Fox

PREMIERA

2006.02.13

CANAL+ PREMIUM

MORDERCA ZNAD GREEN RIVER

The Riverman

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przez lata Seattle nękane było plagą bestialskich morderstw dokonywanych w pobliżu rzeki Green River. Mordercy, który odebrał życie dziesiątkom kobiet, nie schwytano.

Próbę rozwikłania zagadki podejmuje kolejny detektyw Robert Keppel (Bruce Greenwood). W śledztwie ma mu pomóc Ted Bundy (Cary Elwes), inny seryjny morderca, który w więzieniu na Florydzie czeka na wyrok śmierci za morderstwa na kobietach. Keppel zamierza zrobić wszystko, aby Bundy przyznał się do mordów i wyjaśnił ich motywy, ponieważ jest przekonany, że dzięki temu trafi na ślad nieuchwytnego zabójcy znad Green River.

Oparty na autentycznych i głośnych w Ameryce wydarzeniach "Morderca znad Green River" jest luźną ekranizacją książki Roberta D. Keppela, która powstawała we współpracy z Williamem J. Birnesem. Reżyser BILL EAGLES doświadczenie realizatora kryminałów zdobył podczas pracy nad telewizyjną serią "Kryminalne zagadki Los Angeles", której scenariusz opierał się na autentycznych policyjnych raportach i materiałach dowodowych. Publiczność doceniła też "Dowody zbrodni", jego kolejny serial o odważnej detektyw Lilly Rush. Do głównej roli seryjnego mordercy Bundy'ego Eagles wybrał zdolnego i wszechstronnego aktora Cary'ego Elwesa, który po występach m.in. w filmach "Szybki jak błyskawica" (1990) i "Dracula" (1992) zdobył popularność jako tytułowa postać w groteskowej komedii "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" (1993) Mela Brooksa. Pochodzący z artystycznej rodziny Elwes zagrał też m.in. doktora Jonasa Millera w katastroficznym obrazie "Twister" (1996) oraz doktora Gordona w thrillerze "Piła" (2004), po którym nominowany został do nagrody MTV za najbardziej przerażającą kreację w filmie. Już rok później Elwes wystąpił w całkowicie odmiennej roli - w telewizyjnym filmie "Jan Paweł II" (2005) Johna Kenta Harrisona wcielił się w postać młodego Karola Wojtyły (starszego papieża zagrał Jon Voight). W filmie tym wystąpił u boku wielu polskich aktorów, m.in. Roberta Gonery, Izabeli Kuny, Mikołaja Grabowskiego i Krzysztofa Pieczyńskiego.
MORDERCA ZNAD GREEN RIVER
reżyseria:
USA, 2004
Przez lata Seattle nękane było plagą bestialskich morderstw dokonywanych w pobliżu rzeki Green River. Mordercy, który odebrał życie dziesiątkom kobiet, nie schwytano.
film sensacyjny
MORDERCA ZNAD GREEN RIVER
4,2 5 1 13