PREMIERA

2007.04.28

CANAL+ PREMIUM

NAGI INSTYNKT 2

Basic Instinct 2

Niemcy/Wlk. Brytania/USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller erotyczny

czas trwania: 114 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mieszkająca w Londynie pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone) znowu ma kłopoty. Będąc pod wpływem narkotyków, prowadzi samochód, jednocześnie uprawiając seks ze swoim chłopakiem. Powoduje wypadek, w wyniku którego samochód spada do rzeki, kochanek ginie, a ona zostaje oskarżona o morderstwo.

Policja zatrudnia wziętego londyńskiego psychiatrę, doktora Michaela Glassa (David Morrissey), który ma zbadać Catherine i na potrzeby procesu wydać na jej temat opinię. Kobieta, ostatecznie uniewinniona, zgłasza się do Glassa na terapię i wciąga lekarza w niebezpieczną grę, uwodzi go i zniewala. W pewnym momencie zaczynają jednak ginąć ludzie z jego otoczenia.

"Nagi instynkt 2" to kontynuacja słynnego "Nagiego instynktu" w reżyserii Paula Verhoevena. Film 15 lat temu okrzyknięty został thrillerem wszechczasów, a niektóre jego sceny przeszły do historii kina. Był nominowany w 2 kategoriach do Oscara i do Złotego Globu oraz aż w 5 kategoriach do nagrody Saturna. Sharon Stone, która również w drugiej części wciela się w postać demonicznej pisarki Catherine Tramell, partnerował wówczas Michael Douglas. W "Nagim instynkcie 2" akcja przenosi się z San Francisco do Londynu, gdzie zdjęcia kręcono m.in. w City, Soho, na Canary Wharf i we wnętrzach Muzeum Historii Naturalnej. Reżyserię sequela zamierzano powierzyć ponownie Paulowi Verhovenowi, potem mówiło się, że zajmie się nią David Cronenberg, ostatecznie jednak film wyreżyserował Brytyjczyk MICHAEL CATON-JONES, mający na swym koncie produkcje, takie jak "Skandal", "Ślicznotka z Memphis", "Chłopięcy świat", "Rob Roy", "Szakal", "Dochodzenie" czy "Shooting Dogs. Tym razem kontynuacja przeboju nie powtórzyła sukcesu części pierwszej, wręcz przeciwnie. Film zdobył 4 Złote Maliny 2007 (Razzie Awards) w kategoriach: najgorszy film, najgorszy sequel, najgorsza aktorka (Sharon Stone) i najgorszy scenariusz, a także 3 nominacje do tej nagrody dla najgorszego reżysera, aktora w roli drugoplanowej i najgorszej pary na ekranie.

Piękna i mająca opinię niezwykle inteligentnej Sharon Stone, była Miss Pensylwanii, już w dzieciństwie marzyła o zostaniu drugą Marylin Monroe. Zaczęła od reklam, by długo grywać małe role w niezbyt liczących się filmach. W końcu w 1990 roku wystąpiła u boku Arnolda Schwarzeneggera w "Pamięci absolutnej" i została dostrzeżona. Żeby zwiększyć swoje szanse na wielką karierę, Stone skutecznie podgrzewała wokół siebie atmosferę skandalu. Wplątywała się w głośne romanse, epatowała seksapilem i pracowała nad wizerunkiem najbardziej rozwiązłej aktoreczki Fabryki Snów. Rola w szokującym wówczas "Nagim instynkcie" (1992) okazała się więc dla niej wymarzona. Sceny erotyczne z Michaelem Douglasem i misternie wykreowana postać femme fatale przyniosły jej nominację do Złotego Globu i nagrodę MTV. Dużo ważniejsze jednak dla aktorki było to, że jej twarz uśmiechała się z okładek niemal wszystkich kolorowych pism. Krytycy chwalili jej występ w "Kasynie" (1995) Martina Scorsese, za który otrzymała Złoty Glob i nominację do Oscara i w horrorze "Kula" (1998) Barry'ego Levinsona, jednak nagrodą, do której aktorka dostawała najwięcej nominacji nadal pozostawały Złote Maliny (na osiem nominacji zdobyła dwie statuetki). Pośród wielu produkcji z jej udziałem przypomnieć należy "Sliver", "Specjalistę", "Na rozstaju", "Szybkich i martwych", "Diabolique", "Muzę", "Simpatico", "Alpha Dog" czy udaną i zaskakującą rolę w "Broken Flowers" Jima Jarmuscha. "Nagi instynkt 2" krytycy zgodnie uznali za kompletne fiasko. Stone nie zrażona jednak krytyką, zapowiada już trzecią część filmu. Tym razem jednak zamiast wcielić się w główną postać, zamierza stanąć za kamerą, co może się wiązać z ogromnym stresem, jaki niezadowolona ze swojego wyglądu aktorka przeżywała podczas realizacji "Nagiego instynktu 2".

Rolę psychiatry zagrał David Morrissey, angielski aktor telewizyjny i kinowy, znany m.in. z filmów "Głosy", "Kapitan Corelli" i "Wykolejony". W obsadzie znalazła się także Charlotte Rampling, która ma na swym koncie role w ponad 70 produkcjach. Znamy ją z filmów "Zmierzch bogów", "Wspomnienia gwiezdnego pyłu", "Harry Angel", "Sześć żon Henryka VIII", "Żegnaj laleczko", "Zawód: szpieg", "Miłość i śmierć w Wenecji", "Marsz Radeckiego", "Odpoczniesz po śmierci", "Basen", "Pod piaskiem", "Leming". Brytyjski aktor David Thewlis, znany z filmów, takich jak "Skaza", "Całkowite zaćmienie", "Siedem lat w Tybecie", "Big Lebowski" czy "Harry Potter i więzień Azkabanu" zagrał Roya Washburna, inspektora Scotland Yardu.

WASZE OPINIE

vaskezkrk

Sharon Stone jak zwykle uwodzi ale film słaby po co wogle go zrobili >> :)

mapa

Scenariusz spoko Sharon jak zwykle bardzo dobra gra aktorska tylko ten jej partner pozostaje daleko z tyłu jakieś dwie ligi jego gra to porażka i dlatego ten film stracił

kobieta niepowazna

meczace, wymodzone na pokaz liftingu glownej bohaterki:)
NAGI INSTYNKT 2
Niemcy/Wlk. Brytania/USA, 2006
Mieszkająca w Londynie pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone) znowu ma kłopoty. Będąc pod wpływem narkotyków, prowadzi samochód, jednocześnie uprawiając seks ze swoim chłopakiem. Powoduje wypadek, w wyniku którego samochód spada do rzeki, kochanek ginie, a ona zostaje oskarżona o morderstwo.
thriller erotyczny
NAGI INSTYNKT 2
3,4 5 1 83