PREMIERA

2012.04.12

CANAL+ PREMIUM

Mentalista 4

The Mentalist IV

USA, 2011

, , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Nieprzeciętnie inteligentny Patrick Jane posiada świetny zmysł obserwacji i niezawodny instynkt, które sprawiają, że czyta w ludziach jak w otwartych księgach. Jest niezależnym detektywem, który we współpracy z agentami Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Ponieważ nie waha się stosować manipulacji, sugestii czy hipnozy, w praktyce nie ma dla niego spraw niemożliwych do rozwiązania. Poza jedną, którą miał nadzieję zamknąć w finale sezonu trzeciego. Jane od lat poszukuje Czerwonego Johna, seryjnego zabójcy, który zamordował jego żonę i córkę.

Czwarty sezon rozpoczyna się dwa dni po efektownym finale poprzedniej części serialu. Patrick Jane zostaje aresztowany za zabicie człowieka, który w jego przekonaniu był Czerwonym Johnem, seryjnym mordercą, zabójcą jego żony i córki. Jednak coraz więcej poszlak wskazuje na to, że Tim Carter nie był od lat ściganym przez Jane'a Czerwonym Johnem. Za kratkami detektyw ma okazję zastanowić się, czy nadal może ufać swojemu zdrowemu rozsądkowi i instynktowi.

Po zabiciu człowieka Patrick Jane zmienia się na oczach widzów. Jak mówi twórca "Mentalisty" Bruno Heller: "pojawia się destrukcyjne zgorzknienie i poczucie nienawiści. (...) Jane nie będzie już traktował spraw, nad którymi pracuje jak gry. Odejdzie też od obsesyjnej pogoni za Czerwonym Johnem, po tym, jak zesłała na niego poważne problemy". W wywiadach autor zapowiada także zmianę w formule serii. Widzowie wciąż będą mieli do czynienia z wielowątkowa narracją, jednak nie będzie ona aż tak zawiła jak w poprzednim sezonie.

"Mentalista" zdobył rzesze fanów i odniósł ogromny sukces zarówno w Polsce (pierwszą cześć serii można było oglądać premierowo w CANAL+ od kwietnia 2009), jak i na świecie. W USA pobił rekordy popularności. Odcinek pilotażowy zgromadził 23 września 2008 roku blisko 16-milionową widownię, a gdy ponownie nadano go trzy dni później, przed telewizorami zasiadło kolejne 8 milionów. Sezon drugi i trzeci oglądało w Ameryce po 15 milionów widzów.

Zdaniem krytyków "Mentalista" zawdzięcza sukces przede wszystkim świetnej kreacji Simona Bakera, który stworzył jednego z najbardziej czarujących, intrygujących, uwodzicielskich, charyzmatycznych i tajemniczych detektywów wszech czasów. Rolę Bakera doceniono m.in. nominacją do Złotego Globu i do nagrody Emmy. Krytycy chwalą także znaną z serialu "Skazany na śmierć" Robin Tunney w roli szefowej Patricka oraz zalety scenariusza, który zawiera zgrabnie skonstruowane zagadki, a jednocześnie pozostaje prawdopodobny w opisie zbrodni i dochodzenia. Widzowie cenią serial za to, że bazuje na iluzji i bawi się ich percepcją. Prawda jest zawsze widoczna, o ile wiadomo, gdzie jej szukać. Dlatego nie trzeba być jasnowidzem, żeby rozwiązać zagadki kolejnych zbrodni. Wystarczy - tak jak Patrick Jane - uważnie patrzeć.

ODCINEK 1 - SZKARŁATNE WSTAŻKI

Zaginione dowody
Czwarty sezon "Mentalisty" rozpoczyna się w chwilę po tym, jak Patrick strzela do mężczyzny na środku centrum handlowego. Na miejscu przestępstwa od razu pojawiają się policjanci, którzy zabierają go na przesłuchanie. Jane jest spokojny i zrelaksowany, gdyż wierzy, że właśnie pozbył się Czerwonego Johna. Niestety, dowody świadczą przeciwko niemu. Zaginał pistolet, którym Czerwony John groził Patrickowi oraz telefon, za pomocą którego John kontaktował się z agentem O'Laughlinem, swoją wtyczka w CBI. Okazało się również, że ofiara ze sklepu to szanowany lokalny biznesmen, a nie psychopatyczny morderca. Jane musi znaleźć sposób, żeby wydostać się z więzienia i wraz ze swoim zespołem udowodnić, że ofiarą strzelaniny w sklepie był naprawdę Czerwony John.
Premiera: czwartek, 12 kwietnia 2012, 21:00


