PREMIERA

2007.11.25

CANAL+ PREMIUM

NACHO LIBRE

Niemcy/USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nacho (Jack Black), a właściwie Ignacio, wychował się w klasztorze w Meksyku. W jego gościnnych murach pozostaje do dziś jako kucharz i gotuje dzieciakom z pobliskiego sierocińca. Nie tak dobrze, jakby tego chciał, bo zarówno na jedzenie, jak i na inne rzeczy wciąż brakuje środków.

Nacho marzy, by być wielkim Luchadorem, czyli hiszpańskim zapaśnikiem, ale zawód ten nie cieszy się poparciem kościoła, próbuje więc zrealizować swe pragnienie po kryjomu. Towarzyszy mu wierny przyjaciel, ulicznik Esqueleto (Héctor Jiménez), który ustawia walki Nacho z najsłynniejszymi zapaśnikami Meksyku. Zarobione w ten sposób pieniądze są przeznaczane na osierocone dzieciaki i ich potrzeby. Wkrótce Nacho zyskuje jednak nowy cel: piękną siostrę Encarnacion (Ana de la Reguera), która wprowadza się do klasztoru. Ignacio próbuje zdobyć jej uczucia, a przy okazji przekonać, że jego ukochany sport nie stoi w sprzeczności z dogmatami wiary.

Nominowany do MTV Movie Award i Empire Award "Nacho Libre" to drugi pełnometrażowy film w dorobku JAREDA HESSA, asystenta operatora, który w 2004 roku zadebiutował jako reżyser komedią "Napoleon Wybuchowiec". Pochodzący z Idaho twórca wyrobił sobie markę kręcąc błyskotliwe reklamy i wideoklipy. Jego debiut docenili zarówno niezależni filmowcy, jak i zwolennicy kina komercyjnego: film walczył m.in. o nagrodę podczas Sundance i o Independent Spirit Award, zdobył natomiast jedną z głównych nagród na U. S. Comedy Arts Festival.

Ignacjo vel. Nacho to kolejne szalone aktorskie wcielenie Jacka Blacka, znanego z takich filmów, jak "Przeboje i podboje" Stephena Frearsa, "Envy" Barry'ego Levinsona, "Szkoła rocka" Richarda Linklatera czy "King Kong" Petera Jacksona. Aktor, nagrodzony na festiwalu w Phoenix za "Melvin Goes to Dinner" i nominowany do Złotego Globu za "Przeboje i podboje", równie dobrze jak na planie filmowym, czuje się na rockowej scenie. Black jest bowiem kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem grupy Tenacious D, a jego żona Tanya Haden, którą poznał jeszcze w liceum, z zawodu jest wiolonczelistką. "Musze przyznać, że kiedy zobaczyłem mój filmowy kostium, pomyślałem, że wolę wystąpić nago niż włożyć na siebie te groteskowe rajtuzy. Chyba nigdy wcześniej nie wyglądałem tak idiotycznie. Ale potem zdałem sobie sprawę, że to jest przecież moja praca. Kocham moje rajtuzy! I wiem, że kiedy stawiam się w sytuacjach, które robią ze mnie idiotę, dostaję najlepszą pod słońcem lekcję pokory od życia. A tego nigdy nie za wiele" - opowiadał dziennikarzom Black. Na planie partnerowała mu piękna Meksykanka Ana de la Reguera oraz Héctor Jiménez czyli pan Tumnus z komedii "Wielkie kino".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Niestety nie bawiłem się dobrze. Lubię komedie, w których występuje Jack Black, ale ta mu nie wyszła. Pomysł jest naprawdę fajny, ale całość, mnie ani za grosz nie przekonała. Przyznaję, były momenty, które powodowały lekki uśmiech, ale żebym śmiał się do rozpuku? Niestety nie.

raramek

tragedia strta czasu nie polecam!

radikk

Świetny i fajna muzyczka w tle.
NACHO LIBRE
reżyseria:
Niemcy/USA, 2006
Nacho (Jack Black), a właściwie Ignacio, wychował się w klasztorze w Meksyku. W jego gościnnych murach pozostaje do dziś jako kucharz i gotuje dzieciakom z pobliskiego sierocińca. Nie tak dobrze, jakby tego chciał, bo zarówno na jedzenie, jak i na inne rzeczy wciąż brakuje środków.
komedia
NACHO LIBRE
4,0 5 1 24