PREMIERA

2014.09.02

CANAL+

Mentalista 6

The Mentalist VI

USA, 2013

, , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial kryminalny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.

Nieprzeciętnie inteligentny Patrick Jane (Simon Baker) posiada świetny zmysł obserwacji i niezawodny instynkt, które sprawiają, że czyta w ludziach jak w otwartych księgach. Jest niezależnym detektywem, który we współpracy z agentami Kalifornijskiego Biura Śledczego (CBI) rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne. Ponieważ nie waha się stosować manipulacji, sugestii czy hipnozy, w praktyce nie ma dla niego spraw niemożliwych do rozwiązania. Poza jedną. Jane od 10 lat poszukuje Czerwonego Johna, seryjnego zabójcy, który zamordował mu żonę i córkę. W szóstym sezonie zawęża listę osób podejrzanych do siedmiu. W pewnym momencie udaje mu się nawet zebrać wszystkich w jednym miejscu, jednak nieoczekiwana eksplozja przerywa spotkanie. To odwleka odkrycie tożsamości i konfrontację z Czerwonym Johnem tylko na chwilę. Dwa lat później Jane prowadzi spokojne pogodne życie na wyspie. Zostaje podstępem ścignięty do Kalifornii, by pod przymusem zaczął znów wykorzystywać swoje umiejętności w celu rozwiązywania zagadek kryminalnych. Teraz pracuje dla FBI, jego szefem jest agent Dennis Abbott (Rockmond Dunbar), a bliską współpracowniczką agentka Kim Fischer (Emily Swallow). Jane upiera się, żeby do nowej ekipy dołączyła Lisbon (Robin Tunney). Przychodzi też moment, kiedy musi uświadomić sobie, co tak naprawdę do niej czuje.

"Mentalista" zdobył rzesze wiernych fanów i odniósł ogromny sukces zarówno w Polsce, jak i na świecie. Po sześciu latach nadawania, jego oglądalność w USA nie schodzi średnio poniżej 11 milionów widzów. W stałej obsadzie serialu jest Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman oraz Amanda Righetti. W sezonie szóstym do obsady dołączają m.in. Rockmond Dunbar jako nowy przełożony Jane'a w FBI - Dennis Abbott, Emily Swallow w roli agentki Kim Fisher oraz znany m.in. z roli Oberyna Martella w "Grze o tron" Pedro Pascal, który wystąpi jako agent Marcus Pike, chłopka Teresy Lisbon.


CZYTAJ BLOG FILMOWY CANAL+
Mentalista 6
USA, 2013
Serial "Mentalista" to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność.
serial kryminalny
Mentalista 6
4,2 5 1 45