PREMIERA

2007.04.23

CANAL+ PREMIUM

NAJEMNIK

Mercenary for Justice

USA/RPA/Aruba, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

John Seegar (Steven Seagal), najemnik pracujący dla CIA, podejmuje się misji, podczas której ginie jego przyjaciel. Po tej tragedii nie chce już angażować się w kolejne zlecenia, zostaje jednak zaszantażowany.

CIA porywa żonę i dziecko zmarłego przyjaciela i zwróci im wolność pod warunkiem, że Seegar podejmie się kolejnego, karkołomnego zadania. Ma uwolnić syna jednego z najpotężniejszych baronów narkotykowych świata. Misja wydaje się być niewykonalna, gdyż Seegar musi sforsować najlepiej strzeżone we Wschodniej Europie więzienie. Jednak gdy stawką jest życie żony i syna przyjaciela, dla Seegara nie ma rzeczy niemożliwych.

"Najemnik" to kolejny po "Prowokacji" wspólny projekt DONA E. FAUNTLEROYA i Seagala. FauntLeRoy jest przede wszystkim operatorem filmowym, ale od czasu do czasu zajmuje się również reżyserią. Oprócz obrazów z Seagalem, zrealizował jeszcze m.in. "Seven days of Grace" i "Żonę doskonałą". Jest autorem zdjęć do wszystkich swoich filmów, a także do ponad 40 innych produkcji, najczęściej telewizyjnych.

Urodzony w 1951 roku Steven Seagal jest aktorem, reżyserem, producentem i muzykiem. Pod koniec lat 60. wyjechał do Japonii, gdzie pracował jako nauczyciel języka angielskiego, jednocześnie doskonaląc swe umiejętności w aikido, kendo i karate. Po kilkunastu latach powrócił do USA, gdzie zwrócił na siebie uwagę szefa jednej z agencji aktorskich. W 1988 roku ukazał się "Nico: Poza prawem", w którym Seagal zagrał policjanta posługującego się wschodnimi sztukami walki. Dzięki tej produkcji niemal z dnia na dzień stał się gwiazdą Hollywood. Zagrał w ponad 30 filmach, a część z nich również wyprodukował. Największymi przebojami, które często tygodniami utrzymywały się w czołówce hitów kasowych w USA, były: "Naznaczony śmiercią", "Wygrać ze śmiercią", "Szukając sprawiedliwości", "Liberator", "Liberator 2", "Na zabójczej ziemi" (debiut reżyserski Seagala), "Patriota", "Mroczna dzielnica", "Wpół do śmierci" i "Cudzoziemiec", realizowany m.in. w Warszawie. Seagal jest bardzo zaangażowany w sprawy ochrony środowiska i ruch na rzecz wyzwolenia Tybetu. Jest też praktykującym i oddanym wyznawcą buddyzmu.

WASZE OPINIE

Nazaal

Heh, obejrzałem film tylko dlatego, że z reguły jak spotykam się w weekend wieczorem z kumplami nie ma nic lepszego nad filmy ze Stevenem Seagalem, Weasley Snipesem.
Naprawdę przednia zabawa, ale tylko po wiadomo czym... :)
Ogólem należałoby się 0, ale że nie ma tu takiej opcji, więc 1.

wdtorun

nie wiem który film jest gorszy,Najemnik czy Prowokacja.Ale oba w skali ocen ok.0
NAJEMNIK
reżyseria:
USA/RPA/Aruba, 2006
John Seegar (Steven Seagal), najemnik pracujący dla CIA, podejmuje się misji, podczas której ginie jego przyjaciel. Po tej tragedii nie chce już angażować się w kolejne zlecenia, zostaje jednak zaszantażowany.
film akcji
NAJEMNIK
3,6 5 1 41