PREMIERA

2008.05.09

CANAL+ PREMIUM

Miłość. Nie przeszkadzać!

Hors de prix

Francja, 2006

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 106 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Irene (Audrey Tautou) ma ciało bogini i niewinne spojrzenie, które pomagają jej w wykonywaniu życiowej pasji. Jest nią uwodzenie sędziwych i schorowanych milionerów i pławienie się w ich bogactwie. Pewnego razu Irene myli swą kolejną ofiarę z biednym jak mysz kościelna kelnerem z Grand Hotelu, Jeanem (Gad Elmaleh).

Uwodzi go bez problemu, ale kiedy orientuje się, że zaszła pomyłka, ucieka bez słowa. Jednak Jean, który zdążył się już śmiertelnie zakochać, odnajduje ją i nakłania do osobliwej współpracy. Ona ma nadal okręcać sobie wokół palca milionerów, a on ucząc się od niej uwodzenia, podbije serce pewnej starszej pani z równie atrakcyjnym portfelem. Umowa ma tylko jeden słaby punkt: Jean już jest zadurzony po uszy w swojej nauczycielce seksapilu, ona natomiast nie potrafi oprzeć się nowemu obliczu ucznia.

Główna rolę w "Miłość. Nie przeszkadzać!" gra Audrey Tautou. Aktorka, którą świat pokochał, ale i zaszufladkował po "Amelii" Jeana-Pierre'a Jeuneta, pokazuje tu, że oprócz wielkich oczu i łobuzerskiego uśmiechu ma jeszcze znakomitą figurę i seksapil. "Miłość. Nie przeszkadzać!", reklamowana przez dystrybutora jako zgrabne połączenie "Pretty Woman", "Diabeł ubiera się u Prady" i "Śniadania u Tiffany'ego", to dzieło PIERRE'A SALVADORI, nominowanego do Cezara za debiutancki obraz "Czuły cel". Urodzony w Tunezji Salvadori jest znany w Polsce głównie dzięki komedii "Męskie sekrety" z Danielem Auteuilem w roli głównej. Tym razem postawił na Tautou, która zanim stała się Amelią Poulain, marzyła o karierze biologa, a jej misją miało być ratowanie małp naczelnych w Afryce. Jako kierunek studiów wybrała jednak literaturę współczesną, a pracę dyplomową pisała z Oscara Wilde'a. Równolegle zaczęła studiować aktorstwo, ale wkrótce odebrano jej indeks (ponoć uznano, że brak jej talentu). Mimo to, kiedy w 1999 roku zagrała w "Salonie piękności Venus", odebrała Cezara dla najbardziej obiecującej aktorki. Na plakacie do filmu zauważył ją Jeunet i tak zaczęła się światowa kariera filigranowej Francuzki, nazywanej dziś jedyną godną następczynią Audrey Hepburn. Na planie "Miłość. Nie przeszkadzać!" Tautou towarzyszył Gad Elmaleh, trzy lata wcześniej nominowany do Cezara za tytułową rolę w "Kociaku". Urodzonego Casablance w Maroku Elmaleha widzowie pamiętają z roli w doskonałej komedii "Czyja to kochanka?", w której towarzyszył Danielowi Auteuilowi.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

arkadius86

Bardzo wesołe kino, zwłaszcza gdy Irene pyta Jean'a o godzinię a ten odpala jej mając zegarek za 30.000Euro: "piętnaście po dziewięciu diamentach". No i momentami przywraca wiarę w ludzi, gdy Jean sprzedaje zegarek i kupuje diamentowe kolczyki "starszej" Pani a dla odepchniętej przez bogacza Irene funduje tydzień w luksusowym apartamencie i sukienkę, o której marzyła.
A poza tym jest lekko, łatwo i przyjemnie tak jak to powinno wyglądać w kontekście komedii romantycznych:-)

Bartolomeusz

Przyznaję, że przyjemnie czasem obejrzeć francuską komedię. Te, w porównaniu do naszych potrafią wzbudzić prawdziwy uśmiech na twarzy. Jeśli chodzi o film "Miłość. Nie przeszkadzać" to przyznaję, że świetnie się bawiłem. I nie chodzi nawet o to, że być może scenariusz czasem nawala, ale zobaczyć te piękne krajobrazy francuskiej riwiery- to jest coś. Nawet jeśli ktoś nie lubi języka Moliera powinien obejrzeć tą produkcję. Jeśli nie samym filmem, to przynajmniej zachwycą się urokami Francji.

tomek6996

Ci co w każdym filmie szukają nie wiadomo czego niech sobie lepiej go odpuszczą. Ale tym, którzy z takich komedyjek czerpią przyjemność z oglądania , przy czym można mile spędzić popołudnie gorąco polecam.
Miłość. Nie przeszkadzać!
reżyseria:
Francja, 2006
Irene (Audrey Tautou) ma ciało bogini i niewinne spojrzenie, które pomagają jej w wykonywaniu życiowej pasji. Jest nią uwodzenie sędziwych i schorowanych milionerów i pławienie się w ich bogactwie. Pewnego razu Irene myli swą kolejną ofiarę z biednym jak mysz kościelna kelnerem z Grand Hotelu, Jeanem (Gad Elmaleh).
komedia romantyczna
Miłość. Nie przeszkadzać!
4,2 5 1 53