PREMIERA

2010.12.31

CANAL+ PREMIUM

MIŁOŚĆ I TANIEC

Love N' Dancing

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film muzyczny/romans

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jessica Donovan (Amy Smart) jest nauczycielką w szkole dla młodzieży z zamożnych domów. Znudzona życiową rutyną kobieta ma niebawem wyjść za mąż za Kenta (Billy Zane), pracoholika, dla którego nie liczy się nic poza karierą zawodową.

W oczekiwaniu na ślub Jessica postanawia wybrać się na kurs tańca. Jej instruktorem ma być Jake Mitchell (Tom Malloy), wielokrotny zwycięzca konkursów tanecznych, pomimo faktu, że jako dziecko stracił słuch i radzi sobie przy pomocy aparatu słuchowego i czytania z ruchu warg. Jake dostrzega u Jessiki naturalny talent taneczny i postanawia nakłonić ją do wspólnego udziału w ogólnokrajowym konkursie tańca. Wkrótce rozpoczynają treningi. Z czasem Jessica zaczyna mieć coraz większe wątpliwości, czy ślub z Kentem jest tym czego pragnie, Jake tymczasem stara się zapomnieć o nieudanym związku z byłą partnerką Corinne (Nicola Royston).

Historia przedstawiona w filmie "Miłość i taniec" została luźno oparta na osobistych doświadczeniach scenarzysty Toma Malloya. Były uczestnik konkursów tanecznych, a dzisiaj człowiek filmu (scenariusze m.in. do horroru "Strych" i thrillera "Abecadło mordercy") wcielił się także we wzorowaną na własnej osobie postać Jake'a Mitchella, a ponadto wziął na siebie obowiązki producenta. Dzięki jego staraniom udało się nakłonić do realizacji filmu, reżysera ROBERTA ISCOVE'A, któremu doświadczenia taneczne są również nieobce, studiował bowiem w słynnej Juilliard School of Music oraz był reżyserem i choreografem widowisk broadwayowskich. Obaj twórcy zabrali się za kręcenie "Miłości i tańca", efektownej wizualnie, romantycznej opowieści o ludzkich relacjach i pokonywaniu własnych ograniczeń. Do udziału w tej roztańczonej produkcji pozyskano takich aktorów, jak Amy Smart ("Starsky i Hutch", "Efekt motyla", "Adrenalina"), Billy Zane ("Titanic", serial "Miasteczko Twin Peaks") czy Caroline Rhea ("Idealny facet", serial "Sabrina, nastoletnia czarownica"), jak również grono finalistów amerykańskiego telewizyjnego show "So You Think You Can Dance". W efekcie powstał olśniewający widowiskowymi popisami tanecznymi film, który z pewnością trafi w gusta wielbicieli takich produkcji, jak "Step Up - Taniec zmysłów" czy "Tylko taniec!".

WASZE OPINIE

szymon_212

Moim zdaniem ten film nie jestem rewelacyjny. Mówiąć ogólnie to ten film jest dla mnie kiepski. Ocena 1.

art1970

Niestety wielkie rozczarowanie. Szkoda czasu. Jeden z gorszych filmów grudnia 2010.
MIŁOŚĆ I TANIEC
reżyseria:
USA, 2009
Jessica Donovan (Amy Smart) jest nauczycielką w szkole dla młodzieży z zamożnych domów. Znudzona życiową rutyną kobieta ma niebawem wyjść za mąż za Kenta (Billy Zane), pracoholika, dla którego nie liczy się nic poza karierą zawodową.
film muzyczny/romans
MIŁOŚĆ I TANIEC
3,1 5 1 12