ODCINEK 2 - CZERWONY NOTESIK

Rozłam zespołu
Sąd ogłasza wyrok uniewinniający Patricka, co sprawia, że może on wrócić do pracy na stanowisku konsultanta CBI. Niestety, reszta jego zespołu nie ma tyle szczęścia. Lisbon zostaje zawieszona w pełnieniu obowiązków, a Cho, Van Pelt i Rigsby zostają przeniesieni. Jane rozpoczyna prace z nowym zespołem i nowym zwierzchnikiem Rayem Haffnerem, z którym nie może się dogadać. Nie potrafi też skoncentrować się na sprawie morderstwa osobistego trenera z siłowni, której klientami są wpływowi obywatele Sacramento, gdyż cały czas obmyśla plan, który ma przywrócić jego dawną ekipę do pracy.
PREMIERA: czwartek, 12 kwietnia 2012, 21:00


ODCINEK 3 - CZERWONY BALONIK

Zaginiony chłopiec
Do Patricka przychodzi Beth Flint, kobieta którą poznał, kiedy jeszcze pracował jako medium. Jej syn Conner został uprowadzony z przystanku autobusowego pod szkołą. Beth chce, aby Patrick użył swojego daru i pomógł jej odnaleźć dziecko. W tym samym celu zatrudniła również Nate'a Glassa, który twierdzi, że potrafi przewidzieć przyszłość. Jane jest przekonany, że to zwykły oszust. Podczas gdy ludzie Patricka badają inne przypadki porwań w okolicy, Jane za wszelką cenę stara się udowodnić Beth, że zarówno on, jak i Glass nie mają żadnych zdolności paranormalnych.
PREMIERA: czwartek, 19 kwietnia 2012, 21:00


ODCINEK 4 - W CZERWONYM KRĘGU

Psychopata i bezdomny
Ekipa CBI zajmuje się ochroną wiecu politycznego. Jane zauważa podejrzanego mężczyznę, który jego zdaniem wygląda na psychopatę. Okazuje się, że ma przy sobie broń. W tym samym czasie Cho i Rigsby znajdują w zaułku ciało młodego fotografa. Sprawa wydaje się oczywista, wszyscy są przekonani, że mordercą jest mężczyzna którego wskazał Patrick. Gdy sprawdzają jego tożsamość, wychodzi na jaw, że to Henry Tibbs - prawnik, kolekcjoner broni, który ma pozwolenie na jej posiadanie. Mimo to Jane upiera się, że Tibbs jest niebezpieczny i naciska na Luthera Wainwrighta, nowego zwierzchnika swojej ekipy, żeby go zatrzymać. Wainwright daje mu 24 godziny na udowodnienie swoich racji. Tymczasem do morderstwa fotografa przyznaje się bezdomny. Lisbon rozpoznaje w nim Willie'go Shuberta, muzyka bluesowego, swojego idola z liceum. Zrobi wszystko, aby udowodnić że Willie jest niewinny.
PREMIERA: czwartek, 19 kwietnia 2012, 21:00


ODCINEK 5 - KREW I PIACH

Morderstwo na wyspie
Na wyspie San Felix, kilka mil od Kalifornii, znaleziono ciało młodej kobiety. Na miejsce zbrodni przybywa ekipa CBI, która nie wierzy w zapewnienia mieszkańców, że ciało zostało wyrzucone na brzeg przez morze. Jane i Lisbon są przekonani, że dziewczyna zginęła na wyspie, a jej morderca wciąż się na niej znajduje. Ofiarą jest Thayla, kobieta która przyjechała na wyspę szukać mordercy swojego ojca, który zginął kilka lat wcześniej. Śledczy dochodzą do wniosku, że za obie zbrodnie odpowiedzialna jest ta sama osoba. Jane i Lisbon muszą dokładnie poznać wszystkich mieszkańców wyspy, aby dowiedzieć się który z nich był zdolny do popełnienia podwójnego morderstwa.
PREMIERA: czwartek, 26 kwietnia 2012, 21:00


