PREMIERA

2011.07.14

CANAL+ PREMIUM

Mentalista 3

The Mentalist III

USA, 2010

, , , , , , , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial detektywistyczny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane'a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent.

Już pierwszy sezon "Mentalisty" pobił w USA rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. W bardzo krótkim czasie awansował do miana jednego z najchętniej oglądanych seriali za oceanem. "Mentalista" był także w pewnym momencie najpopularniejszym programem stacji CBS, co jak na serial w pierwszym sezonie emisji jest wielkim osiągnięciem (wcześniej udało się to "Gotowym na wszystko" 4 lata wcześniej). Dotychczas produkcję wyróżniono m.in. Kryształową Statuetką, czyli Nagrodą Amerykańskiej Publiczności (People's Choice Award) w kategorii "nowy serial dramatyczny", a wcielający się w tytułowa rolę Simon Baker był nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy.

W trzecim sezonie Patrick Jane kontynuuje potajemne spotkania z Czerwonym Johnem, mordercą swojej żony i córeczki, na którego punkcie ma obsesję. Podczas rozwiązywania jednej ze spraw odnajduje starą znajomą Kristinę Frye, która została porwana w tajemniczych okolicznościach, po tym jak zlekceważyła Czerwonego Johna. Po zabójstwie dwóch policjantów do CBI zostaje przydzielony J.J LaRoche z wydziału spraw wewnętrznych, który bierze pod lupę pracowników biura, a z czasem wprowadza własne rządy.

Zdaniem krytyków "Mentalista" zawdzięcza tak wielki sukces przede wszystkim świetnej kreacji Simona Bakera, który stworzył najbardziej czarującego, intrygującego, uwodzicielskiego, charyzmatycznego i tajemniczego detektywa ostatnich lat. Rolę Bakera doceniono m.in. nominacją do Złotego Globu i do nagrody Emmy. Krytycy chwalą także znaną z serialu "Skazany na śmierć" Robin Tunney jako przełożoną Patricka oraz zalety scenariusza, który zgrabnie konstruuje zagadki, pozwalając Patrickowi na prowadzenie śledztwa w stylu Sherlocka Holmesa, a jednocześnie pozostaje prawdopodobny w opisie zbrodni i dochodzenia. Widzowie cenią serial za to, że bazuje na iluzji i bawi się ich percepcją. Prawda jest zawsze widoczna, o ile wiadomo, gdzie jej szukać. Wystarczy - tak jak Patrick Jane - uważnie patrzeć.

ODCINEK 1 - CZERWONE NIEBO NOCĄ

Upozorowane porwanie
CBI prowadzi śledztwo w sprawie porwania dziecka wpływowego, bogatego prawnika - Harveya Dollara. Jego pracownik, Pete Ricci został znaleziony, zastrzelony przy limuzynie. Gale Bertram, nowy zastępca prokuratora generalnego, liczy, że jego pracownicy poprowadzą śledztwo wzorcowo, zważywszy na duże zainteresowanie mediów sprawą. Patrick Jane, który kontynuuje swoje potajemne spotkania z Czerwonym Johnem, uważa że sprawa ta nie jest warta jego zachodu. Inaczej uważa Lisbon, podstępem wymusza na Patricku, żeby zajął się tym morderstwem. Kiedy Cho przesłuchuje żonę Dollara - Camille, kiedy dostaje ona smsa z żądaniem okupu w wysokości miliona dolarów. Camille przyznaje Cho, że ona i jej mąż mają poważne problemy finansowe i nie posiadają takiej kwoty. Kiedy emocje biorą nad nią górę przyznaje, że jej mąż to łajdak i kobieciarz. Przez przypadek podaje informację na temat rozpraw sądowych, które Dollar prowadzi. Patrick i Teresa odkrywają, że zastępca prokuratora Bertram jest współoskarżonym w jednym z procesów. Gdy nikt nie zjawia się po okup, Jane zaczyna podejrzewać, że porwanie było jedynie przykrywką do morderstwa Pete'a Ricciego.
PREMIERA: czwartek, 14 lipca 2011, 21:00

