Universal

PREMIERA

2010.08.16

CANAL+ PREMIUM

MIASTO WIDMO

Ghost Town

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film science fiction

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W sennym miasteczku Hope Springs na Dzikim Zachodzie zjawia się sataniczny gang Reba Hallanda (Billy Drago).

Członkowie bandy zabijają bez ostrzeżenia każdego napotkanego na drodze mieszkańca. Następnie ustawiają się w kształt pentagramu i popełniają rytualne, zbiorowe samobójstwo. Po latach w to samo miejsce przypadkowo trafia grupa hałaśliwych studentów. Duchy kowbojów-satanistów odcinają im drogę ucieczki, unieruchamiając autokar i wyłączając telefony komórkowe. Aby przeżyć i wydostać się z piekielnego miasteczka, studenci muszą zmierzyć się z jego mroczną przeszłością i pokonać gang Hallanda.

"Miasto widmo" w pomysłowy sposób łączy scenerię charakterystyczną dla filmów o Dzikim Zachodzie z okultystycznym kinem grozy. Za kamerą stanął urodzony w Bułgarii TODOR CHAPKANOV, który zdobywał doświadczenie jako asystent reżysera licznych telewizyjnych produkcji. Już w debiutanckim "Jadowitym wrogu" (2008), w którym rewolwerowcy stawali do walki z jadowitymi wężami, Chapkanov odważył się na śmiałe eksperymenty z filmowymi gatunkami. Reżyser ma ponadto na koncie znany widzom nie mniej eklektyczny "Thor - Młot bogów", w którym naprzeciw siebie postawił wikingów i wilkołaki.

W obsadzie "Miasta widma" przeważają aktorzy młodego pokolenia, a wśród nich Jessica Rose, znana ze zrealizowanego w formie fikcyjnego wideobloga serialu "Lonelygirl15", Elize du Toit ("Życie w Hollyoaks", "Krzesło diabła") oraz Randy Wayne, któremu rozpoznawalność przyniósł występ w filmie "Diukowie Hazzardu: Początek". Jako diaboliczny herszt bandy Reb Halland wspiera ich etatowy odtwórca złych charakterów Billy Drago, którego najbardziej znaną rolą jest postać Franka Nittiego w "Nietykalnych" Briana De Palmy. W ostatnich latach Drago pojawił się m.in. w "Łowcy demonów" i głośnym remake'u horroru Wesa Cravena, "Wzgórza mają oczy".

WASZE OPINIE

wojteksokółmiłopoznać

To musiałeś czytać o złym filmie:
http://www.filmweb.pl/film/Miasto+widmo-2009-544178
ja zaraz obejrzę to się dowiem, czasami nie ma co ufać komentarzom.

kojot

Czytałem recenzję na Filmweb i wśród komentarzy były takie które zachęcały do oglądniecia.

rass

ta pora jest akurat...bo ten film omijajcie z daleka. młodsi powiedzieliby: żenua.
MIASTO WIDMO
reżyseria:
USA, 2009
W sennym miasteczku Hope Springs na Dzikim Zachodzie zjawia się sataniczny gang Reba Hallanda (Billy Drago).
film science fiction
MIASTO WIDMO
2,3 5 1 9