ODCINEK 6 - GDZIE JEST CARMINE O'BRIEN

Łowca nagród
W małym miasteczku zostaje zamordowana policjantka. Rigsby przeszukuje dom zmarłej, gdy pojawia się w nim uzbrojony mężczyzna z dziewczynką u boku. Zanim dochodzi do niebezpiecznej konfrontacji, pojawia się Lisbon, która w mężczyźnie rozpoznaje swojego brata Tommy'ego. Dziewczynka, która mu towarzyszy to Annabeth - siostrzenica Lisbon. Okazuje się, że Tommy pracuje obecnie jako łowca nagród i ściga zbiegłego więźnia Carmine O'Briena. Podejrzewa, że O'Brien może być sprawcą morderstwa policjantki. Aby złapać przestępcę, rodzeństwo zaczyna współpracować.
PREMIERA: czwartek, 26 kwietnia 2012, 21:00


ODCINEK 7 - CZERWONE ŚWIATEŁKO

Seryjny morderca
W parku zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Gdy Lisbon przyjeżdża na miejsce zdarzenia od razu orientuje się, że ofiara zginęła z rąk seryjnego mordercy. Jane nawiązuje tymczasem kontakt z Jamesem Panzerem, człowiekiem który od dwóch lat prowadzi stronę internetową poświęconą mordercy. Patrick prosi go o pomoc. James nie wie, że Jane jest przekonany, że to on jest sprawcą wszystkich zabójstw. Niestety Patrick, poza swoim przeczuciem, nie ma na to żadnych dowodów. Aby zdemaskować Panzera, występuje z nim w programie telewizyjnym, w którym James krytykuje Czerwonego Johna za to, że dał się złapać i zabić. W ten sposób Patrick i Lisbon zyskują pewność, że Czerwony John jednak żyje - sam ukarał Panzera za zuchwałość.
PREMIERA: czwartek, 3 maja 2012, 21:00


ODCINEK 8 - RÓŻOWE TOPY

Brudny glina
W nocnym klubie zostaje zamordowana Yolanda Concepcion, działająca pod przykrywką policjantka z wydziału narkotykowego. Jej zadaniem było obserwowanie Omara Vegi, szefa miejscowego gangu. Ekipa CBI musi znaleźć mordercę. Cho przesłuchuje Summer, prostytutkę, która znalazła ciało ofiary. Summer informuje go, że ktoś ukradł Omarowi 10 kilogramów kokainy i teraz ten szuka winnego. CBI podejrzewa, że sprawca kradzieży może być również odpowiedzialny za śmierć Yoli. Jane zaczyna interesować się pracą tajniaków, gdyż podejrzewa, że Yolę zabił ktoś z wydziału narkotykowego.
PREMIERA: czwartek, 3 maja 2012, 21:00


ODCINEK 9 - CZERWONA KOSZULKA

Zamach na gwiazdę futbolu
Pod barem dochodzi do eksplozji bomby samochodowej. Naoczni świadkowie są przekonani, że w aucie zginał gwiazda futbolu amerykańskiego Doc Dugan. Patrick odkrywa jednak, że ofiara to Jake Stewart, asystent Doca. Śledczy postanawiają zataić ten fakt i poprowadzić dochodzenie w sprawie morderstwa przy pomocy oficjalnie nieżyjącego Dugana. Steve Penn i Alex Sodko, agent i były trener Doca, uważają, że za zamachem może stać jego dziewczyna Marie St. Claire. Lisbon przesłuchuje ją, ale nic nie wskazuje na to, by to ona podłożyła bombę. Patrick musi wykorzystać niekonwencjonalne metody, aby złapać mordercę.
PREMIERA: czwartek, 10 maja 2012, 21:00


ODCINEK 10 - OGNISTA FUGA

Jane traci pamięć
W pobliżu remizy w lesie ginie doświadczony strażak Paul Satterfield. Gdy Jane rusza na poszukiwanie narzędzia zbrodni, ktoś napada na niego i podtapia. Nieprzytomnego Patricka znajduje Lisbon. Lekarzom udaje się go uratować w ostatniej chwili, jednak w wyniku podtopienia traci pamięć. Patrick wraca do pracy, ponieważ lekarze uważają, że może mu to pomóc w odzyskiwaniu wspomnień. Mimo trudności, Patrickowi udaje się znaleźć winnego, jednak powracają jego stare nawyki: nie chce mu się pracować w CBI, zamierza czerpać z życia same przyjemności. W tej sytuacji Lisbon jest zmuszona zabrać go w miejsc, gdzie powrócą wydarzenia, przez które rozpoczął pracę w CBI.
PREMIERA: czwartek, 10 maja 2012, 21:00


