PREMIERA

2012.03.25

CANAL+ PREMIUM

Mysi agenci

El ratón Pérez 2/The Hairy Tooth Fairy 2

Argentyna/Hiszpania, 2008

reżyseria:

gatunek: film animowany/familijny

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mysz Stefan Malutki przemierza świat z jednego krańca na drugi, zamieniając dzieciom schowane pod poduszką mleczne zęby na monety. Nie dba o rozgłos, ale jego postać jest doskonale kojarzona na całym globie.

Lucasowi zaczyna ruszać się ostatni mleczny ząb. Chłopiec jest gotowy na wszystko, aby "przyłapać" Stefana podczas pracy, ale plany te krzyżuje przymusowy wyjazd z mamą za miasto do willi ekscentrycznego producenta telewizyjnego. Gdy zjawia się tam Stefan, wpada w sidła perfidnego gospodarza domu. Don Podlov ma ogromne długi. Aby je spłacić i zbić fortunę, postanawia upublicznić wizerunek mówiącego ludzkim głosem mysiego agenta. Wyrachowany rekin show-biznesu posuwa się nawet do zabierania dzieciom pieniędzy pozostawionych przez Malutkiego. Na ratunek Stefanowi rusza niezawodna ekipa mysich agentów: sprytna i urodziwa Lola, rozśpiewany Stach, bystra Mariola i spec od myszkowania, maleńki Bratek.

"Mysi agenci" to hiszpańsko-argentyński sequel "Stefana Malutkiego", który powstał w 2006 roku na fali popularności hollywoodzkiego Stuarta. W animacji argentyńskiego reżysera ANDRÉSA G. SCHAERA misja legendarnego agenta zębowych ruchomości jest coraz trudniejsza. Poszukiwania mleczaków wiodą go na wszystkie kontynenty, od Nowego Jorku przez Moskwę do Sydney. Zadanie wykonuje z dużym mozołem, ale nigdy nie zawodzi. Może bowiem zawsze liczyć na wsparcie swojej agencji. Największą wielbicielką talentu Stefana Malutkiego jest tajna agentka mysiego wywiadu, urodziwa i sprytna Lola, która świetnie tańczy, specjalizuje się w rzutach lassem w stylu Indiany Jonesa oraz ekstremalnej jeździe na wrotce. Mariola, asystentka Stefana, jest mysią wersją bondowskiej panny Moneypenny. Na pokładzie statku, którym dowodzi Malutki, wszystkie gryzonie wiedzą, że Marioli nigdy nie mówi się nigdy. Do najbardziej niebezpieczniejszych zadań gotowy jest też zawsze Bratek, najmniejszy gryzoń świata, zdobywca prestiżowego tytułu "Posłaniec Roku", który potrafi wcisnąć się do prawie każdej dziury. Malutkiemu przychodzi z pomocą również Stach, prawdziwe zwierzę estrady, wielokrotny zwycięzca konkursów "Futrzaka ta melodia" i "Mysz Can Dance", założyciel i szef mysiego fanklubu Stachursky'ego. Swoim niskim głosem Stach uwiódł już niejedną mysz, ale najbardziej zależy mu na sympatii Marioli, która jest nieczuła na jego sceniczny image. Perypetie Stefana Malutkiego i jego mysich przyjaciół (animowana część filmu) nie są jedynymi, na których koncentruje się fabuła. Sporo uwagi poświęcono także rodzinie Lucasa (część aktorska). Matka chłopca jest znaną kompozytorką i pianistką, która jest przede wszystkim zainteresowana karierą. Bardzo zajęty jest również ojciec, który właśnie dostał awans i ma prowadzić wiadomości telewizyjne. Ich więzi z dziećmi pozostawiają wiele do życzenia. Prawdziwym czarnym charakterem jest jednak Don Podlov, a w jego niecnych uczynkach pomagają mu, mrukliwy wielkolud Dymitrij i zgryźliwa Adelajda.

"Mysi agenci" to sympatyczni bohaterowie, wartka akcja, latynoskie rytmy, zabawne dialogi nawiązujące do najsłynniejszych filmowych agentów (James Bond, Hans Kloss) oraz morał, że magia bywa w życiu potrzebna, a w przypadku pieniędzy należy zachować umiar. Zdjęcia - Miguel Abal ("Taxi, spotkanie" , "Stefan Malutki"), muzyka - Daniel Goldberg i Panchi Quesada. W 2010 roku obraz był nominowany do nagrody Goya w kategorii najlepszy film animowany.

W polskiej wersji językowej występują: Tomasz Kot (Stefan Malutki), Izabela Bukowska (Lola), Cezary Morawski (Don Podlov), Katarzyna Traczyńska (Muriel Labecque), Jacek Lenartowicz (Stach), Jacek Kopczyński (Leon), Anna Zagórska (Mariola), Maciek Falana (Lucas), Ola Traczyńska (Anna), Paweł Szczęsny (Pan Gunther), Anna Apostolakis (Adelajda), Brygida Turowska (Bratek).


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Mysi agenci
reżyseria:
Argentyna/Hiszpania, 2008
Mysz Stefan Malutki przemierza świat z jednego krańca na drugi, zamieniając dzieciom schowane pod poduszką mleczne zęby na monety. Nie dba o rozgłos, ale jego postać jest doskonale kojarzona na całym globie.
film animowany/familijny
Mysi agenci
3,0 5 1 2