ODCINEK 2 - KURZA KREW

Próba wrobienia Patricka w morderstwo
Patrick otrzymuje tajemniczy telefon z prośbą o przysługę. Tymczasem policja w Sacramento dostaje anonimowe zgłoszenie morderstwa. Kiedy wysyłają patrol pod adres ze zgłoszenia, znajdują na miejscu zbrodni Patricka trzymającego pistolet w dłoni. Jane tłumaczy, że był w sąsiedztwie, kiedy usłyszał strzały, ale Teresa mu nie wierzy. Zamordowany biznesman Lester Wale padł ofiarą nieuczciwych interesów niejakiego Daniela Raskina. Patrick i Teresa dowiadują się, że to właśnie Raskin dzwonił do Patricka. Okazuje się także, że Patricka łączą z Dannym bardzo bliskie relacje. Podczas gdy cały zespół pracuje nad rozwiązaniem zagadki, Jane na własną rękę szuka Raskina. Gdy Rigsby i Cho zapraszają na przesłuchanie żonę ofiary, wychodzi na jaw fakt, że Lester miał romans.
PREMIERA: czwartek, 14 lipca 2011, 21:00

ODCINEK 3 - KREW NA JEGO RĘKACH

Czerwony John
Okazuje się, że członkowie sekty Visualize żyją, a Patrick Jane, by rozwikłać zagadkę kolejnego morderstwa, jest zmuszony ponownie stawić czoła Bretowi Stilesowi - założycielowi sekty. W trakcie śledztwa Stiles informuje Patricka, że posiada informacje o Czerwonym Johnie i porwanej przez niego psycholog Kristinie Frye. Podążając za wskazówkami Breta, Patrick znajduje Kristinę. Kobieta żyje, ale jest w ciężkim stanie - wierzy, że umarła.
PREMIERA: czwartek, 21 lipca 2011, 21:00

ODCINEK 4 - CZERWONE WŁÓKNA

Dwóch podejrzanych
CBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Henry'ego Dahla, więźnia który spędził w więzieniu 9 lat za gwałt i morderstwo, ale został zwolniony na podstawie nowych dowodów - próbek DNA. Patrick nie wierzy, że mężczyzna jest niewinny. Podejrzewa, że mąż ofiary gwałtu sfabrykował dowód, aby Dahl wyszedł z więzienia tak, by mógł sam wymierzyć mu sprawiedliwość. Max przyznaje się, że miał taki plan, ale gdy znalazł Dahla ten już nie żył. Patrick znajduje dowód na to, że w śmierć Dahla może być zamieszany Sean Meyers - mąż kobiety, która zaangażowała się w związek z Dahlem w czasie, gdy przebywał w więzieniu. Śledczy nie wiedzą, który z mężczyzn popełnił morderstwo.
PREMIERA: czwartek, 21 lipca 2011, 21:00

ODCINEK 5 - CZERWONE KUCYKI

Krwawe wyścigi
Zostaje zamordowany dżokej Bill Sutton. Ekipa CBI musi zagłębić się w świat wyścigów konnych. Wśród podejrzanych znajduje się była narzeczona Suttona - Delinda LeCure, Phil Debolt, który hospitalizował Suttona po wypadku samochodowym i Sam Starks - również dżokej, który żywił do Suttona żal o spowodowanie wypadku na torze i problemy zdrowotne, jakie miał w jego konsekwencji. Nad sprawą unosi się dodatkowo widmo konfliktu pomiędzy właścicielami dwóch konkurujących ze sobą stadnin - Cobbem Holwellem i Frankiem Lockhardtem. Okazuje się, że Sutton posiadał pewne informacje, które mogłyby zagrozić istnieniu jednej ze stadnin.
PREMIERA: czwartek, 28 lipca 2011, 21:00

ODCINEK 6 - RÓŻOWY KOSTIUM OD CHANEL

Porwanie i morderstwo
CBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa członka bogatej rodziny. Główną podejrzaną jest młoda dziedziczka fortuny Abby, która znika w nocy, kiedy jej chłopak Austin Marr zostaje zamordowany. Niewykluczone jednak, że została porwana dla okupu, a jej chłopak jest przypadkową ofiarą. Teoretyczne założenia śledczych komplikują się za sprawą zabezpieczeń wokół posesji - okazuje się, że nikt nie mógł dostać się na jej teren ani go opuścić. To skłania CBI do przypuszczeń, że morderca jest nadal na terenie posiadłości, gdzie odbywa się właśnie pogrzeb zmarłej babci Abby. Patrick wysnuwa teorię, która zmusza go do przerwania uroczystości i otworzenia trumny seniorki rodu.
PREMIERA: czwartek, 28 lipca 2011, 21:00

