PREMIERA

2006.12.01

CANAL+ PREMIUM

NAGA PRAWDA O MIŁOŚCI

The Truth About Love

Wlk. Brytania, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Alice (Jennifer Love Hewitt) i Sam (Jimi Mistry) Holbrookowie są młodym, szczęśliwym małżeństwem. Alice jest tak pewna uczuć swojego męża, że bez wahania zakłada się ze swoją siostrą Felicity (Kate Miles), że jest jej wierny.

W ramach zakładu wysyła do Sama w przeddzień Walentynek anonimową kartkę. Sądzi, że mąż od razu jej opowie o dziwnej przesyłce. Tymczasem Sam zataja przed nią ten fakt. Alice postanawia więc brnąć dalej i jako tajemnicza nieznajoma umówić się z Samem na randkę. Felicity sekunduje siostrze w demaskowaniu wiarołomnego męża. Nieoczekiwane wsparcie Alice znajduje też u nieświadomego całej sytuacji przyjaciela Sama - Archie'ego Graya (Dougray Scott). Ale efekt tych wszystkich zabiegów nie cieszy Alice - kobieta odkrywa, że mąż naprawdę ma kochankę. Staje więc przed niełatwym wyborem: walka o małżeństwo lub rozwód.

Film "Naga prawda o miłości" cieszył się dużym powodzeniem u publiczności po obu stronach Oceanu. Ekranizacji opowiadania Petera Bloore'a podjął się JOHN HAY, twórca filmów "Podchody" czy "Czarodziejskie buty Jimmy'ego" wyróżnionego m.in. Złotymi Koziołkami na MFF Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu oraz Kryształowym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie.

W postać Alice wcieliła się jedna z najbardziej obiecujących hollywoodzkich gwiazd młodego pokolenia - Jennifer Love Hewitt, która debiutowała przed kamerą jako 10-latka w serialu "Kids Incorporated". Dużą popularność przyniósł jej serial "Ich pięcioro", w którym występowała przez sześć lat. W dorobku ma m.in. filmy: "Ten pierwszy raz", "Szalona impreza", "Wielki podryw", "Historia Audrey Hepburn", "Smoking", "Garfield" oraz "Koszmar minionego lata" i jego kontynuację "Koszmar następnego lata". W "Nagiej prawdzie o miłości" partneruje jej Dougray Scott, który wziął udział w produkcjach, takich jak "Dzień zagłady", "Długo i szczęśliwie", "Zabić króla", "Dark Water - Fatum", "Pułapka dusz" czy "Dziesięć przykazań". W filmie pojawiają się również: Jimi Mistry ("Wojny domowe", "Guru", "Dead Fish") oraz pochodząca z Jugosławii Branka Katić ("Czarny kot, biały kot", "Jagoda w supermarkecie", "Byron").

WASZE OPINIE

jamarta

Bylam do tego filmu nastawiona niechetnie (jak zwykle z powodu prostackiej i powierzchownej recenzji w dodatku Kultura), tymczasem bardzo milo sie rozczarowalam. Film trzyma sie kupy, jest brytyjski, sympatyczny, ma precyzyjny scenaiusz i widac w nim szekspirowska inspiracje.

MANIAK

Obejrzałem specjalnie dla Jennifer,niestety kiepski film,duży zawód.

greg_zorba

Da się ogladać, pomimo, ze jest to komedia romantyczna, pomimo, że mam już
dosyć komedii romantycznych. Wzięli się do nakręcenia filmu Brytyjczycy i jest w tym powiew świeżości - nowe twarze, nowe plenery, nowe sytuacje. Nie ma tu Toma Hanksa ani Meg Ryan! Co za ulga! Nie jest to poziom "Czterech wesel i pogrzebu", ale warto obejrzeć. Najlepiej wyłączyć lektora, który czyta tłumaczenie i posłuchać żywego jezyka angielskiego (usłyszymy np. zamiast Kurna! - B.....................!, a zamiast Nie gap się otwórz te drzwi -"Don't staring at me open the f........... door!", dowiemy się albo domyślimy z sytuacji np. co znaczy "What do you turn on?" - Co ciebie kręci? albo "What do you take me for?" - Za co Pan/ty mnie brał/brałeś? i okaże się, że brzmi to równie dwuznacznie po polsku jak i po angielsku.
NAGA PRAWDA O MIŁOŚCI
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2004
Alice (Jennifer Love Hewitt) i Sam (Jimi Mistry) Holbrookowie są młodym, szczęśliwym małżeństwem. Alice jest tak pewna uczuć swojego męża, że bez wahania zakłada się ze swoją siostrą Felicity (Kate Miles), że jest jej wierny.
komedia romantyczna
NAGA PRAWDA O MIŁOŚCI
3,6 5 1 36