Aurora Films. ALL RIGHTS RESERVED.

PREMIERA

2013.04.24

CANAL+ PREMIUM

2013.07.23

CANAL+1

Misiaczek

Teddy Bear

Dania 2012

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: dramat

Opis

Dennis (Kim Kold) wygląda jak gladiator. Ciało ma ozdobione tatuażami jak rodowity Maorys, a w sercu tęsknotę, bo siłownia to tak naprawdę dla Dennisa jedynie środek do zdobycia tego, czego pragnie najbardziej: miłości.

W jego życiu nic się nie zmienia: nie może spotkać kobiety, którą by pokochał, ani wyzwolić się spod wpływów matki (Elsebeth Steentoft). Delikatna starsza pani traktuje syna-kolosa jak nastolatka, mieszka z nim i każe tłumaczyć się z każdej spędzonej poza domem minuty. Kiedy Dennis poznaje piękną żonę podstarzałego wuja, wpada na nowy pomysł, żeby szukać miłości tam, skąd pochodzi świeżo upieczona ciotka: w Tajlandii. Podróż do raju seks-turystyki staje się bolesną konfrontacją z naiwnymi marzeniami o uczuciach. Zamiast wymarzonej księżniczki, spotyka hordy profesjonalnych uwodzicielek, których nie interesuje miłość, tylko gotówka.

"Misiaczek" to błyskotliwy pełnometrażowy debiut duńskiego reżysera MADSA MATTHIESENA, który wywalczył nim nagrodę za reżyserię na festiwalu Sundance i Grand Prix festiwalu Off Plus Camera. Urodzony w 1976 roku Matthiesen już wcześniej dał się poznać jako zdolny twórca krótkich metraży - jego "Mum" z 2006 roku zakwalifikował się do krótkometrażowego konkursu w Wenecji, o rok późniejszy "Dennis" był pokazywany na Sundance i otrzymał nagrodę w Melbourne. W 2008 roku krótkometrażówka "Catherin" została uznana przez Duńską Akademię Filmową za najlepszy krótki film roku.

"Misiaczek" to rozwinięcie 18-minutowej etiudy "Dennis", w której główną rolę zagrał rewelacyjny Kim Kold, a osią konfliktu była trudna relacja głównego bohatera i jego zaborczej matki (tę rolę powtórzyła później w "Misiaczku" Elsebeth Steentoft). Kold, aktor-amator, zdecydowanie współodpowiedzialny za sukces "Misiaczka" zaczynał jako bramkarz drużyny futbolowej, ale po groźnej kontuzji zamienił boisko na siłownię. W 2006 roku wygrał duńskie mistrzostwa w kulturystyce, a już rok później po raz pierwszy wcielił się w Dennisa. Jego postać nadaje filmowi Matthiesena kolorów - smutne postaci umieszczone w przygnębiającym świecie dzięki naiwności i wewnętrznej czystości głównego bohatera stają się niemal postaciami baśniowymi. Bo też nie o brutalny realizm w "Misiaczku" chodzi, ale o manipulowanie światem przy użyciu własnych idealistycznych marzeń. Manipulowanie nader skuteczne.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Misiaczek
reżyseria:
Dania 2012
Dennis (Kim Kold) wygląda jak gladiator. Ciało ma ozdobione tatuażami jak rodowity Maorys, a w sercu tęsknotę, bo siłownia to tak naprawdę dla Dennisa jedynie środek do zdobycia tego, czego pragnie najbardziej: miłości.
dramat
Misiaczek