PREMIERA

2012.10.05

CANAL+ PREMIUM

Na desce

Chalet Girl

Wlk. Brytania/Niemcy/Austria, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Matka 19-letniej Kim (Felicity Jones) ginie w wypadku samochodowym. Odnosząca sukcesy skateboarderka jest zmuszona porzucić sportową karierę i wesprzeć bezrobotnego ojca (Bill Bailey), podejmując pracę w barze szybkiej obsługi. Niespodziewanie nadarza się szansa na podreperowanie domowego budżetu.

Agencja rekrutująca dziewczyny do pracy w ekskluzywnym kurorcie w Alpach zatrudnia ją na czteromiesięczne zastępstwo. W Austrii Kim ma pomagać w prowadzeniu zimowego domu bogatej angielskiej rodziny. Pracująca z nią i dzieląca pokój Georgie (Tamsin Egerton) nie pomaga Kim zaaklimatyzować się. Zagubiona w nowej rzeczywistości dziewczyna kieruje się na stok, gdzie po raz pierwszy próbuje jazdy na snowboardzie. Po trudnych początkach okazuje się, że przychodzi jej to z naturalną łatwością, a dodatkową motywacją do treningów są zbliżające się zawody, w których można wygrać 25 tysięcy dolarów. W międzyczasie Kim zaczyna interesować się jej przystojny szef, Jonny (Ed Westwick).

Przebojowa komedia romantyczna, którą z przyjemnością obejrzą zwłaszcza fani sportów zimowych, to dzieło PHILA TRAILLA. Amerykański reżyser ma na koncie m.in. komedię "Wszystko o Stevenie", w której ekscentryczna autorka krzyżówek, grana przez Sandrę Bullock, podążała za swoim wybrankiem po całych Stanach. W "Na desce", o którym Mark Adams ze Screen Daily pisał, że jest "przyjemną, bezpretensjonalną rozrywką bez zbędnych artystycznych ambicji", pierwsze skrzypce gra Felicity Jones. Widzowie widzieli ją w roli Mirandy w "Burzy" i Emily Dalrymple w "Histerii". Do ciekawszych kreacji Brytyjki należy też występ w melodramacie "Like Crazy", za który otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu Sundance 2011. Wygadaną, niepasującą do snobistycznego otoczenia alpejskiego kurortu dziewczynę z niższych sfer, w którą tym razem przyszło jej się wcielić, aktorka określiła mianem "dowcipnej, energetycznej bestii". Przygotowując się do roli, podobnie jak ekranowa Kim, zetknęła się po raz pierwszy w życiu ze snowboardem. - Gdy byłam młodsza, jeździłam trochę na nartach, ale nigdy nie próbowałam snowboardu. Po jakichś czterech tygodniach codziennych sześciogodzinnych treningów w końcu załapałam, o co w tym chodzi - wspomina Felicity Jones. Idealny do roli amanta okazał się Ed Westwick, znany przede wszystkim jako Chuck Bass z serialu "Plotkara". Uznany w 2008 roku przez magazyn "People" za jednego z najseksowniejszych mężczyzn świata, z zadowoleniem przyjął rolę Jonny'ego, który w porównaniu do Chucka jest znacznie sympatyczniejszym facetem. Westwick "Na desce" porównuje do brytyjskich komedii, na których się wychował. - Ma w sobie dużo z filmów Richarda Curtisa i to klasyczne angielskie poczucie humoru, za którym przepadam - mówi aktor. W obsadzie zwracają uwagę nazwiska, takie jak Bill Nighy ("To właśnie miłość", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata"), Brooke Shields ("Błękitna laguna", "Nocny pociąg z mięsem") i Tamsin Egerton ("Wszystko zostaje w rodzinie", "Dziewczyny z St. Trinian", serial "Camelot").


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Na desce
reżyseria:
Wlk. Brytania/Niemcy/Austria, 2011
Matka 19-letniej Kim (Felicity Jones) ginie w wypadku samochodowym. Odnosząca sukcesy skateboarderka jest zmuszona porzucić sportową karierę i wesprzeć bezrobotnego ojca (Bill Bailey), podejmując pracę w barze szybkiej obsługi. Niespodziewanie nadarza się szansa na podreperowanie domowego budżetu.
komedia romantyczna
Na desce
4,2 5 1 27