www.filmpolski.pl

PREMIERA

2005.12.27

CANAL+ PREMIUM

Moje pieczone kurczaki

Polska, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 63 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młode małżeństwo wraca do rodzinnej Łodzi po kilku latach spędzonych w Kanadzie.

Magda (Agata Kulesza) i Wojtek (Adam Nawojczyk) nie mają pieniędzy na własne lokum. Razem z synem Antosiem (Antek Barszczak) są zmuszeni wprowadzić się do ciasnego mieszkania mamy Magdy (Maria Maj). Wojtek chce jak najszybciej znaleźć pracę i zapewnić byt rodzinie. W urzędzie zatrudnienia dowiaduje się, że z maturą i 3 latami studiów nie jest atrakcyjny dla pracodawców. Zdesperowany za resztkę oszczędności postanawia kupić używany samochód dostawczy i zająć się handlem kurczakami w centrum miasta. Magda natomiast wiąże przyszłość z reżyserią i zapisuje się do prywatnej szkoły. Jej pierwszą pracą zaliczeniową ma być film dokumentalny o działalności Wojtka. Nieoczekiwanie filmowy projekt okazuje się doskonałą małżeńską terapią.

"Moje pieczone kurczaki" to debiut fabularny IWONY SIEKIERZYŃSKIEJ, absolwentki psychologii na Uniwersytecie Gdańskim i reżyserii w łódzkiej PWSFTviT. Historia młodego małżeństwa pogrążonego w emocjonalnym i finansowym kryzysie została zrealizowana w ramach cyklu "Pokolenie 2000", promującego utalentowanych polskich twórców. Pomysł na film narodził się przypadkiem: "Pewnego dnia wracałam do domu i w budce z kurczakami zobaczyłam chłopaka, który wcale do tej budki nie pasował. Ten obraz zapadł w moją pamięć tak mocno, że stał się zaczynem scenariusza filmu" - wspomina reżyserka i scenarzystka. Premiera filmu odbyła się podczas 27. FPFF w Gdyni, gdzie wyświetlany w części konkursowej obraz Siekierzyńskiej spotkał się z życzliwą reakcją widzów. Festiwalowe jury przyznało Marii Maj, filmowej matce, nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą. "Moje pieczone kurczaki" zauważono również na koszalińskim festiwalu "Młodzi i Film", nagradzając reżyserię i aktorską kreację Agaty Kuleszy, wcielającej się w Magdę.

WASZE OPINIE

Orton

Dobry film, ale co najważniejsze bardzo trafny z tematem, nie ma to związku z oryginalnością i nie o to tu chodzi. Pokazuje jak wygląda życie wielu z nas, nie potrafiących sobie dawać tak rady jak nasze poprzednie pokolenia. To że jednak mamy więcej możliwości i nie jesteśmy na pewien sposób niczym zagrożeni nie oznacza że potrafimy być samodzielni i ułożyć sobie życie po swojemu.
Moje pieczone kurczaki
Polska, 2002
Młode małżeństwo wraca do rodzinnej Łodzi po kilku latach spędzonych w Kanadzie.
dramat obyczajowy
Moje pieczone kurczaki
3,2 5 1 26