PREMIERA

2011.11.29

CANAL+ PREMIUM

Miłość i inne komplikacje

Love and Other Impossible Pursuits

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młoda, ambitna nowojorska prawniczka Emilia Greenleaf (Natalie Portman) nawiązuje romans z dużo starszym Jackiem Woolfem (Scott Cohen).

Mężczyzna jest wprawdzie żonaty, ale decyduje się na rozstanie z żoną, lekarką Carolyn (Lisa Kudrow), kiedy kochanka zachodzi z nim w ciążę. Krótko po porodzie córeczka Jacka i Emilii umiera, a Emilia obarcza siebie winą za jej śmierć. Relacje między nią i Jackiem ulegają pogorszeniu. Emilia stara się uratować związek, mimo iż prześladują ją wspomnienia o zmarłym dziecku. Na domiar złego nie jest w stanie zjednać sobie sympatii pasierba, pięcioletniego Williama (Charlie Tahan). Niespodziewane wsparcie znajduje w nieprzyjaznej dotąd Carolyn. Lekarka, przejrzawszy dokumenty z autopsji dziecka Emilii, zdradza jej, że nie jest odpowiedzialna za śmierć córki.

"Miłość i inne komplikacje" jest ekranizacją powieści poczytnej amerykańskiej pisarki Ayelet Waldman. Film wyreżyserował DON ROOS, doświadczony reżyser ("Wojna płci", "Szczęśliwe zakończenia") i scenarzysta ("Diabeł ubiera się u Prady"), który w tym przypadku miał okazję sprawdzić się w obu tych rolach. Oczy widzów tego rodzinnego dramatu obyczajowego są zwrócone na laureatkę Oscara za kreację w "Czarnym łabędziu", Natalie Portman. Aktorka wcieliła się tym razem w młodą kobietę, która rozbija rodzinę, aby odnaleźć osobiste szczęście. "Niewątpliwie byłam zaintrygowana scenariuszem" - przyznaje aktorka. "Wiele moich przyjaciółek ma do czynienia z nowymi żonami swoich eksmężów. Ciekawie było więc wcielić się w skórę wroga i przekonać, co czuje. Interesują mnie postacie negatywne, wredne. Chciałabym wniknąć w ich świat i przekonać się, dlaczego takimi się stali. Możesz wówczas nabrać dla nich nieco więcej zrozumienia, choć nadal nie chciałabym przebywać w ich towarzystwie". Recenzenci rozpływali się nad występem Portman. "Natalie Portman gra znakomicie, wcielając się w gorzką, antypatyczną rozbijaczkę rodzin, pochłoniętą przez ból po utracie małego dziecka" - pisał na łamach magazynu "Variety" Rob Nelson. Michael Rechtshaffen z "The Hollywood Reporter" stwierdzał zaś: "Jej krucha, odważna kreacja potwierdza, że Portman stała się aktorką o imponującej wszechstronności". Obok Portman na ekranie można zobaczyć Scotta Cohena ("Miłość i inne używki", seriale telewizyjne "Dziesiąte królestwo", "Prawie i bezprawie") oraz Lisę Kudrow, znaną szerokiej publiczności z roli Phoebe w sitcomie "Przyjaciele".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

gonia1708

Bardzo dobry film, świetna rola N.Portman.Temat zawsze aktualny z tym ,że dla ludzi którzy maja już trochę życia za sobą z "doświadczeniem" ,młody ,zaczynający życie nie zrozumie ... Reasumując posłuże się cytatem "Kochać i móc zawsze jeszcze kochać,jest w szczęściu największym szczęściem,a w nieszczęściu - największą pociechą "

Blue-Grey

Dobra rola Natalie Portman i mądry film z niezmiennie aktualnym przesłaniem: Zawsze warto trzymać Miłość za rękę, nawet wtedy, gdy się nam wydaje, że niewiele ją obchodzimy.
Miłość i inne komplikacje
reżyseria:
USA, 2009
Młoda, ambitna nowojorska prawniczka Emilia Greenleaf (Natalie Portman) nawiązuje romans z dużo starszym Jackiem Woolfem (Scott Cohen).
dramat obyczajowy
Miłość i inne komplikacje
3,8 5 1 13