PREMIERA

2011.08.03

CANAL+ PREMIUM

Millhaven

gatunek: blok filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

W skład SuperDeseru w środę, 3 sierpnia wejdą dwa polskie filmy krótkometrażowe: "Millhaven" i "Oaza".

MILLHAVEN
Polska, 2010, 7'
reżyseria: Bartek Kulas

Inspiracją i osią narracyjną filmu jest psychodeliczna ballada Nicka Cave'a "The Curse of Millhaven" w hipnotyzującym wykonaniu Katarzyny Groniec. Animacja przedstawia makabryczną, momentami nieco surrealistyczną historię piętnastoletniej Loretty, którą monotonność życia w prowincjonalnym i bezbarwnym miasteczku Millhaven zainspirowała do morderczego tańca.
Najlepszy film animowany na festiwalu Era Nowe Horyzonty 2010. Nagrodzony m.in. Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Srebrną Kreską na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie oraz nagrodą specjalną jury na festiwalu Animator w Poznaniu.

OAZA
Polska, 2009, 24'
reżyseria: Andrzej Barański


Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. XX wieku i opisuje ówczesną sytuację społeczną w Polsce. Strona wizualna animacji została stworzona przez znanego malarza i grafika, Edwarda Dwurnika. Miejscem wydarzeń jest podziemny miejski szalet zarządzany przez babcię klozetową. Kobieta prowadzi podejrzane interesy z mężczyzną zwanym Niewyraźnym, co ostatecznie doprowadza ją do walki o utrzymanie miejsca pracy.
Film został wyróżniony na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w 2010 roku.
Millhaven
W skład SuperDeseru w środę, 3 sierpnia wejdą dwa polskie filmy krótkometrażowe: "Millhaven" i "Oaza".
blok filmów krótkometrażowych
Millhaven