ODCINEK 7 - CZERWONY TELEFON

Fałszywe morderstwo
Potentatowi biznesu Yuri'emu Bajoranowi grożą śmiercią tuż przed podpisaniem umowy finalizującej sprzedaż jego firmy milionerowi Walterowi Mashburnowi. Walter prosi CBI, aby ochronili Yuria, jednak gdy tylko Yuri przykłada długopis do umowy, budynek w którym się znajduje eksploduje i Yuri znika. Listę podejrzanych o podłożenie bomby otwiera żona ofiary, samotnik Markham Shankar, który prowadził z Bajonarem interesy i sam Mashburn. W czasie przesłuchania Patrick, Teresa i Walter zostają zaatakowani przez snajpera - Jane ratuje życie Mashburnowi. Zdarzenie to rzuca całkiem nowe światło na sprawę. Patrick zaczyna zastanawiać się, komu zależało na śmierci Waltera najbardziej. Wnioski okazują się zaskakujące.
PREMIERA: czwartek, 4 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 8 - KULA OGNIA

Porwanie Patricka
Podczas zakupów na targu owoców Patrick zostaje porwany przez zamaskowanego mężczyznę, który kilka minut wcześniej zabija sprzedawcę i wrzuca jego ciało do bagażnika w swoim vanie. Zanim porywacz konfiskuje mu telefon, Patrick dzwoni do CBI. Lisbon z ekipą rozpoczynają poszukiwania. Naoczny świadek wskazuje im kierunek, w którym podążył van. Koledzy Patricka zaczynają śledztwo od przyjrzenia się bliżej starym sprawom, które prowadził Jane i szukania kogoś, kto mógłby chcieć się na nim zemścić. Tymczasem związany Patrick jest poddawany torturom przez Rachel Bowman, która jako świadek naoczny zmyliła policję. Kobieta jest zdecydowana zabić Patricka. Dla CBI rozpoczyna się wyścig z czasem.
PREMIERA: czwartek, 4 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 9 - CZERWONY KSIĘŻYC

Zabójca policjantów
CBI musi złapać sprawcę brutalnego, potrójnego morderstwa. Ciała dwóch policjantów i narzeczonej pracownika służby zdrowia Todda Johnsona zostały znalezione w kalifornijskiej winnicy. Patrick rozpoczyna śledztwo od znalezienia wrogów Keeley, niestety wszystkie ślady prowadzą donikąd. Dopiero gdy zostają przeprowadzone badania balistyczne i okazuje się, że tej samej broni użyto wcześniej do zamordowania policjantów, CBI zaczyna szukać seryjnego zabójcy policjantów. Patrickowi pomaga w sprawie astrolożka i chiromantka Ellis Mars. Gdy znajdują już mordercę i zostaje on zamknięty w celi, w CBI ktoś uznaje, że nie jest to wystarczająca kara dla mordercy policjantów. Tuż przed śmiercią w męczarniach zabójca przekazuje Patrickowi informację od Czerwonego Johna.
PREMIERA: czwartek, 11 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 10 - CZERWONONOSY ELF

Morderstwo Świętego Mikołaja
CBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Bernarda Ripple'a, który zginął z powodu zatrucia alkoholem, a potem został wypchnięty przez okno. Okazuje się, że zamordowany był członkiem AA oraz Narodowego Stowarzyszenia Autentycznych Mikołajów. CBA obejmuje śledztwem obie te organizacje. Patrick zajmuje się grupą AA, do której należał Ripple. Chodząc na spotkania anonimowych alkoholików, otwiera się przed grupą i opowiada o swoim uzależnieniu - obsesji na punkcie Czerwonego Johna. Ponadto dowiaduje się o kontrowersyjnej metodzie leczenia uzależnienia od alkoholu, którą pod nadzorem dr. Widlera stosował Ripple. Jane postanawia na własnej skórze przekonać się, jak ona działa. W biurze CBI nadal panuje chaos po zabójstwie Todda Johnsona. Wszystkie ślady wskazują na to, że była to wewnętrzna robota. Dlatego też prokurator powołuje J.J LaRoche'a z jednostki policji zajmującej się śledztwami wewnętrznymi, by przyjrzał się tej sprawie. Patrick wie, że LaRoche ma listę podejrzanych. Liczy, że pomoże mu ona dotrzeć do Czerwonego Johna.
PREMIERA: czwartek, 11 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 11 - KRWAWY SPORT

