PREMIERA

2007.11.03

CANAL+ PREMIUM

MOJA SUPER EKS-DZIEWCZYNA

My Super Ex-Girlfriend

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia science fiction

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jenny Johnson (Uma Thurman) urodziła się jako zwykła dziewczynka, jednak kiedy nieopatrznie pozwoliła sobie na kontakt z meteorytem, jej życie kompletnie się zmieniło. Stała się superdziewczyną, od której - podobnie jak od Supermana czy Batmana - zależą losy świata.

I choć posiadanie nadprzyrodzonych zdolności początkowo bardzo jej schlebiało, szybko okazało się, że bycie superbohaterką to trudne zadanie. Nienormowany czas pracy, stres zawodowy, służbowe lateksowe ubranie, brak szans na rodzinę i nieustanne ukrywanie tożsamości to tylko kilka z niedogodności, które towarzyszą jej życiu. Choć jako G-Girl z łatwością ratuje Nowy Jork przed spadającym pociskiem, prywatnie marzy o domku z ogródkiem i mężu w ciepłym sweterku. Kiedy więc spotyka idealnego mężczyznę, robi wszystko, żeby go w sobie rozkochać. Matt Saunders (Luke Wilson), niezbyt rozgarnięty przeciętniak, początkowo jest zachwycony możliwościami i temperamentem nowej dziewczyny. Piękna i błyskotliwa Jenny nigdy nie ma dosyć seksu, a kolejne miłosne zabawy unoszą Matta w przestworza. Chłopak okazuje się jednak za słaby na związek z superdziewczyną i kiedy mija pierwsze zauroczenie niezbyt elegancko porzuca ją dla koleżanki z pracy, Hannah (Anna Faris). Wkrótce przekonuje się, jaką mocą dysponuje jego eksdziewczyna. W furiackich atakach zemsty G-Girl jest bowiem zaskakująco oryginalna i niezmordowana. Jedyną szansą dla Matta wydaje się odnalezienie profesora Bedlama (Eddie Izzard), szkolną miłość Jenny, i z jego pomocą pozbawienie G-Girl nadprzyrodzonych zdolności.

G-Girl, w którą w filmie IVANA REITMANA brawurowo wciela się Uma Thurman, to ktoś więcej, niż Superman w spódnicy. Po pierwowzorze odziedziczyła rzecz jasna nadludzką siłę, zwinność i szybkość, ale sporo zapożyczyła też od poszukujących miłości słynnych neurotyczek, jak Ally McBeal i Bridget Jones. Temperament połączony z wyjątkowo mściwą naturą zaczerpnęła natomiast od panny młodej z "Kill Billa", którą wykreowała również Uma Thurman. G-Girl stworzył wieloletni scenarzysta "Simpsonów", Don Payne, nagrodzony za współpracę przy tym serialu 4 statuetkami Emmy. "Chociaż nasza bohaterka jest superdziewczyną, scenariusz Dona jest daleki od komiksu. To nie jest jedynie film o supermenach, ale komedia mocno zakorzeniona w rzeczywistości. Dialogi Dona są naturalne, współczesne, ostre i przede wszystkim zabawne" - chwalił swojego scenarzystę Reitman, twórca takich obrazów, jak "Szarże", "Pogromcy duchów", "Bliźniacy" czy "Gliniarz w przedszkolu". Pomysł odwrócenia ról (zwykły facet zakochuje się w super-woman) był wykorzystywany już wcześniej, chociażby w znanym serialu "Ożeniłem się z czarownicą" czy komedii "Moja macocha jest kosmitką". Tym razem jednak autorzy zadali sobie pytanie, co by się stało, gdyby taki romans zakończył się źle.

O wygląd G-Girl zadbała specjalistka od kostiumów Laura Jean Shannon, która podkreśla, że przy tworzeniu jej wizerunku cały czas konsultowała się z Umą Thurman. Początkowo więc G-Girl ubiera się bardzo kobieco, wręcz dziewczęco. W miarę jak rośnie jej wściekłość, styl zmienia się na bardziej militarny i drapieżny. "Jenny stopniowo przeistacza się w komandosa. Coraz bardziej się maskuje. Dodaliśmy jej kaptur, a w końcu kurtkę w stylu militarnym od Yvesa St. Laurenta, która podkreśla jej zdecydowanie" - wyjaśniała Shannon.

Na planie Thurman towarzyszył Teksańczyk, Luke Wilson, znany w Polsce z "Rodzinnego domu wariatów" czy "W 80 dni dookoła świata", gdzie zagrał Orville'a Wrighta. Filmową rywalkę G-Girl wykreowała Anna Faris, czyli Cindy Campbell - główna bohaterka wszystkich części "Strasznego filmu". Walka, którą Anna Faris stoczyła na planie "Mojej super eksdziewczyny" z Thurman dostała nominację do nagrody MTV w kategorii najlepszy filmowy pojedynek.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

W tym filmie były w zasadzie dwie produkcje. Jedna to typowo komiksowa opowiastka o superbohaterce, nawet niezła ale nie zachwycająca. Druga natomiast, to historia "zemsty" bohaterki granej przez Umę Thurman. I ta właśnie część filmu jest, wg mnie, lepsza. Skrzy się tu czarny humor, który powoduje, że trzymamy kciuki za Jenny ,by dowiedzieć się co ona jeszcze wymyśli by dopiec byłemu. Jest kilka scen, które sa dobre ( napis na czole, czy podgrzanie rybki), ale film jako całość nie trzyma się kupy. Dobre, ale potencjału miało na rewelacyjne.

tomek6996

A ja mam caly czas wrazenie ze mimo wszystko Uma do tej roli nie pasuje.

Sowarek

Rozrywka to i może jest, ale trochę za dużo takiego wymuszania.Chodzi mi o tę papkę.:P
MOJA SUPER EKS-DZIEWCZYNA
reżyseria:
USA, 2006
Jenny Johnson (Uma Thurman) urodziła się jako zwykła dziewczynka, jednak kiedy nieopatrznie pozwoliła sobie na kontakt z meteorytem, jej życie kompletnie się zmieniło. Stała się superdziewczyną, od której - podobnie jak od Supermana czy Batmana - zależą losy świata.
komedia science fiction
MOJA SUPER EKS-DZIEWCZYNA
3,8 5 1 19