Fox

PREMIERA

2010.07.01

CANAL+ PREMIUM

MORSKA PRZYGODA

Out to Sea

USA, 1997

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Charlie Gordon (Walter Matthau) jest nieco ekscentrycznym starszym panem. Próżny i rozrzutny mężczyzna ma jedną słabość, która doprowadziła go niemal na skraj bankructwa - jest hazardzistą.

Rezolutny staruszek znajduje jednak genialny sposób na wyjście z impasu - małżeństwo z bogatą i samotną damą. Odpowiednią kandydatkę zamierza poznać podczas rejsu luksusowym statkiem na wyspy Bahama. Na wspólną wyprawę namawia swojego owdowiałego szwagra Herba Sullivana (Jack Lemmon). Spokojny i rozważny Herb niechętnie przystaje na pomysł Charlie'ego. Na statku, jako instruktorzy tańca, mają wiele okazji do podbicia damskich serc. Pewnemu siebie Charlie'emu nie przeszkadza nawet fakt, że w gruncie rzeczy nie umie tańczyć. Wkrótce obaj poznają wciąż atrakcyjne i posażne damy w średnim wieku: Liz (Dyan Cannon) i Vivian (Gloria DeHaven). Ambitne plany uwodzicieli odkrywa jednak kapitan statku, który postanawia popsuć im szyki.

MARTHA COOLIDGE zaczynała karierę w telewizji (m.in. serial "Strefa mroku"). Przełomem w karierze reżyserki był dramat obyczajowy "Historia Rose". Nakręciła później przebojowe filmy, takie jak "Zagubieni w Yonkers", "Angie", "Trzy życzenia", "Książę i ja" oraz niektóre odcinki kultowego już serialu "Seks w wielkim mieście". "Morska przygoda" to typowa w jej dorobku historia obyczajowa z elementami komediowymi. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara ("Malena") ceniony operator węgierskiego pochodzenia Lajos Koltai ("Mefisto", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Kropla słońca", "Julia"), który zadebiutował w roli reżysera "Losem utraconym"). Wielkim atutem filmu jest obsada, w której znaleźli się laureaci Oscarów: Jack Lemmon ("Mister Roberts", "Ocalić tygrysa") i Walter Matthau ("Szczęście Harry'ego"). Ich aktorski duet pojawiał się przed kamerą kilkakrotnie ("Dziwna para", "Strona tytułowa", "Najlepszy kumpel", "Dwaj zgryźliwi tetrycy"). Matthau wystąpił poza tym w tak głośnych filmach, jak "Poradnik żonatego mężczyzny", "Kwiat kaktusa", "Charley Varrick", "Piraci", "Narzeczona dla geniusza" czy "Gorąca linia". Lemmon to gwiazda produkcji "Pół żartem, pół serio", "Garsoniera", "Chiński syndrom", "Zaginiony", "Glengarry Glen Ross" i "Na skróty".

WASZE OPINIE

chimba

kiedy bedzie powtorka tego filmu bo jakos go przegapilem a z checia bym obejrzal??

haberek

mnie tytuł tej RUMBY interesuje z tego filmu, a film cacy

pedro

Zawsze podobały mi się przygody "zgryźliwych tetryków" dlatego obejrzałem tę produkcję. "Morska przygoda" to moim zdaniem udana komedia. Komedia jakich teraz się nie robi. Atutami filmu są przede wszystkim liczne, ale dobre gagi, świetny humor sytuacyjny. Jednak najważniejsza jest bardzo dobra gra aktorów Jack'a Lemmona i Walther'a Matthau. Wszystkie te elementy sprawiają, że film chce się obejrzeć ponownie.
MORSKA PRZYGODA
reżyseria:
USA, 1997
Charlie Gordon (Walter Matthau) jest nieco ekscentrycznym starszym panem. Próżny i rozrzutny mężczyzna ma jedną słabość, która doprowadziła go niemal na skraj bankructwa - jest hazardzistą.
komedia
MORSKA PRZYGODA
4,4 5 1 46