EMISJE

CZ | 24.09 | 15:50

CANAL+ PREMIUM

CZ | 24.09 | 16:50

CANAL+1

Miłość na żądanie

Jeux d'enfants

Francja/Belgia, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Julien (Guillaume Canet) i Sophie (Marion Cotillard) są przyjaciółmi od ósmego roku życia. Ich przyjaźń podsyca szalona, perwersyjna gra, która polega na stawianiu sobie kolejnych wyzwań. Czasem chodzi o zawstydzenie nauczycielki wulgarnymi wyrazami, czasem o ściągnięcie weselnego obrusu.

Kiedy Julien i Sophie dorastają, ich gra, zamiast odejść w przeszłość wraz z dzieciństwem, staje się coraz bardziej niebezpieczna i prowokacyjna. Podczas kolejnych stawianych sobie nawzajem wyzwań bohaterowie odkrywają, że to, co ich łączy nie jest już tylko przyjaźnią.

Wzorowany na "Amelii" debiutancki film YANNA SAMUELLA miał być w założeniu nietypową historią miłosną, ale też opowieścią o niekończącym się dzieciństwie, zabawie i emocjach, które wyzwala gra. Na swoją reżyserską szansę Samuell czekał wiele lat. Po studiach filmowych, które opłacił dzięki pracy ilustratora i projektanta komiksów, dla kina pracował wyłącznie jako twórca storyboardów i animacji. Swoje ambicje realizował w filmach krótkometrażowych, z których najlepiej przyjęty został pokazywany na licznych festiwalach obraz "Mano-amano".

W przypadku "Miłości na żądanie", nagrodzonej za debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs, reżyser szczególnie duży nacisk położył na dobór aktorów dziecięcych. Casting zorganizowano na rok przed rozpoczęciem zdjęć, a sam twórca przesłuchał 250 dzieci wyłonionych z ponad 4 tysięcy zgłoszeń.

Role dorosłych bohaterów obsadzone zostały natomiast bardzo szybko. Juliena zagrał Guillaume Canet, który popularność zdobył dzięki filmowi "Niebiańska plaża" Danny'ego Boyle'a, w którym partnerował Leonardowi DiCaprio. Na początku swojej kariery Canet zagrał u boku legendy francuskiego aktorstwa Jeana Rocheforta w obrazie "Barracuda", a w 1999 roku otrzymał nominację do Césara dla największej nadziei aktorstwa za występ w filmie "En plein coeur". Canet wystąpił też w głośnej "Wierności" Andrzeja Żuławskiego oraz w kultowym dla wielu obrazie "Vidocq" Pitofa. W 2002 zadebiutował jako reżyser czarną komedią "Mon idole" nominowaną do Europejskiej Nagrody Filmowej. Aktora można oglądać również w "Piekle" Danisa Tanovića opartym na scenariuszu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza.

W postać Sophie wcieliła się natomiast Marion Cotillard, która w tym samym roku zagrała w swoim pierwszym hollywoodzkim filmie "Duża ryba" Tima Burtona. Cotillard zyskała popularność dzięki roli w komedii sensacyjnej "Taxi" Luca Bessona, za którą w 1999 roku - tym samym, co Canet - otrzymała nominację do Césara dla największej nadziei aktorstwa. W 2004 roku aktorka zatriumfowała w Cannes odbierając nagrodę Chopard Trophy dla najlepszej początkującej aktorki, a rok później zdobyła swojego pierwszego Césara za drugoplanową rolę w "Bardzo długich zaręczynach" Jeana-Pierre'a Jeuneta.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

Naseem

Film jest super !

Natala

Najgorszy film jaki w życiu widziałam...

bloodyhell

heheh potwierdzam!:) swietny filmik.. naprawde! w pierwszej chwili patrze: hmm komedia romantyczna no nie wiem... a tu niespodzianka! niezly ubaw naprawde:)
Miłość na żądanie
reżyseria:
Francja/Belgia, 2003
Julien (Guillaume Canet) i Sophie (Marion Cotillard) są przyjaciółmi od ósmego roku życia. Ich przyjaźń podsyca szalona, perwersyjna gra, która polega na stawianiu sobie kolejnych wyzwań. Czasem chodzi o zawstydzenie nauczycielki wulgarnymi wyrazami, czasem o ściągnięcie weselnego obrusu.
komedia romantyczna
Miłość na żądanie
4,8 5 1 45