PREMIERA

2009.05.06

CANAL+ PREMIUM

MIASTO TAJEMNIC

Deepwater

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nat Banyon (Lucas Black) wychodzi ze szpitala po ciężkim wypadku samochodowym. Pozbawiony pracy, pieniędzy i perspektyw na lepsze życie, rusza do stanu Wyoming, by tam założyć hodowlę strusi.

Po drodze, w miasteczku Deepwater ratuje od śmierci właściciela miejscowego motelu Hermana Fincha (Peter Coyote). Finch z wdzięczności oferuje wybawcy zatrudnienie i mieszkanie. Wydaje się, że po latach niepowodzeń do Nata wreszcie uśmiecha się szczęście. Jednak wkrótce jego życie znów się komplikuje. Mężczyzna zakochuje się w żonie pracodawcy, Iris (Mía Maestro), zaś w samym Deepwater dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Zabójstwa wydają się mieć jakiś związek z Finchem, którego działalność - jak się okazuje - nie zawsze pozostaje w zgodzie z prawem.

Oparte na motywach powieści amerykańskiego pisarza Matthew F. Jonesa "Miasto tajemnic" należy do nurtu filmów, który krytycy ochrzcili mianem neo-noir. Obraz debiutującego w roli reżysera DAVIDA S. MARFIELDA w nowatorski sposób czerpie z klasyki hollywoodzkiego dramatu kryminalnego: mamy więc do czynienia z zawiłą intrygą, trzymającą w napięciu akcją i niejednoznacznymi bohaterami. Marfield przyznał, że przygotowując scenariusz "Miasta tajemnic" wiedział, kogo chce obsadzić w głównych rolach. Nata Banyona miał zagrać Lucas Black ("Duchy Mississippi", "Wzgórze nadziei", "Szybcy i wściekli - Tokio Drift"), rola przebiegłego Hermana Fincha miała trafić do Petera Coyote'a ("Gorzkie gody", "Kula", "Erin Brockovich", "Femme Fatale"). Aktorską stawkę uzupełniła m.in. argentyńska piękność Mia Maestro ("Frida", "Dzienniki motocyklowe"), nominowana do Oscara za występ w musicalu "Victor, Victoria" Lesley Ann Warren, oraz etatowy odtwórca ról psychopatów Michael Ironside ("Scanners", "Pamięć absolutna", "Mechanik").

WASZE OPINIE

kaczamanov

chyba o 180 ;)

Bartolomeusz

"Miasto tajemnic" swoim klimatem przypominało produkcje Lyncha, zwłaszcza "Miasteczko Twin Peaks". I to się chwali. Było klimatycznie z niezłym aktorstwem. Sam scenariusz też do najgorszych nie należał, więc jak na film niskobudżetowy było przyzwoicie. Dodam, że sam finał był zaskakujący. Gdy już wszystko zmierzało do z góry określonego celu, reżyser skręcił o 360 stopni. I to kolejny plus. Spokojnie można obejrzeć.
MIASTO TAJEMNIC
reżyseria:
USA, 2005
Nat Banyon (Lucas Black) wychodzi ze szpitala po ciężkim wypadku samochodowym. Pozbawiony pracy, pieniędzy i perspektyw na lepsze życie, rusza do stanu Wyoming, by tam założyć hodowlę strusi.
thriller
MIASTO TAJEMNIC
3,5 5 1 15