PREMIERA

2013.06.28

CANAL+

Mentalista 5

The Mentalist V

USA, 2012-2013

, , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Mentalista jest sztukmistrzem, prezentującym szczególny rodzaj "trików". Korzystając z własnej wrażliwości mentalnej oraz niecodziennego arsenału środków, takich jak niezwykle czuły dotyk czy hipnoza, potrafi doznawać percepcji pozazmysłowej, kontrolować umysły lub czytać w cudzych myślach. Takim właśnie iluzjonistą jest Patrick Jane (Simon Baker), który przez długi czas wykorzystywał swoje zdolności do rzekomej komunikacji ze zmarłymi, cynicznie wykorzystując ludzką łatwowierność. Kiedy jednak jego żona i dziecko zostali zamordowani przez seryjnego mordercę, zwanego Czerwonym Johnem, Simon postanowił odejść od jarmarcznej profesji. Zaczął wówczas pracować jako niezależny konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym, mając nadzieję, że kiedyś doprowadzi go to do mordercy rodziny.

Od czasu premiery "Mentalista" pozostaje jednym z najchętniej oglądanych seriali w USA - każdy odcinek sezonu 4. gromadził średnio 13,2 miliona widzów. Przed startem sezonu piątego pomysłodawca serii, Brytyjczyk Bruno Heller (m.in. seriale "Rzym", "Dotyk zła") zapowiadał, że ukaże nieco inne oblicze Patricka Jane'a.- Nie chodzi o to, że przestanie być Panem Przyjemniaczkiem, ale z pewnością poznamy go z bardziej mrocznej strony" - przekonywał. - Serial nie zmieni drastycznie charakteru, ale z pewnością nabierze nieco ciemniejszych barw. Zbliżamy się powoli do sedna całego cyklu". Sympatyków serii powinno także zainteresować, że obok stałej obsady, w której jest Simon Baker ("Afera naszyjnikowa", "Ziemia żywych trupów", "Diabeł ubiera się u Prady"), Robin Tunney (seriale "Dr House" i "Skazany na śmierć"), Tim Kang ("Życie, którego nie było", "John Rambo"), Owain Yeoman ("Generation Kill - Czas wojny") oraz Amanda Righetti, (remake "Piątku 13."), w serii pojawią się także tacy aktorzy, jak Emmanuelle Chriqui ("5 dni wojny", serial "Rodzina Borgiów") czy Polly Walker ("Starcie Tytanów", seriale "Rzym", "Caprica").

Connor Davey, recenzent serwisu Whatculture, pokusił się o nazwanie pięciu powodów, dla których należy obejrzeć piąty sezon "Mentalisty". A są to: zbliżające się wyjaśnienie zagadki Red Johna, postać Lorelei Martins (kreowanej przez piękną Emmanuelle Chriqui), nowi bohaterowie, setny odcinek cyklu i wreszcie fakt, że jest to jedna z najlepszych obecnie produkcji telewizyjnych. W przygotowaniu jest już sezon szósty.


ODCINKI


ODCINEK 1


Po nieudanej obławie na Czerwonego Johna życie Patricka powoli wraca do równowagi. Pracownicy CBI właśnie zajmują się sprawą podwójnego morderstwa. Niestety, prowadzenie dochodzenia utrudniają im agenci FBI, którzy byli zamieszani w akcję schwytania Czerwonego Johna. W wyniku umowy pomiędzy zwierzchnikami CBI i FBI, agencje mają ściśle ze sobą współpracować. Wkrótce Lorelei - współpracownica Czerwonego Johna, którą aresztował Jane - znika z więzienia federalnego.
Premiera: CANAL+, piątek, 28 czerwca 2013, godz. 20:00


ODCINEK 2


CBI zajmuje się sprawą morderstwa szlifierza diamentów. Mężczyzna został zabity i wypatroszony we własnym domu. Na miejscu zbrodni Patrick zatruwa się belladoną i ląduje w szpitalu z halucynacjami. W czasie śledztwa wydaje mu się, że wszędzie towarzyszy mu jego dorosła już córka.
PREMIERA: CANAL+, piątek, 5 lipca 2013, godz. 20:00


ODCINEK 3. NOT ONE RED CENT


W Sacramento dochodzi do napadu na bank i morderstwa jednego z pracowników. Jane jest świadkiem ucieczki zamaskowanych bandytów. Agent FBI Gabe Mancini chce przejąć prowadzenie tej sprawy. Lisbon jest zmuszona pójść na kompromis i zezwolić federalnym na wgląd do akt. Agenci CBI łapią mężczyznę podejrzanego o napad, ale Jane jest przekonany o tym, że ich podejrzany nie zamordował pracownika banku. W związku z tym agenci muszą szukać dalej.
Premiera: CANAL+, piątek, 12 lipca 2013, godz. 20:00


ODCINEK 4. BLOOD FEUD


CBI rozpoczyna śledztwo w sprawie strzelaniny i morderstwa. Śmierć młodego mężczyzny to najprawdopodobniej wynik porachunków miejscowych gangów. Okazuje się, że w strzelaninie brał udział ojciec Rigsby'ego, który jest wielokrotnie skazywanym przestępcą. W wyniku odniesionych ran umiera, tuż po ucieczce ze szpitala. Rigsby dąży do konfrontacji z mordercą ojca.
Premiera: CANAL+, piątek, 19 lipca 2013, godz. 20:00


ODCINEK 5. RED DAWN


Czas cofa się do momentu, kiedy Jane nie pracował jeszcze dla CBI. Trafia do biura, żeby dowiedzieć się, jakie są postępy w śledztwie w sprawie Red Johna. Lisbon właśnie została szefową biura i zajmuje się sprawą morderstwa syna wysoko postawionego człowieka. Nieoczekiwanie dla wszystkich Jane pomaga jej w śledztwie. W zamian zyskuje nieograniczony dostęp do akt sprawy Red Johna.
Premiera: CANAL+, piątek, 26 lipca 2013, godz. 20:00


ODCINEK 6. CHERRY PICKED


W jednej z zamożniejszych dzielnic Sacramento dochodzi do porwania małżeństwa, które pilnuje domu pod nieobecność właścicieli, swoich przyjaciół. Porywacz żąda pięciu milionów dolarów okupu. Agenci podejrzewają, że jedna z uprowadzonych osób może mieć związek z porwaniem. Przygotowują małe przedstawienie. Jane prowadzi swoje śledztwo w sprawie zniknięcia Lorelei z więzienia.
Premiera: CANAL+, piątek, 2 sierpnia 2013, godz. 20:00


ODCINEK 7. IF IT BLEEDS, IT LEADS


Ofiarą kolejnego zabójstwa, którym zajmuje się CBI jest młoda dziennikarka. Morderca starał się upozorować wypadek samochodowy. W toku śledztwa agenci dochodzą do wniosku, że głównym podejrzanym jest Tommy Volker - bardzo bogaty biznesmanem, którego dziennikarka oskarżała o masowe morderstwo w amazońskiej dżungli. Lisbon dostaje bardzo wyraźny sygnał z góry, żeby nie zajmować się sprawą Volkera.
Premiera: CANAL+, piątek, 9 sierpnia 2013, godz. 20:00



CZYTAJ BLOG FILMOWY CANAL+
Mentalista 5
USA, 2012-2013
Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.
serial kryminalny
Mentalista 5
4,5 5 1 52