Brutalny świat walk MMA
Biuro CBI musi przeniknąć w świat walk MMA. Na początku podejrzani są wszyscy pracownicy areny sportowej, na której rozgrywały się walki. Szybko jednak wychodzi na jaw związek pomiędzy ofiarą, Charlotte Mitchel, a jednym z bokserów - Mannym Flacco, który przez to staje się głównym podejrzanym. Testy batalistyczne dowodzą, że do zabójstwa Charlotte została użyta ta sama broń, co do morderstwa związanego z porachunkami gangów w 1994 roku. W tym czasie śledczy LaRoche przygląda się członkom biura. Jako pierwszego postanawia przesłuchać Rigsby'ego.
PREMIERA: czwartek, 18 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 12 - KRWIOŻERCZE PSY

Jaskniowiec
Agenci CBI dostają informację o podrzuconych na złomowisko zwłokach młodej kobiety. Na miejscu Patrick odkrywa kolejne zwłoki. Do sprawy zostaje przydzielona konsultantka, dr Montague, która opracowała model komputerowego detektywa śledczego. Twierdzi, na podstawie danych z programu, że morderstw dokonał seryjny morderca Jaskiniowiec. Jane nie zgadza się z nią i rozpoczyna śledztwo. Jedna z ofiar, Valerie Bestin, kilka lat wcześniej potrąciła bezdomnego, po czym, kierowana poczuciem winy, pomagała w schronisku dla bezdomnych. Rigsby i Cho identyfikują drugą kobietę jako Fernandę Talan. Lisbon dostaje tajemniczą paczkę, w której znajduje się ludzka nerka. Ponieważ pasuje to do modelu zachowania Jaskiniowca, Lisbon z powrotem wpisuje go na listę podejrzanych, ale za tę wysyłkę jest odpowiedzialny ktoś zupełnie inny.
PREMIERA: czwartek, 18 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 13 - CZERWONY ALARM

Zbrodnia sprzed pięciu lat
W Crane Creek zostaje zamordowana pracująca w przemyśle filmowym Amber Sutherland. Oficer lokalnej policji, Nail, prosi CBI o pomoc przy znalezieniu mordercy. Jako głównego podejrzanego wskazuje Ricka Crosswhite'a, którego żona została zamordowana przed pięcioma laty. Wtedy Rick również był podejrzany, jednak ostatecznie został uniewinniony z powodu błędu przy zbieraniu dowodów. W trakcie śledztwa rzeczywiście wychodzą na jaw powiązania Ricka z ofiarą. Gdy podejrzenia stają się dla Ricka nie do zniesienia, pojawia się w miasteczku z bronią i bierze mieszkańców jako zakładników.
PREMIERA: czwartek, 25 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 14 - KREW ZA KREW

Dylematy moralne
Van Pelt zostaje wyznaczona do pilnowania świadka koronnego Derricka DeGeorge'a. Niestety komuś udaje się go zabić. Gdy na miejsce przybywają koledzy VanPelt z CBI, Jane znajduje chowającą się w domku na drzewie 13-letnią córkę Derricka i postanawia zająć się sierotą. Derrick miał zeznawać w sprawie Sean'a Esseksa, dealera narkotyków, którego widział w chwili, gdy ten popełniał morderstwo. Sean ma jednak alibi na noc morderstwa Derricka - ma na nodze elektroniczną bransoletę, monitorującą jego ruchy. Wkrótce okazuje się, że morderca Derrecka był cały czas w pobliżu. Rozwikłanie zagadki stawia śledczych przed ciężkim dylematem moralnym. Tymczasem LaRoche kontynuuje wewnętrzne śledztwo w CBI. Szantażuje Van Pelt, żeby z nim współpracowała jako podwójny agent w zespole.
PREMIERA: czwartek, 25 sierpnia 2011, 21:00

