EMISJE

ŚR | 23.09 | 02:40

CANAL+ FAMILY

PT | 02.10 | 05:05

CANAL+ FILM

Miss mokrego podkoszulka

Polska, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 55 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Władysław (Piotr Fronczewski) jest wdowcem po pięćdziesiątce, który źle znosi samotność. Sytuacji nie ratują okazjonalne odwiedziny córki Magdy (Dominika Ostałowska) z mężem (Lech Mackiewicz) i kilkuletnimi synkami (Sergiusz Żymełka i Dawid Łepkowski).

Władysław jest człowiekiem o surowych zasadach moralnych i drażni go wszechobecne zepsucie obyczajów, choć kiedyś sam nie zawsze postępował właściwie. Teraz odkupuje grzechy młodości, stojąc na czele rady parafialnej. Korpulentna sąsiadka Wiktoria (Marta Lipińska) zaczyna wiązać z tak uczciwym człowiekiem nadzieje matrymonialne. Pewnego dnia ustabilizowane życie Władysława zmienia się o 180 stopni. Mężczyzna jest świadkiem, gdy w pobliskim parku banda wyrostków napastuje atrakcyjną młodą kobietę i w końcu wrzucają ją do stawu. Władysław staje w jej obronie, a potem zaprasza przemoczoną dziewczynę do swojego mieszkania. Dwudziestoletnia Ella (Magdalena Mazur) okazuje się modelką pozującą nago do zdjęć. Chce jednak zerwać z dotychczasowym życiem i - na początek - przeprowadzić się do Władysława. Zażenowany mężczyzna nie potrafi jej odmówić, choć wie, że ich znajomość nie zyska aprobaty otoczenia. I rzeczywiście, potępiają go nie tylko koledzy z rady parafialnej (Jerzy Trela, Radosław Kaim) i rozczarowana sąsiadka, ale też córka. Tylko zięć zdaje się podzielać decyzję i gust teścia.

WITOLD ADAMEKuznany operator filmowy ("Matka Królów", "Nadzór", "C.K. dezerterzy") i reżyser ("Poniedziałek", "Wtorek", "S@motność w sieci") zrealizował "Miss mokrego podkoszulka" w ramach telewizyjnego cyklu "Święta polskie". Każdy z jego trzynastu godzinnych obrazów jest osadzony we współczesnej Polsce w czasie świątecznym i podejmuje tematykę na styku psychologii i moralności. Do udziału zaproszeni zostali najwybitniejsi polscy twórcy. W skład cyklu wchodzą m.in. "Cud purymowy" Izabeli Cywińskiej, "Noc Świętego Mikołaja" Janusza Kondratiuka, "Żółty szalik" Janusza Morgensterna, "W kogo ja się wrodziłem" Ryszarda Bugajskiego, "Wszyscy święci" Andrzeja Barańskiego, "Przybyli ułani" Sylwestra Chęcińskiego czy "Miłość w przejściu podziemnym" Janusza Majewskiego. W przypadku "Miss mokrego podkoszulka" - akcja filmu rozgrywa się w ciągu ośmiu dni, od poniedziałku przedświątecznego do Poniedziałku Wielkanocnego, i opowiada o samotnym mężczyźnie, który spotyka młodą dziewczynę - wyjaśniał reżyser Witold Adamek. Filmowiec przedstawił historię wdowca, który w konsekwencji osobistego kryzysu zaczyna buntować się przeciwko moralnemu zepsuciu. Prywatna misja bohatera, znakomicie odtwarzanego przez Piotra Fronczewskiego, zostaje jednak wystawiona na niełatwą próbę w momencie spotkania z młodą, atrakcyjną i wyzwoloną kobietą. Zagrała ją znana z serialu komediowego "Daleko od noszy" Magdalena Mazur .

WASZE OPINIE

rass

...czasem płonne są nadzieje...kim w branzy jest panna?/ pani? Mazur?
Dobrze , że w tym pokoju wczytują się też posty sprzed lat bo byłyby tu straszne przeciągi. 11 dzień maja, i nikomu nie chce się komentować repertuaru AD 2012 (oprócz miernego Linczu). Eh...

greg impala

jestem podekscytowany , podniecony i poprostu niemogę wyrazić zachwytu jaki udzielił mi się po tym jak zobaczyłem tą przepiękną kobietę . mam tylko nadzieję że kiedyś pozwoli mi zrobić sobie zdjęcie :)))

Edi

Magda jest poprostu piękna, zakochałem sie w niej :-)
Miss mokrego podkoszulka
reżyseria:
Polska, 2002
Władysław (Piotr Fronczewski) jest wdowcem po pięćdziesiątce, który źle znosi samotność. Sytuacji nie ratują okazjonalne odwiedziny córki Magdy (Dominika Ostałowska) z mężem (Lech Mackiewicz) i kilkuletnimi synkami (Sergiusz Żymełka i Dawid Łepkowski).
komedia
Miss mokrego podkoszulka
3,3 5 1 76