERA: czwartek, 23 września 2010, 21:00

ODCINEK 17. - CZERWONA SZKATUŁKA

Zbyt późno nawrócony złodziej.
James Smithson zostaje zamordowany w wynajmowanym przez siebie domu. Jane znajduje przy ofierze puste drewniane pudełko, które, jak się potem okazuje, zawierało skradziony przez Jamesa starożytny pierścień. Jane i Lisbon wpadają na trop ojca Smithsona, który przyjechał z Wielkiej Brytanii, by pomścić syna. Tymczasem po rezygnacji ze stanowiska Minelliego do siedziby CBI przyjeżdża nowa przełożona Lisbon Madeleine Hightower. Grozi Lisbon, że jeśli nie zapanuje nad Janem, pożegna się z pracą.
PREMIERA: czwartek, 30 września 2010, 21:00

ODCINEK 18. - CZERWONA WODA

Śledztwo w rezerwacie
Podczas nocnej akcji Cho i Van Pelt spotykają kobietę z krwawiącą głową. Na miejsce przyjeżdża Jane, który próbuje wydobyć z niej jakieś informacje, ale jedyne co ofiara pamięta, to ciemne pomieszczenie i zapach koni. Lekarze stwierdzają u kobiety amnezję. Agenci CBI odnajdują stajnię ze zwłokami trzech osób. Jest wśród nich Leonard Railton, mieszkaniec indiańskiego rezerwatu. Jane dowiaduje się, że Leonard zarobił ostatnimi czasy dużo pieniędzy, co ma związek z jego działalnością w okolicznych lasach. Tymczasem Hightower, nowa przełożona Lisbon, odkrywa romans Van Pelt i Rigsby'ego. Każe im zdecydować, czy bardziej zależy im na sobie, czy na pracy.
PREMIERA: czwartek, 7 października 2010, 21:00

ODCINEK 19. - KRWAWA FORSA

Zostaje zamordowana pracowniczka prokuratury okręgowej. W domu męża ofiary Jane i Lisbon spotykają Sylvana, przedsiębiorcę budowlanego, który przeprowadza tam remont. Mężczyzna wzbudza podejrzenia Jane'a, a wkrótce okazuje jest płatnym zabójcą. CBI doprowadza go przed sąd. Jednak w efekcie niefrasobliwości Jane'a oskarżony zostaje zwolniony, a Lisbon zawieszona. Jane nie odpuszcza i odnajduje dom, w którym Sylvan morduje ofiary. Zabójca zostaje zatrzymany przez CBI, jednak podczas aresztowania ktoś go zabija, strzelając z dużej odległości. Podejrzenia padają na przemytnika o nazwisku Draber, którego sprawę prowadziła zamordowana prokurator. Jane'owi udaje się jednak ustalić, że faktycznym zleceniodawcą zabójstwa Kelly i mordercą Sylvana jest ktoś bardzo wysoko postawiony.
PREMIERA: czwartek, 14 października 2010, 21:00

ODCINEK 20. - GABINET W CZERWIENI

Jane kontra guru sekty
Podczas przyjęcia na część nowego szefa firmy Harrington Media, wydawcy gazety "The Daily Observer", ginie namaszczony na następcę ojca Xander Harrington. Sprawą zajmuje się CBI. Jane i Lisbon dowiadują się, że gazeta w miała opublikować materiały obciążające sektę Visualize. W związku z tym podejrzenia padają na jej guru Breta Stilesa. Tymczasem ojciec ofiary otrzymuje wiadomość, że w jego domu jest bomba. Lisbon rozbraja ładunek w ostatniej chwili. Okazuje się, że w sprawę jest zamieszany brat Xandera, który romansuje ze swoją macochą. Jane musi użyć podstępu, aby ujawnić mordercę Xandera.
PREMIERA: czwartek, 21 października 2010, 21:00

ODCINEK 21. - KRWAWY REBUS

Jane i geniusz matematyczny
Zostaje zamordowany geniusz matematyczny Noah Vallequette. Jane i Lisbon spotykają się z żoną ofiary, od której dowiadują się, że Noah często grywał w szachy z niejakim Buntingiem. Agenci CBI odkrywają, że Bunting prowadzi firmę produkującą zabezpieczenia informatyczne. Zlecił ponadto trzem osobom, w tym Noahowi, stworzenie uniwersalnego urządzenia dekodującego. Najszybszemu obiecał 2 miliony dolarów. Okazuje się, że jeden ze zleceniobiorców mieszka w Amsterdamie, a drugi - Olivier McDaniel - w szpitalu psychiatrycznym. Tymczasem w domu Noaha dochodzi do włamania. Wezwani na miejsce Lisbon i Jane zauważają, że celem włamywacza było znalezienie ukrytego sejfu.
PREMIERA: czwartek, 28 października 2010, 21:00

ODCINEK 22. - CZERWONY LIST

Podejrzana działalność fundacji broniącej praw człowieka
Tuż przed występem na konferencji prasowej Hector Brava, lider fundacji działającej na rzecz walki z handlem ludźmi, zostaje znaleziony martwy. Agenci dowiadują się od jednego z pracowników fundacji, Russella Bigelowa, że Hector miał na konferencji ujawnić skandal, dotyczący jednej z większych organizacji broniących praw człowieka, która sama zajmuje się handlem ludźmi, a oficjalną działalność wykorzystuje do wykończenia konkurencji. Jane odkrywa, że Russell próbował skompromitować Hectora, podstawiając mu kobietę, podającą się za jego pozamałżeńską córkę. Tym samym Russel staje się głównym podejrzanym.
PREMIERA: czwartek, 4 listopada 2010, 21:00

ODCINEK 23. - CZERWONE NIEBO O PORANKU

Czerwony John znowu atakuje
Jane umawia się na lunch z Kristią Frye, medium która oferuje swoją pomoc CBI. Podczas spotkania Patrick dostaje telefon od Van Pelt z informacją, że Czerwony John znowu zaatakował. Po dokładnych oględzinach domu ofiary Jane stwierdza, że morderstwo jest dziełem naśladowcy. Tymczasem prawdziwy Czerwony John zabija dziennikarkę, która przeprowadziła w telewizji wywiad z Kristiną. Pannie Frye grozi realne niebezpieczeństwo. Jane podąża tropem znalezionym w domu pierwszej ofiary i wpada w pułapkę. Przed śmiercią ratuje go Czerowny John, z którym Patrick staje po raz pierwszy twarzą w twarz.
PREMIERA: czwartek, 11 listopada 2010, 21:00

WASZE OPINIE

Ernest

Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon!

Chłopak

No, Panie i Panowie. Czapki z głów przed C+!

Blue-Grey

Z perspektywy prawie wszystkich odcinków pozytywnie oceniam ten serial. Jego bohater - Patrick Jane - po nowatorsku połączył klasyczną metodę indukcyjno-dedukcyjną Sherlocka Holmesa z nowoczesną wiedzą psychologiczną oraz iluzjonistyczną. Film uczy logicznego myślenia i optymizmu. Zauważmy, że Patrick Jane jest przeważnie uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do życia, co w przypadku niemal codziennego stykania się ze zbrodnią mogłoby się wydawać bardzo trudne. Kolejny dowód na to, że prawdziwy mędrzec zwykle wybiera łagodny uśmiech, perswazję i optymizm.
MENTALISTA 2
USA, 2009-2010
"Mentalista II" opowiada o dalszych losach niezależnego detektywa, który pomaga agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać najtrudniejsze zagadki kryminalne.
serial detektywistyczny
MENTALISTA 2
4,6 5 1 57