ODCINEK 11 - ZAWSZE STAWIAJ NA CZERWONE


Adwokat Alton Creek znajduje na wycieraczce domu świński łeb. Jest przekonany, że ktoś chce go zabić. Za pomocą Summer, prostytutki i informatorki CBI, kontaktuje się z biurem prosząc o pomoc. Agentom nie udaje się zapobiec morderstwu Altona, który ginie w wyniku wybuchu swojej motorówki. CBI rozpoczyna śledztwo. Tymczasem do Patricka zwraca się agentka FBI Susan Darcy. Chce lepiej przyjrzeć się sprawie morderstwa Panzera, który zginął po wyśmianiu Czerwonego Johna w telewizyjnym show. Wbrew przekonaniom, Patrick próbuje jej wmówić, że to jeden z licznych naśladowców Johna popełnił tę zbrodnię. Darcy uważa jednak, że to Czerwony John.
PREMIERA: czwartek, 17 maja 2012, 21:00


ODCINEK 12 - KRWAWE WALENTYNKI

Zaginiona agentka
Van Pelt i Cho jadą nad jezioro Tahoe, gdzie został zastrzelony Gabriel Porchetto Jr, syn wpływowego szefa mafii. Gabriel zginął podczas hucznej imprezy, którą urządził w domku letniskowym wspólnie z młodszym bratem Sergiem. Janpen, jedna z obecnych na imprezie prostytutek, zeznaje, że widziała mordercę. Van Pelt zabiera ją do biura na przesłuchanie. W drodze do Sacramento ktoś próbuje je zabić. Uciekając przed nim, rozbijają samochód. Van Pelt nie wie, gdzie jest i z powodu braku zasięgu nie może wezwać pomocy. Podczas gdy CBI bada pozostałe tropy morderstwa i szuka zaginionej agentki, Van Pelt czeka sprawdzian.
PREMIERA: czwartek, 17 maja 2012, 21:00


ODCINEK 13 - CZERWIEŃ TO NOWA CZERŃ


Wyck Theissens, obiecujący projektant mody, ginie zadźgany nożyczkami w swojej pracowni krawieckiej. Kilka lat wcześniej wycofał się z biznesu modowego, po tym jak został publicznie upokorzony przez swojego kolegę Juniora Acostę. Od tego czasu szył podrabiane ubrania na rynek azjatycki i szykował kolekcję na swój triumfalny powrót. Agenci CBI muszą dowiedzieć się, komu zależało na tym, aby Wyck nie pokazał swoich nowych prac. Tymczasem agentka FBI Darcy nie daje się przekonać, że Panzera zabił Tom Maier. Prosi Luthera Wainwright, aby przekazał jej wszystkie akta dotyczące Czerwonego Johna. Odwiedza Rosalind Harker, niewidomą przyjaciółkę Johna z dzieciństwa, która wcześniej zeznała, że mężczyzna zastrzelony przez Patricka w centrum handlowym nie był Czerwonym Johnem.
PREMIERA: czwartek, 24 maja 2012, 21:00


ODCINEK 14 - NA PIERWSZY RZUT OKA


Patrick Jane spotyka na schodach sądu Eve Mulberry, która została oskarżona o zabicie swojego instruktora tańca Carlosa Ruiza. Po chwili rozmowy z kobietą, Patrick jest przekonany, że jest niewinna i postanawia to udowodnić. Ma niewiele czasu, gdyż ława przysięgłych właśnie udała się na naradę, po której ma wydać werdykt. Agenci wpadają na ślad Terry'ego Murphy'ego, człowieka - ducha, ostatnią osobą która kontaktowała się z ofiarą. Terry, który zajmuje się kradzieżą i sprzedażą tożsamości, jest nieuchwytny. Agentom udaje się jednak umówić z nim na spotkanie.
PREMIERA: czwartek, 24 maja 2012, 21:00


