Na granicy

Polska, 2016

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pojedynek na aktorskim szczycie! Laureaci Złotych Lwów - Andrzej Chyra i Marcin Dorociński w thrillerze "Na granicy". Za kamerą znany dokumentalista Wojciech Kasperski ("Otchłań", "Ikona").

Ojciec i dwóch synów przyjeżdżają w Bieszczady. Chcą spędzić ze sobą trochę czasu i odbudować relacje po rodzinnej tragedii. Pewnego dnia w ich odciętej od cywilizacji górskiej chacie pojawia się tajemniczy nieznajomy, który wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza.

Obok Andrzeja Chyry oraz Marcina Dorocińskiego na ekranie również: Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partnerują im aktorzy młodego pokolenia: Bartosz Bielenia i Kuba Henriksen.

WASZE OPINIE

LeniwyGróbyBóbr

A ja po 15 min wylaczyłem.Nie lubię Chyry

pedro

Film ciekawy, ale jak dla mnie zbyt mocny. Fabuła wciąga, sam film ogląd się z zainteresowaniem dzięki bardzo dobrym kreacjom Andrzeja Chyry i Marcina Dorocińskiego. Warto też zwrócić uwagę na synów głównego bohatera (Bartosz Bielenia i Kuba Hendriksem), którzy pozostawieni sami muszą walczyć o życie swoje i ojca. Specyficznej atmosfery dodaje też zimowy krajobraz, odludne miejsce i klaustrofobiczna wręcz chata strażnika. Polecam.

Nostradamus

Do umieszczonej w odludnym miejscu strażnicy granicznej gdzieś w górach przybywa przemytnik, któremu nie udaje się przewieźć 6-ciu imigrantów z powodu wypadku na oblodzonym szlaku. Dostaje się do strażnicy sam będąc w bardzo złym stanie. Stacjonujący w bazie strażnik postanawia przygarnąć go do swojej siedziby, by mógł odzyskać zdrowie, po czym rusza jego śladami zorientować się w sytuacji. Na miejscu wypadku niedaleko innej opuszczonej bazy odnajduje wrak samochodu i jedną z pozostawionych przez przemytnika kobiet. Chorym okazuje się były członek straży granicznej zwolniony za przewożenie imigrantów. Razem z synami napotkanego strażnika po odzyskaniu sił wzywa przez radio numer alarmowy sprowadzając swojego byłego przełożonego i doprowadza do konfrontacji. W wyniku rozmowy zdesperowany mężczyzna dla uratowania przed nieuchronną karą więzienia zabija szefa straży i więzi synów swojego wybawcy do czasu jego powrotu ze szlaku. Gdy okazuje się, że świadek całego zdarzenia przeżył wypadek definitywnie zamierza usunąć siłą problem przez spalenie wszelkich dowodów swojego działania. Okoliczności zwracają się przeciw niemu i sam ginie podpalony kanistrem benzyny. W całym zdarzeniu jednak śmiertelnie ucierpiał sam strażnik oraz uratowana imigrantka. FIlm zwieńczony jest opuszczeniem przez młodocianych pomocników strażnika strażnicy.
- Wspaniale zrealizowany film nie wymagający dużego obszaru na plan filmowy. Akcja działa się w jednym miejscu na tle ośnieżonego górskiego krajobrazu ozdobionego dźwiękami niezmordowanego wiatru i typowej dla wysokich szczytów samotności. Strażnica wzbudza nieprzyjemne dreszcze dźwiękami świszczącego w ścianach wichru i zgrzytaniem elementów budowli w środku. W doborowej obsadzie zobaczyć było można Andrzeja Chyrę (strażnik), Andrzeja Grabowskiego (szef straży), Marcin Dorociński (były strażnik i przemytnik) i inni. Motywem prowadzącym zbrodniarza do przestępstwa jest teoria: "Wszyscy Polacy potrafią jeden drugiemu rogi przyprawić". Polecam ten mrożący krew w żyłach thriller.
Na granicy
reżyseria:
Polska, 2016
Pojedynek na aktorskim szczycie! Laureaci Złotych Lwów - Andrzej Chyra i Marcin Dorociński w thrillerze "Na granicy". Za kamerą znany dokumentalista Wojciech Kasperski ("Otchłań", "Ikona").
thriller
Na granicy
4,1 5 1 55