ODCINEK 15 - CZERWONE ZŁOTO

Gorączka złota
Współczesny poszukiwacz złota, Rick Loomis, zostaje znaleziony martwy w części Kalifornii, w której ożyła gorączka złota. Ponieważ Lisbon ma zwichniętą kostkę, Hightower jedzie z Patrickiem na miejsce zbrodni. Podejrzani są: Jeff, syn Ricka, Dean Puttock - właściciel lokalnego sklepu z wyrobami dla poszukiwaczy złota i Wes Atwood dealer kruszcu. Kiedy Atwood zostaje zamordowany jako następny, Patrick dochodzi do wniosku, że Rick musiał znaleźć w górach nową żyłę złota. Patrick postanawia wybrać się w góry na poszukiwanie mordercy. Okazuje się, że potrzebuje jednak wsparcia Hightower.
PREMIERA: czwartek, 1 września 2011, 21:00

ODCINEK 16 - CZERWONA KRÓLOWA

Hightower podejrzana o morderstwo
Dowody zebrane przez CBI w sprawie morderstwa sprzedawcy antyków jednoznacznie wskazują, że zabójcą jest agentka Hightower. Jednocześnie okazuje się, że miała ona osobisty motyw, aby zabić Todda - mordercę policjantów, który zginął podpalony w więzieniu. Patrick jest jednak pewien, że Todda nie zabił mściwy agent CBI, tylko współpracownik Czerwonego Johna. Podejrzewa, że Hightower będzie próbowała znaleźć mordercę na własną rękę, żeby oczyścić się z zarzutów. Patrick zamyka ją w biurze i próbuje przekonać do postępowania według jego planu.
PREMIERA: czwartek, 1 września 2011, 21:00

ODCINEK 17 - KRWIOBIEG

Degradacja Lisbon
Ofiarą morderstwa zostaje szef szpitalnego oddziału chorób wewnętrznych. Agenci CBI szukają mordercy pośród pracowników szpitala i jego pacjentów. LaRoche mianuje się głównodowodzącym w CBI. Jego pierwszą decyzją jest zdegradowanie Lisbon, a jej miejsce w zespole dostaje Cho, który nie jest tak tolerancyjny dla niekonwencjonalnych metod działania Patricka jak Lisbon. Patrick dowiaduje się, że nieżyjący lekarz kradł leki przeciwbólowe ze szpitalnej apteki. Staje przed ciężkim zadaniem przekonania Cho, że jego metody dedukcji nie zawiodą w tej sprawie.
PREMIERA: czwartek, 8 września 2011, 21:00

ODCINEK 18 - CZERWONA MILA

Tajemnicze zniknięcie
Zostaje zamordowany manager funduszu hedgingowego i w tajemniczych okolicznościach ginie jego ciało. Agenci z CBI muszą odnaleźć zwłoki i mordercę. Patrick rozpoczyna współpracę ze swoim starym wrogiem koronerem Steinerem. Nieoczekiwanie znajdują nić porozumienia. Pierwszymi podejrzanymi o morderstwo są żona managera i jego matka. W trakcie śledztwa okazuje się, że ofiara była przekonana, że została porwana przez obcych, którzy przeprowadzali na nim eksperymenty. Van Pelt, Rigsby i O'Laughlin sprawdzają bank tkanek, w którym, jak podejrzewają, ciało mogło zostać poćwiartowane i sprzedane na części.
PREMIERA: czwartek, 8 września 2011, 21:00

ODCINEK 19 - EVERY ROSE HAS IT'S THORN

Fatalne zauroczenie
Zostaje zamordowany właściciel luksusowego "serwisu randkowego". Patrick jest przekonany, że sprawcą jest żona ofiary - Erica. Bez dowodów na popełnienie przestępstwa, CBI nie może przetrzymywać kobiety w areszcie, dlatego też śledztwo Patricka staje w martwym punkcie. Pracownicy CBI przyglądają się bliżej samemu serwisowi oraz jego klientom. Odkrywają, że przynajmniej jedna z kobiet nagrywała swoich bogatych klientów, by szantażem wymuszać na nich pieniądze. Patrick ponownie nabiera silnego przekonania, że za sprawą stoi Erica. Kiedy w jej alibi zaczynają pojawiać się niespójności, Jane dochodzi do wniosku że kluczem do rozwiązania sprawy może być jej asystent - Peter. Niestety Peter jest zakochany w swojej szefowej i nie zrobi nic, co mogłoby jej zaszkodzić. Patrick zdaje sobie sprawę, że żeby zakończyć śledztwo musi namówić Petera do zdrady kobiety, którą kocha.
PREMIERA: czwartek, 15 września 2011, 21:00

