PREMIERA

2004.09.29

CANAL+ PREMIUM

MISTRZ KIEROWNICY UCIEKA 3

Smokey And The Bandit Part 3

USA, 1983

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Szeryf Buford T. Justice (Jackie Gleason) chciałby już odpocząć na emeryturze. Ale wygląda na to, że znowu musi ruszać w pościg.

Rodzina milionerów z Teksasu, stary Enos (Pat McCormick) i Młody Enos (Paul Williams), otworzyli właśnie rybną restaurację i zamierzają ją promować w typowy dla siebie sposób. Tym razem ich zlecenia nie może przyjąć Bandyta (Burt Reynolds). Wynajmują więc Cletusa (Jerry Reed), który wyrusza w podróż przez kilka stanów ciągnąc za sobą reklamującą lokal makietę rekina ze "Szczęk". Szeryf przekonany jest jednak, że w drogę wyruszył prawdziwy Bandyta. Ma z nim na pieńku od czasów, gdy ten uprowadził sprzed ołtarza jego niedoszłą synową. Razem ze swym niedorobionym synem (Mike Henry) mają nadzieję w końcu go dopaść.

"Mistrz kierownicy ucieka" to jeden z najbardziej udanych cykli komediowych. Tylko pierwsza część, której premiera odbyła się w 1977 roku, zarobiła w amerykańskich kinach prawie 130 milionów dolarów i była wielkim hitem również w Polsce. "Bandyta" musiał więc wrócić na ekrany. Druga część jego przygód miała premierę w roku 1980, a film zrealizowany przez DICKA LOWRY'EGO (telewizyjny cykl "Hazardzista" z Kenny Rodgersem) wszedł do kin trzy lata później. Burt Reynolds (nominowany do Oscara za "Boogie Nights") pojawia się w niej co prawda tylko w epizodzie, ale w głównych rolach wystąpili aktorzy znani już z dwóch pierwszych części filmu: Jackie Gleason (nominowany do Oscara za rolę w "Bilardziście"), Pat McCormick, Paul Williams (przede wszystkim kompozytor, nominowany do Oscara za muzykę do "Wielkiej wyprawy Muppetów", twórca przebojów Elvisa Presleya, Franka Sinatry czy Elli Fitzgerald) i Jerry Reed (również kompozytor, współtwórca muzyki do pierwszej części "Mistrza kierownicy...").

WASZE OPINIE

paulinka

FILM jest naprawde Świetny wogóle Mistrz kierownicy jest extra lubie go bardzo . Dobry też jest Bandzior bandzior
MISTRZ KIEROWNICY UCIEKA 3
reżyseria:
USA, 1983
Szeryf Buford T. Justice (Jackie Gleason) chciałby już odpocząć na emeryturze. Ale wygląda na to, że znowu musi ruszać w pościg.
komedia sensacyjna
MISTRZ KIEROWNICY UCIEKA 3
3,3 5 1 19