ODCINEK 15 - WOJNA RÓŻ


Śledczy na parkingu znajdują ciało Natalie Gibecki, która pracowała w ośrodku dla trudnej młodzieży jako opiekunka. Do Patricka dzwoni Erica Flynn, właścicielka agencji matrymonialnej, odsiadująca wyrok za spowodowanie śmierci męża. Erika twierdzi, że bardzo dobrze znała Natalie i wie, kto ją zamordował. Proponuje Patrickowi, że pomoże mu w śledztwie w zamian na kilkudniową przepustkę. W czasie gdy Patrick współpracuje z Eriką, Van Pelt i Cho prowadzą śledztwo tradycyjnymi metodami. Wpadają na ślad Trenta, chłopaka który uciekł z ośrodka na chwilę przed morderstwem. Jane jest zauroczony Ericą, Lisbon boi się, że kobieta może to wykorzystać i uciec.
PREMIERA: czwartek, 31 maja 2012, 21:00


ODCINEK 16 - KRWAWE MYŚLI


Zamordowano Gabe'a Meadowsa. Według wstępnych ustaleń CBI Gabe specjalizował się w demaskowaniu sekt. Jego największym wrogiem była wspólnota religijna Visialize, z której guru Bretem Stilesem, Patrick miał już do czynienia wcześniej. Gabe był przekonany, że Bret, aby dojść do władzy w sekcie, w latach 70. zabił swojego rywala. Ponoć miał na to dowody. Na miejscu zbrodni Cho i Van Pelt znajdują zakrwawione ubrania należące do Stilesa. Agenci maja dowód, aby go aresztować. Patrick rozpoczyna niebezpieczną grę z człowiekiem, którego umysł jest równie przenikliwy, jak jego własny.
PREMIERA: czwartek, 31 maja 2012, 21:00


ODCINEK 17 - TANI BURGUND


CBI znajduje zwłoki Matildy Cruz. Patrick jest przekonany, że dziewczynę zabił jej szef Gary Philo. Lisbon aresztuje mężczyznę, który od razu pokazuje się od najgorszej strony - jest chamski i agresywny. Teresa jest zdeterminowana, żeby udowodnić mu morderstwo Matildy. Jane zostaje poproszony przez agentkę Darcy o pomoc przy rozwiązaniu sprawy innego zabójstwa. Lisbon jest przekonana, że przy okazji współpracy Darcy będzie chciała wyciągnąć od Patricka szczegóły na temat Czerwonego Johna. Ekipa CBI bez wsparcia Jane'a nie radzi sobie z zebraniem dowodów obciążających Philo. Darcy jest przekonana, że Jane to psychopata, który współpracuje z Czerwonym Johnem. FBI ma go obserwować.
PREMIERA: czwartek, 7 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 18 -RUMIANE POLICZKI


W pobliskim rezerwacie przyrody pijany opiekun wypuścił na wolność tygrysy. Jedno ze zwierząt wygrzebało w ziemi zwłoki mężczyzny. Na miejsce przyjeżdża ekipa CBI. Identyfikują ofiarę jako Archera Braddocka, miejscowego dilera samochodów. Okazuje się, że mężczyzna miał zaawansowanego raka. Jane i Lisbon rozpoczynają śledztwo od wizyty w domu ofiary. Wychodzi na jaw, że chory leczył się metodami naturalnymi. Śledczy odwiedzają brata ofiary, przywódcę sekty, który leczył Archera ziołową herbatą niewiadomego pochodzenia.
PREMIERA: czwartek, 7 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 19 - MROŻONY RÓŻOWY SZAMPAN

Napad na kasyno
Na środku drogi biegnącej przez kanion policja znajduje porzucony samochód i ciało Ryana D'Stefano. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został zastrzelony przez kierowcę. Żeton znaleziony w spodniach naprowadza śledczych na pobliskie kasyno. Gdy Jane i Teresa jadą na miejsce, okazuje się, że jako magik występuje tam Jack Hellion, stary znajomy Patricka. Jack jest zestresowany pojawieniem się policji, bo planuje skok na kasyno.
PREMIERA: czwartek, 14 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 20 - COŚ GNIJE W REDMUND

