Fox

PREMIERA

2010.09.01

CANAL+ PREMIUM

MIJA CZAS

Flying By

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

George Barron (Billy Ray Cyrus) zarabia na życie pracą w nieruchomościach. Od kiedy sięga pamięcią jego prawdziwą pasją jest jednak muzyka.

Kiedy udaje się na zjazd absolwentów z okazji 25 rocznicy ukończenia szkoły, wracają wspomnienia. Dawni koledzy zapraszają go na scenę, by zagrał z nimi kilka kawałków, po czym zachęcają do kontynuowania wspólnego grania dla przyjemności. Żona George'a, Pamela (Heather Locklear), nie kryje niezadowolenia, uważając pomysł muzykowania za niedorzeczny kaprys związany z kryzysem wieku średniego. Bardziej entuzjastycznie jest nastawiona do sprawy nastoletnia córka Barrona, Ellie (Olesya Rulin), której podoba się nowa twarz ojca. George ma też wsparcie w przebojowej matce (Patricia Neal), która zachęca go do korzystania z życia. Ale życie rockmana nie jest usłane różami, a kłótnie zdarzają się również w zespole. Kiedy pojawia się propozycja zagrania trasy, George musi podjąć trudne decyzje.

Historia biznesmena, który ryzykuje małżeństwo, rodzinę i majątek w pogoni za marzeniem, wyszła spod ręki JIMA AMATULLIEGO. "Większość osób może identyfikować się z opowieścią o człowieku kwestionującym swoje dotychczasowe życie i zastanawiającym się nad tym, czy obrał właściwą ścieżkę. To film z gatunku tych, które pytają - co by było gdyby?" - wyjaśnia reżyser, scenarzysta i przy okazji producent obrazu. "Mija czas" to drugi jego film. Amatulli debiutował w 2003 "Artystyczną robotą", która zebrała wiele nagród na amerykańskich festiwalach kina niezależnego. Dla autora od początku nie ulegało wątpliwości, że odtwórcą głównej roli musi być ktoś żyjący muzyką na co dzień. Idealnym kandydatem okazał się Billy Ray Cyrus, który jest nie tylko aktorem, ale także popularnym piosenkarzem country. Polscy widzowie znają go przede wszystkim z roli Robby'ego Raya Stewarta w serialu "Hannah Montana". W obsadzie filmu znalazły się także: sześciokrotnie nominowana do Złotego Globu, blondwłosa gwiazda Heather Locklear ("Melrose Place", "Spin City", "Idealny facet"), hollywoodzka legenda, zdobywczyni Oscara Patricia Neal ("Hud, syn farmera", "Śniadanie u Tiffany'ego", "Na Zachodzie bez zmian", "Kto zabił ciotkę Cookie?") oraz znana z disneyowskiego cyklu "High School Musical" Olesya Rulin.

WASZE OPINIE

marjan

srednie
MIJA CZAS
reżyseria:
USA, 2009
George Barron (Billy Ray Cyrus) zarabia na życie pracą w nieruchomościach. Od kiedy sięga pamięcią jego prawdziwą pasją jest jednak muzyka.
dramat
MIJA CZAS
5,0 5 1 2