PREMIERA

2006.08.22

CANAL+ PREMIUM

MOLO

Polska 1968

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat psychologiczny

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Polska u schyłku lat 60. XX wieku. Inżynier Andrzej Rudnicki (Ryszard Filipski) dokonuje bilansu własnego życia.

Sądzi, że wszystkie sukcesy - matura, studia, miłość - przychodziły zbyt późno, by mógł się nimi naprawdę cieszyć. W pracy długo czekał na awans. Pierwszy statek wodował dopiero teraz, w wieku czterdziestu lat. Popada w apatię i nie cieszy go ani piękne mieszkanie, ani stabilizacja finansowa, ani udane małżeństwo, na które tak długo czekał. Żona Marta (Teresa Szmigielówna) znosi jego humory. Dzięki jej cierpliwej miłości mężczyzna zaczyna w końcu dostrzegać jasne strony życia.

"Molo" to pełnometrażowy debiut WOJCIECHA SOLARZA. Twórca na przełomie lat 50. i 60. pracował jako krytyk filmowy. Jest również autorem tekstów dla STS-u, gdzie reżyserował i występował na scenie. Zanim zadebiutował na kinowym ekranie, pisał scenariusze i pracował jako drugi reżyser.

W ekipie realizatorów filmu "Molo" znaleźli się operator Wiesław Zdort i kompozytor Wojciech Kilar. Główną rolę zagrał niezwykle popularny w latach 70. Ryszard Filipski ("Jowita", "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię", "Potop", "Hubal", "Zamach stanu"), który po latach powrócił na ekrany w takich produkcjach, jak "Pitbull" czy serial "Kryminalni". W "Molo" partnerują mu Kalina Jędrusik oraz Teresa Szmigielówna.
MOLO
reżyseria:
Polska 1968
Polska u schyłku lat 60. XX wieku. Inżynier Andrzej Rudnicki (Ryszard Filipski) dokonuje bilansu własnego życia.
dramat psychologiczny
MOLO
4,8 5 1 96