PREMIERA

2008.05.06

CANAL+ PREMIUM

NA TROPACH BARTKA

Polska, 1982

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Na wakacje na wieś przyjeżdżają dzieci z miasta. Podczas przejazdu przez las słyszą strzały, a wkrótce potem znajdują przy wodopoju martwą łanię.

Dla wszystkich jest jasne, że mają do czynienia z kłusownikiem. Miejscowe dzieciaki, które również brały udział w wycieczce, martwią się, że jego celem jest przywódca stada jeleni, Bartek. Wspólnie z dziećmi z miasta postanawiają wszcząć śledztwo i pokrzyżować kłusownikowi jego plany. Podejrzany jest pan Leszek (Bogusz Bilewski), samotnik fotografujący zwierzęta. Sprawcą może też być koniuszy Wojko (Wirgiliusz Gryń), ponieważ jako jeden z nielicznych ma własną broń. Wkrótce młodzi detektywi natrafiają na pierwsze ślady. Iga (Monika Alwasiak) i Ewa (Magdalena Scholl) znajdują w lochach pobliskiego zamczyska amunicję oraz broń z obciętą lufą a chłopcy obok szałasu fotografa - charakterystyczną zapalniczkę. Kiedy część grupy traci zapał do prowadzenia dalszego śledztwa, stery przejmuje Jurek (Tomasz Brzeziński). Podejrzewa, że kłusownik nosi czapkę z zielonym piórkiem i kiedy widzi w takim nakryciu głowy koniuszego Wojkę, podąża za nim do lasu...

Pełnometrażowy film "Na tropach Bartka" to skrócona wersja serialu telewizyjnego "Kłusownik", wyreżyserowanego również przez JANUSZA ŁĘSKIEGO. Serial został nagrodzony brązowymi Poznańskimi Koziołkami podczas Festiwalu Filmów dla Dzieci. Reżyser, choć debiutował trudnym dramatem społecznym "Na przełaj" (1971), popularność zdobył głównie dzięki młodym widzom. To z myślą o nich nakręcił serial "Janka", w którym zadebiutowała Agnieszka Krukówna. Wielką popularnością cieszyły się też zrealizowane w koprodukcji z RFN "Urwisy z Doliny Młynów" czy serial "Rodzina Leśniewskich", który - podobnie jak "Kłusownik" - doczekał się wersji kinowej.

W filmie "Na tropach Bartka" obok dzieci wystąpili wybitni polscy aktorzy - Barbara Krafftówna, Alina Janowska i Bronisław Pawlik.
NA TROPACH BARTKA
reżyseria:
Polska, 1982
Na wakacje na wieś przyjeżdżają dzieci z miasta. Podczas przejazdu przez las słyszą strzały, a wkrótce potem znajdują przy wodopoju martwą łanię.
film familijny
NA TROPACH BARTKA
4,6 5 1 12