Milczenie

Silence

Meksyk, 2016

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat historyczny

czas trwania: 160 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

Przez trzydzieści lat ten wybitny reżyser przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po "Misji" powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych.

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela - słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

WASZE OPINIE

Tufta

Chuda jak obejrzysz to napisz co myślisz o tym filmie

Chuda

Bardzo ciekawa jestem tego filmu.

Tufta

Ja to widze tak. Mówie o pytaniach które zamieściłeś. Dla jasności ,jestem agnostykiem czyli wiem ,że nic nie wiem:-)

1.Zdecydowanie NIE
2.Nie wszyscy są tacy . Ludzie nie akceptujący innego poglądu ,zdania czy innej religii to ludzie "mali" z którymi nie warto rozmawiać ani się z nimi zadawać.
3.Na temat Boga mam inne zdanie. Nie uważam ,żę Bóg kocha ludzi. Już na początku chciał z nas zrobić bezrozumne zabawki. Gdyby nie Szatan to do dziś byśmy nie odróżniali dobra od zła ani nie mieli wolnej woli. W biblii Bóg opisuje sam siebie jako mściwego,zazdrosnego Boga a jego ulubionym sportem jest napie...rdalanie kamieniami w ludzi.No i ma na swoich rękach krew starców,niemowląt,ludzi kalekich i innych (potop,Sodoma i Gomora)
4.Tu akurat stanę w obronie Boga. Skoro mamy już wolną wolę i potrafimy odróżniać dobro od zła to Bóg chyba postanowił się nie mieszać.Rozliczy nas po śmierci.Jeśli chodzi o ten konkretny film to jest inna opcja. Być może Jezus nie był synem Boga. W biblii jest napisane ,że modlić i wielbić mamy tylko jego a chrześcijanie modlą się i wielbią Jezusa. No to Jahwe ma prawo się zdenerwować na chrześcijan.
5.Nadzieja na życie po śmierci w raju czyni ludzi wiernymi do końca.Ludzie tak naprawdę chcą wierzyć w Boga bo chcą życia wiecznego.To nie jest miłość bezinteresowna i Bóg o tym wie
6.Nie
7.Nie
8.Nie

Jak wspomniałem ja wiem że nic nie wiem. Najbliżej mi do teorii o kosmitach którzy majstrowali przy małpach i tak powstał człowiek. Jako fan sf wierzę w życie po śmierci gdyż uważam ,że kosmici potrafią przenieść świadomość z jednego umierającego ciała do drugiego. No tak ,wierzę w reinkarnacje
Milczenie
reżyseria:
Meksyk, 2016
Najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.
dramat historyczny
Milczenie
4,2 5 1 46