PREMIERA

2007.11.10

CANAL+ PREMIUM

MIŁOŚĆ NA ZAMÓWIENIE

Failure to Launch

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tripp (Matthew McConaughey) ma ciekawą pracę, powodzenie u kobiet i paczkę sprawdzonych kumpli. Dzięki rodzicom, z którymi wciąż mieszka, wiedzie naprawdę beztroskie życie.

Ukochany jedynak umawia się z tuzinami dziewczyn, szaleje na desce, bawi do późna w nocnych klubach, ale codziennie wraca do domu rodziców, gdzie rano czeka na niego przygotowane przez mamusię (Kathy Bates) śniadanko. Może też liczyć na sprzątnięty pokój i ułożone w kostkę świeże ubrania. Po 35 latach matka ma już jednak dosyć maminsynka. Wraz z mężem postanawiają więc pozbyć się Trippa z domu. Ma im pomóc specjalistka, Paula (Sarah Jessica Parker), atrakcyjna, inteligentna i dowcipna "kobieta idealna", którą rodzice wynajmują, aby rozkochała w sobie syna i nakłoniła go do wyprowadzki. Paula robi to bez większego problemu, jednak w międzyczasie sama traci dla niego głowę. Kiedy orientuje się, że od pracy ważniejsze jest uczucie, jest już cokolwiek późno. Tripp przejrzał bowiem misterny plan rodziców i szykuje zemstę.

Nominowana do People Choice Award komedia "Miłość na zamówienie" to trzeci pełnometrażowy film TOMA DEYA. W przeciwieństwie do jego poprzednich produkcji, takich jak pełen widowiskowych walk "Kowboj z Szanghaju" z Jackiem Chanem czy kryminalny "Showtime" z zaskakującym duetem Robert De Niro-Eddie Murphy, tym razem twórca postawił na humor. Nie omieszkał przemycić w filmie scen walki, ale należą one do zupełnie innej kategorii. "Tu chodzi o prawdziwą wojnę: wojnę płci. Paula i Tripp to zawodnicy wagi ciężkiej. Ciągle się ze sobą ścierają" - mówił o bohaterach Dey. O tym, że w tym szaleństwie jest metoda przekonywała natomiast Sarah Jessica Parker, odtwórczyni roli Pauli: "Tak naprawdę romans rozwija się bez żadnego wysiłku z ich strony. Oboje są ekspertami w trzymaniu uczuć na wodzy, ale tym razem wszystko całkowicie wymyka się im spod kontroli". Parker, która ogromną popularność, 2 nagrody Emmy i 4 Złote Globy zdobyła dzięki serialowi "Seks w wielkim mieście" nie ukrywała, że z Matthew McConaugheyem pracowało jej się doskonale.

Pochodzący z Teksasu aktor pierwszą większą rolę - choć trudno go w niej poznać - zagrał w słynnej "Uczniowskiej balandze" Richarda Linklatera, a pozycję w Hollywood budował grając głównie w komediach romantycznych ("Powiedz tak", "Jak stracić chłopaka w 10 dni"). Głośno było o jego udziale w przygodowej "Saharze", na planie której aktor wdał się w romans z famme fatale Hollywood - Penélope Cruz. Drugą ważną parę w "Miłości na zamówienie", czyli udręczonych towarzystwem jedynaka rodziców, zagrali Kathy Bates, laureatka Oscara za wspaniałą "Misery" według Stephena Kinga oraz gwiazda amerykańskiego footballu, Terry Bradshaw. "25 lat temu zagrałem w dwóch filmach i od tej pory zawsze byłem postrzegany jako Terry Bradshaw - piłkarz. Pomyślałem więc, że jeśli kiedykolwiek pojawię się jeszcze w filmie, nie będę grał siebie. Chciałem zrobić coś zupełnie innego, a ta rola pozwoliła mi wcielić się w zupełnie przeciętnego faceta" - mówił Bradshaw o tym, dlaczego zdecydował się powrócić na ekran. Kathy Bates z kolei, na pytanie o to, jak przyjęła wiadomość, że będzie partnerować byłemu piłkarzowi, odpowiadała: "Pomyślałam: Hmm, Terry Bradshaw jako ojciec - to musi być ciekawe".

WASZE OPINIE

FLOWER

A mi się ten filmik podobał ;-) Główna bohaterka nieco "przegestykulowana" i o nazbyt słodkim głosie jednak naturalność i swoboda Matt'iego rekompensowała to swoiste "przerysowanie". Interesujący tok rozwoju tej znajomości. Doceniam, iż (to) facet okazał się mieć głowę na karku a nie poniżej... ;-) Ciekawe rozwiązanie sceny finałowej ( w domku)-kilkanaście kamer i tyleż par oczu (życzliwych na dodatek)! Myślę (być może nazbyt optymistycznie), że MIŁOŚĆ jest nieprzewidywalna i nikt nie powinien uważać się za tak silnego by móc jej mówić: teraz przyjdź czy też: go away. Zaskakujące tworzy scenariusze na potrzeby konkretnych osób (wcale przecież nieidealnych)-uwypuklając to co w ludziach piękne by przyćmić i dać siłę do walki ze słabościami. Ehhh...tak, to były 93 min. całkiem fajnej zabawy.

FLOWER

dezerter

Najgorsza komedia jaką widziałem na Canal+. Brak pomysłu, lekkości i humoru. Rozwój akcji przewidywalny od samego początku. Aktorzy też sie nie popisali, ale usprawiedliwia ich kiepski scenariusz. W skali od 1 do 10, najwyżej - 3.

marcins

fajny film mnie się podobał i ocene daję 5
MIŁOŚĆ NA ZAMÓWIENIE
reżyseria:
USA, 2006
Tripp (Matthew McConaughey) ma ciekawą pracę, powodzenie u kobiet i paczkę sprawdzonych kumpli. Dzięki rodzicom, z którymi wciąż mieszka, wiedzie naprawdę beztroskie życie.
komedia romantyczna
MIŁOŚĆ NA ZAMÓWIENIE
4,3 5 1 33