PREMIERA

2003.01.19

CANAL+ PREMIUM

MUMIA POWRACA

The Mummy Returns

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: przygodowy

czas trwania: 130 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sequel przeboju z 1999 roku. Po "Mumii" zrealizowanie filmu z szybszą akcją, większą ilością przygód i straszniejszymi staroegipskim upiorami wydawało się niemożliwe. A jednak się udało i "Mumia" powróciła w jeszcze bardziej spektakularnym widowisku.

Akcja toczy się w 1933 roku, siedem lat po burzliwych wydarzeniach przedstawionych w "Mumii". Rick O'Connell (Brendan Fraser) i egiptolożka Evelyn (Rachel Weisz) są szczęśliwym małżeństwem i rodzicami chłopca o imieniu Alex. Bohaterowie sądzą, że ich kłopoty z egipskimi upiorami należą do przeszłości, ale są w błędzie. Mumia potężnego Imhotepa, spoczywająca w British Museum, znów zostaje nieopatrznie przywrócona do życia. Imhotep może jednak okazać się niczym wobec innej mrocznej siły, która budzi się na Saharze. Owa siła nazywa się Król Skorpion (Dwayne Johnson). To potężny wojownik sprzed 5000 lat, który zaprzedał swoją duszę bogom zaświatów i dowodzi upiorną Armią Anubisa. Król Skorpion szykuje się do starcia z Imhotepem. W zamieszaniu, które będzie towarzyszyć ich zmaganiom, zagładzie może ulec świat, który znamy. Rick i Evelyn nie mogą do tego dopuścić, znów muszą działać i przy okazji uratować swojego syna, który został zaplątany w mistyczną staroegipską awanturę.

"Mumia" z 1999 roku była jedną z najbardziej kasowych produkcji dekady. Film STEPHENA SOMMERSA nawiązywał tytułem i ogólnym zarysem fabuły do klasycznego horroru Karla Freunda z 1933 roku, w którym główną rolę zagrał Boris Karloff. Było to jednak nawiązanie luźne. "Mumia" nie była filmem grozy, lecz przygodowym widowiskiem, pełnym akcji i efektów specjalnych. Stephen Sommers zrobił film komiksowy, inspirowany w równym stopniu starymi horrorami, co hollywoodzkim kinem klasy "B" i przygodami Indiany Jonesa. Wszystko to zostało zrealizowane z lekkim przymrużeniem oka. Tej sprawdzonej recepty Stephen Sommers trzyma się także w filmie "Mumia powraca", z tą różnicą, że druga odsłona serii jest jeszcze bardziej widowiskowa od oryginału, a ostatnia godzina seansu to wciskająca w fotel nieprzerwana sekwencja akcji. W rezultacie "Mumia powraca" przebiła i tak bardzo dochodową "Mumię" w sukcesie finansowym, zapewniając tym samym serii dalszy żywot. Następną odsłoną sagi był "Król Skorpion", pomyślany jako prequel filmu "Mumia powraca". W 2008 roku na ekrany weszła "Mumia III: Grobowiec Cesarza Smoka", a na rok 2011 zapowiedziana jest już czwarta część serii.

WASZE OPINIE

Saturnus

Film jest bardzo dobry. Co prawda pierwsza część jest lepsza, ale nie różnią się od siebie drastycznie. Co ja pisze...różnią się i to bardzo...w pierwszej części Rachel Weisz wygląda jak szara myszka, w części drugiej wygląda bosko! Pozdrawiam
MUMIA POWRACA
reżyseria:
USA, 2001
Sequel przeboju z 1999 roku. Po "Mumii" zrealizowanie filmu z szybszą akcją, większą ilością przygód i straszniejszymi staroegipskim upiorami wydawało się niemożliwe. A jednak się udało i "Mumia" powróciła w jeszcze bardziej spektakularnym widowisku.
przygodowy
MUMIA POWRACA
4,7 5 1 106