ODCINEK 20 - REDACTED

Sprawa z przeszłości
Sprawa morderstwa prywatnego detektywa, sięga początków wojny w Iraku. Spekulowano, że kiedy amerykanie zajmowali Bagdad, doszło do cichego porozumienia pomiędzy ich dowódcami a iracką elitą wojskową, którego celem było zapewnienie amerykanom bezpieczeństwa w zamian za odstąpienie od walk. W czasie gdy CBI pracuje nad tą sprawą, Patrick zatrudnia włamywacza, który ma ukraść listę podejrzanych, którą LaRoche sporządził w związku z wewnętrznym śledztwem, które prowadzi w CBI. Kradzież nie wypala i Patrick ma 24 godziny na wyciągnięcie swojego najemnika z więzienia. W przeciwnym wypadku będzie musiał przyznać się LaRoche'owi, kto stoi za włamaniem do jego domu.
PREMIERA: czwartek, 15 września 2011, 21:00

ODCINEK 21 - LIKE A REDHEADED STEPCHILD

Znaleźć mordercę w więzieniu
Żeby znaleźć mordercę strażnika więziennego, biuro CBI musi przeniknąć tamtejsze struktury. Przed Patrickiem staje trudne zadanie: musi porozmawiać z więźniami i ustalić, kto miał wystarczający motyw, żeby zabić. W tym czasie Rigsby próbuje dowiedzieć się czegoś w tej sprawie od ojca - byłego skazańca, mieszkającego w pobliżu więzienia. Niestety cały ciężar śledztwa spada na barki Patricka - to on musi znaleźć winnego wśród wielu podejrzanych, którzy już nie raz stawali na bakier z prawem i nie mają skrupułów, by zrobić to raz jeszcze.
PREMIERA: czwartek, 22 września 2011, 21:00

ODCINEK 22 - CZERWONA RAPSODIA

Sprawa wiolonczelistki
Profesjonalna wiolonczelistka zostaje znaleziona martwa w najgorszej dzielnicy Sacramento. Podczas gdy Teresa i Cho przesłuchują byłego chłopaka ofiary, Patrick wkracza w świat profesjonalnych muzyków i hierarchię orkiestry symfonicznej. Nieoczekiwanie ścieżki Cho skrzyżują się z młodym kieszonkowcem, który potrzebuje pomocy, aby uwolnić z więzienia swojego niesłusznie oskarżonego o popełnienie przestępstwa ojca.
PREMIERA: czwartek, 22 września 2011, 21:00

ODCINEK 23 - TRUSKAWKI ZE ŚMIETANĄ: CZ. 1 i 2

Dramatyczny koniec
Ktoś zmusił mężczyznę, który obrabował bank, do włożenia na siebie bomby i zdetonowania ładunku. Agenci z biura CBI próbują znaleźć sprawcę, ale nie podejrzewają, że obiektem następnego ataku ma być któryś z nich. Wybór mordercy pada na Teresę. Patrick znajduje ją w opuszczonej szkole z zamontowaną na niej bombą. Wspólnie spełniają żądania mężczyzny, w końcu dzięki Patrickowi udaje się go znaleźć i zmusić do rozbrojenia bomby. W wyniku konfrontacji agenci dochodzą do wniosku, że sprawa ma dużo głębsze korzenie i jest w nią zamieszany nie tylko Czerwony John, ale także jego wtyczka wśród wysoko postawionych pracowników CBI.
PREMIERA: czwartek, 29 września 2011, 21:00

WASZE OPINIE

Ernest

Świetny serial.
Mentalista 3
USA, 2010
Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.
serial detektywistyczny
Mentalista 3
4,6 5 1 103