Zbrodnia z namiętności
Na szkolnym boisku śledczy CBI znajdują ciało nauczyciela języka angielskiego. Mężczyzna miał nieposzlakowaną opinię, był lubiany przez uczniów i innych nauczycieli. Powoli jednak wychodzą na jaw tajemnice, które mogą doprowadzić ekipę CBI do mordercy. Jeden z jego wzorowych uczniów produkował ectasy, a dyrektor podglądał swoich uczniów w toalecie. Żeby poznać lepiej uczniów Jane bierze udział w zajęciach kółka teatralnego. Wykorzystuje swój talent dramatyczny i wystawia z uczniami "Hamleta".
PREMIERA: czwartek, 14 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 21 - CZERWONE PANTOFELKI


Agenci CBI znajdują spalony samochód, a w środku zwłoki młodego mężczyzny. Patrickowi udaje się znaleźć świadka, który widział mordercę-podpalacza. To Glenda - pracująca w pobliskim klubie drag queen. Udaje się zidentyfikować ciało 19-letniego Archiego Blooma. Po wizycie u ojca ofiary Jane nabiera podejrzeń, że Archie był gejem, a ojciec nie mógł tego zaakceptować. Dodatkowo van Pelt znajduje w komputerze chłopaka nagrania, które dowodzą, że ojciec znęcał się nad nim fizycznie. Tymczasem Rigsby trafia na ślad drugiego podejrzanego. To Rick, kolega z pracy Archiego, który go prześladował. Cho również wierzy, że znalazł sprawcę - uzależnionego od metamfetaminy kochanka Achiego. Jedyną nadzieją jest naoczny Glenda. Ta jednak boi się wskazać sprawcę.
PREMIERA: czwartek, 21 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 22 - ŻEGNAJ I DZIĘKI ZA RYBY


Patrick i Lisbon zajmują się sprawą zaginionego chłopaka - Jaya Bannera, który wybrał się wieczorem posurfować i nigdy nie wrócił do domu. Jane odkrywa zwłoki chłopaka zakopane w piasku. Śledztwo prowadzi agentów do firmy, w której pracował Jay. Jej współwłaścicielem jest Greg, który okazuje się byłym narzeczonym Lisbon. Patrick dowiaduje się, że ofiara szukała złota znajdującego się na łodzi, która zatonęła 100 lat wcześniej w wyniku sztormu. Śledczy wiedzą, że musiał mieć wspólnika, aby z nim nurkować i wydobyć skarb. Patrick jest przekonany, że ofiarę zamordował partner. Ekipa z CBI musi odnaleźć złoto, które naprowadzi ich na trop mordercy.
PREMIERA: czwartek, 21 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 23 - CZERWONY ROVER

Red John powraca
W starej fabryce ekipa CBI znajduje zwłoki. Stan rozkładu wskazuje na popełnienie morderstwa przeszło rok wcześniej. Ofiara żyła, kiedy morderca wsadził ją skutą do skrzyni i zamknął, aby powoli umierała. Jane znajduje za wycieraczką notatkę od Red Johna, która przypomina mu o tym, co stało się jego rodzinie. Jane ma już dość konfrontacji i szukania człowieka-ducha. Agentom udaje się zidentyfikować zwłoki jako brokera Antonio Castro. Mordercę udaje się złapać tylko dzięki niekonwencjonalnym działaniom Patricka. Jednak jego działanie kosztuje go utratę pracy.
PREMIERA: czwartek, 28 czerwca 2012, 21:00


ODCINEK 24 - KARMAZYNOWY KAPELUSZ

Konfrontacja
Po utracie pracy Jane jedzie do Vegas, gdzie przez pół roku żyje na granicy prawa, pijąc i uprawiając hazard. Chce zapomnieć o Red Johnie i pracy dla CBA. W jednym z kasyn poznaje Lorelei, kelnerkę z którą wdaje się w romans. Po wspólnie spędzonej nocy dziewczyna oznajmia mu, że pracuje dla Red Johna, który postanowił wyciągnąć do niego dłoń i złożyć mu ofertę współpracy. Zmęczony ściganiem rywala Patricka zgadza się. By stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem jest gotów spełnić warunek, który postawił mu Red John - ma przynieść mu w prezencie głowę Lisbon.
PREMIERA: czwartek, 28 czerwca 2012, 21:00

CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Mentalista 4
USA, 2011
Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.
serial kryminalny
Mentalista 4
4,1 5 1 33