PREMIERA

2008.10.10

CANAL+ PREMIUM

MĘSKO-DAMSKA RZECZ

It's a Boy Girl Thing

Kanada/Wlk. Brytania, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Woody Deane (Kevin Zegers) i Nell Bedworth (Samaire Armstrong) od dziecka mieszkają obok siebie, chodzą do tej samej szkoły i, jak to często bywa, są zaprzysięgłymi wrogami. Różnią się niemal we wszystkim.

Ona jest szkolną kujonką zaczytującą się w Szekspirze i marzącą o studiach w Yale. Choć niebrzydka, nie radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami i lepiej niż wśród ludzi czuje się w towarzystwie książek. On, gwiazda drużyny futbolowej, ma mnóstwo przyjaciół i cieszy się w szkole powszechnym szacunkiem. Nauką nie musi się przejmować, bo lukratywne stypendium sportowe ma już w kieszeni. Nell i Woody od najmłodszych lat sprzeczają się o wszystko, a w najlepszym razie nie mają sobie nic do powiedzenia. Pewnego dnia podczas wycieczki szkolnej do muzeum wszczynają tradycyjną sprzeczkę. Pech chce, że dzieje się to przed starożytnym posągiem, który rzuca na nich tajemnicze zaklęcie. Życie dwójki nastolatków przewraca się do góry nogami. Po przebudzeniu następnego dnia z przerażeniem odkrywają, że zamienili się ciałami.

"Męsko-damska rzecz" to romantyczna historia wykorzystująca od lat sprawdzony komediowy motyw zamiany ciał. To jednocześnie, jak podkreślają twórcy, poważny głos o problemach dorastania, dostosowaniu się do środowiska i spełnianiu oczekiwań rodziców. W filmie NICKA HURRANA, autora komediowych przebojów, takich jak "Wirtualna miłość", "Zakopana Betty" czy "Czarna książeczka", w głównych rolach wystąpili aktorzy młodzi, ale doświadczeni. Kevin Zegers, zdobył uznanie dojrzałą kreacją nastolatka, poszukującego biologicznego ojca w kameralnym komediodramacie "Transamerica", który niespodziewanie w 2006 roku włączył się w dwóch kategoriach do oscarowej batalii. Zegers zajmuje się zawodowo aktorstwem od 7 roku życia, ma na koncie ponad 20 ról i udowodnił już, że równie dobrze czuje się w poważnym repertuarze, jak i komedii ("Buddy - pies na gole") czy horrorze ("Droga bez powrotu"). O swojej postaci z filmu Hurrana mówił: "To prawdziwy facet, luzak, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy. Musiał być jednak kimś więcej niż zwykłym mięśniakiem, żeby zyskać sympatię widzów". Jeszcze wcześniej, bo w wieku 3 lat, aktorką postanowiła zostać filmowa Nell, czyli Samaire Armstrong. Konsekwentnie rozwijając karierę zyskała popularność dzięki serialowi "Życie na fali", gdzie na życzenie fanów znacznie przedłużono jej angaż. Do bardziej znanych tytułów z jej udziałem należy ponadto komedia romantyczna "Całe szczęście", a także mroczny horror "Stay Alive".

Imponująca, zróżnicowana ścieżka dźwiękowa do filmu to zasługa jednego z producentów, Eltona Johna. Gwiazdor, jak przystało na komedię młodzieżową, postawił głównie na młodych wykonawców. Są wśród nich m.in Eminem, Black Eyed Peas, James Blunt, Girls Aloud, Mystikal, ale także Ozzy Osbourne.

WASZE OPINIE

villemo

Przyjemna niespodzianka.
Nawet nie zamierzalam ogladac tego filmu, a wytrwałam do końca.

Fakt, wszystko to już było, podobnie zresztą można powiedzieć o wielu filmach reprezentujących inne gatunki - a jednak czasami się nie ucieka ;)

Nie uciekłam.

I podobali mi się tatusiowie :)

tufta

Ile mozna Zawsze to samo Najpierw się zakochują potem kłócą by na końcu się pobrać i życ długo i szczęśliwie az do końca napisów końcowych Zmieniaja się tylko okoliczności czas i aktorzy Mi juz się to nudzi

PIOOLE

Mimo że jest kilka filmów z zamiana ciał i"dusz" ale ja bardzo lubię ogladać filmy "młodzieżowe" z happyendem.
MĘSKO-DAMSKA RZECZ
reżyseria:
Kanada/Wlk. Brytania, 2006
Woody Deane (Kevin Zegers) i Nell Bedworth (Samaire Armstrong) od dziecka mieszkają obok siebie, chodzą do tej samej szkoły i, jak to często bywa, są zaprzysięgłymi wrogami. Różnią się niemal we wszystkim.
komedia romantyczna
MĘSKO-DAMSKA RZECZ
4,5 5 1 31