IMG. ALL RIGHTS RESERVED.

PREMIERA

2017.11.11

CANAL+ PREMIUM

Michael Jackson: Początki

Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

USA, 2016

reżyseria:

gatunek: film dokumentalny

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Drugi po "Bad 25", film dokumentalny o Michaelu Jacksonie w reżyserii Spike'a Lee. Tym razem twórca skupił się na wczesnych latach kariery Króla Popu.

Dokument przybliża początki kariery Michaela Jacksona - od pierwszych nagrań z Jackson 5 dla słynnej wytwórni Motown, przez współpracę z CBS Records, po spotkanie w wybitnym producentem Quincym Jonesem i powstanie przełomowego albumu "Off the Wall". Produkcja zawiera materiały archiwalne z koncertów, oryginalne wypowiedzi Króla Popu oraz wywiady z muzykami i aktorami. W dokumencie pojawią się m.in.: Lee Daniels, The Weeknd, Pharrell Williams, Kobe Bryant, Misty Copeland, Mark Ronson, John Legend oraz rodzice legendy - Katherine i Joe Jacksonowie.

Strony powiązane

Rozśpiewane święto - muzyczne premiery w CANAL+

11 listopada CANAL+ zaprasza na koncerty i dokumenty muzyczne. Po raz pierwszy w telewizji film dokumentalny Sting. A Free Man, koncert Sting: Live at the Olympia Paris, document w reżyserii Spike'a Lee Michael Jackson: Początki, koncert Hans Zimmer: Live in Prague oraz animacja Sing.

INNE FILMY Z CYKLU

Sting. A Free Man

Dokument przybliżający postać jednej z najbardziej wpływowych gwiazd naszych czasów. Inspirująca osobista i muzyczna podróż przez życie artysty.

Sting: Live at the Olympia Paris

Wyjątkowy koncert Stinga, który miał miejsce w kwietniu 2017 roku w Paryżu.

Sing

Nigdy się nie poddawaj się i mimo przeciwności losu - podążaj za marzeniami. Ciepła familijna opowieść o tym jak mrucząca mysz, nieśmiała słonica i goryl-gangster wystąpili w muzycznym talent-show.

Hans Zimmer: Live in Prague

Zapis fantastycznego koncertu jednego z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej dzisiejszych czasów.

WASZE OPINIE

pedro

Historia Króla Popu z wywiadami i wczesnymi utworami. Warto obejrzeć!
Michael Jackson: Początki
reżyseria:
USA, 2016
Drugi po "Bad 25", film dokumentalny o Michaelu Jacksonie w reżyserii Spike'a Lee. Tym razem twórca skupił się na wczesnych latach kariery Króla Popu.
film dokumentalny
Michael Jackson: Początki
4,1 5 1 39