PREMIERA

2006.11.04

CANAL+ PREMIUM

NAJŚWIETNIEJSZE HOTELE ŚWIATA

The Hotel Plaza Athenee - Paris

Francja, 2005

reżyseria:

gatunek: serial dokumentalny

czas trwania: 26 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Seria dokumentalna przedstawiająca najciekawsze hotele z różnych zakątków świata. Kamera ukazuje piękno elewacji i wystroju wnętrz każdego z hoteli, pracę hotelowej obsługi zarówno w pomieszczeniach dla gości, jak i w kuchni, a także to "coś", co wyróżnia każde z tych miejsc spośród tysięcy innych. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu obiektowi.

ODCINEK 1. Pierwszy odcinek serii przedstawia Hotel Plaza Athenee w Paryżu, który poza luksusowymi miejscami noclegowymi zapewnia swoim wymagającym i nierzadko sławnym gościom niezwykle bogatą gamę dodatkowych udogodnień i atrakcji. Można np. zafundować sobie weekend z "Seksem w wielkim mieście", kultowym amerykańskim serialem, którego dwa odcinki kręcono właśnie w Plaza Athenee. Cena obejmuje nocleg ze śniadaniem, Cosmopolitam cocktail (ulubiony drink Carrie, jednej z bohaterek), książkę o serialu i prezent w postaci czerwonego parasola, jednego z ulubionych drobiazgów Carrie. Hotel oferuje też specjalne pobyty dla nowożeńców, adeptów sztuki kulinarnej czy... wielbicieli Rembrandta.

ODCINEK 2. Rzymski Hotel Eden z pewnością należy do ścisłej czołówki najpiękniejszych hoteli świata. Usytuowany w pobliżu Schodów Hiszpańskich i Villi Borghese, gościł najznamienitszych gości ze wszystkich zakątków świata. Najbardziej wymagający podróżni mogą spędzić noc w dwupoziomowym apartamencie królewskim z prywatną biblioteką. W hotelowej restauracji z przepięknym widokiem na Rzym można spróbować dania szefa kuchni, który gotował dla rodziny Al-Fayed i członków brytyjskiego rządu. Atmosfera hotelu Eden, mieszczącego się w budynku stuletniego pałacu sprawia, że goście, którzy zdecydują się na pobyt w nim, mogą zaznać słynnego włoskiego "dolce vita".

ODCINEK 3. Hotel La Mamounia w Marakeszu wygląda jak żywcem wyjęty z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. O położonym w sercu miasta hotelu Winston Churchill powiedział, że to najpiękniejsze miejsce na świecie. Łączy luksus z marokańskimi tradycjami. Atutem są też przepiękne ogrody, od których hotel wziął swoją nazwę.

ODCINEK 4. Położony w samym sercu Afryki hotel Royal Livingstone jest nakomicie wkomponowany w przepiękne otoczenie. Składa się z 17 budynków w kolonialnym stylu. Goście mogą podziwiać z werandy położone w pobliżu Wodospady Wiktorii i brzegi rzeki Zambezi. Na odwiedzających czekają przeróżne atrakcje, od świetnie wyposażonej biblioteki, przez jazdę konną, po manicure. A jeśli ktoś ma dużo szczęścia może też liczyć na obudzenie przez...zaglądające do okien zebry.

ODCINEK 5.Za piękną XVIII-wieczną fasadą budynku pięciogwiazdkowego Hotelu Claris w Barcelonie kryje się na wskroś nowoczesne wnętrze. Luksusowy hotel w idealny sposób łączy klasykę i nowoczesność. Położony jest przy jednej z najwspanialszych ulic miasta - Paseo de Gracia. Goście hotelu mają darmowy wstęp do wielu muzeów tego fascynującego hiszpańskiego miasta.

ODCINEK 6. Hotel Bristol w Paryżu łączy w sobie znakomitą kuchnię, dobrą rozrywkę, wspaniałe wnętrza i oryginalne kolekcje dzieł sztuki. Oferuje swoim gościom szeroką gamę usług, a wszystko to w scenerii niespotykanych wnętrz, urządzonych z mieszanką luksusu i wysublimowanego gustu. W Hotelu Bristol często są też organizowane wspaniałe pokazy haute couture najsłynniejszych projektantów mody.

ODCINEK 7. Hotel Rambagh Palace w Dżajpurze był pierwotnie siedzibą miejscowej arystokracji. Hotelem stał się w 1957 roku, po gruntownym odrestaurowaniu. Swoich gości przenosi w czasie do okresu, gdy władcami Indii byli maharadżowie. Stylowych wnętrz nie pozbawiono ich dawnego klimatu, mimo kilku skomplikowanych remontów. Luksusowy i oferujący odwiedzającym przeróżne udogodnienia i rozrywki hotel nazywany jest często perłą w koronie hotelarstwa w Indiach.

ODCINEK 8. Hotel Oriental mieści się w Bangkoku, kulturowym i handlowym centrum Tajlandii. Jego właściciele dzielą się z gośćmi - i z widzami tego odcinka serii - swoim uwielbieniem dla kultury i tradycji swojego kraju, co w połączeniu z niezwykle troskliwą obsługą sprawia, że pobyt tu z pewnością będzie należał do niezapomnianych. Goście mogą m.in. wykupić specjalny program pomagający w poznaniu i zrozumieniu kultury Tajlandii, skorzystać z lekcji gotowania czy odpocząć w jednym z basenów.

ODCINEK 9. Założycielami Pierre Hotel w Nowym Jorku są Francuzi. Dlatego położony przy słynnej Fifth Avenue hotel oferuje swoim gościom ponadczasową europejską elegancję, której urok podkreśla smak najlepszych win burgundzkich. Aby wszyscy goście czuli się tu jak w domu, pracownicy obsługi znają w sumie 35 języków obcych. W tym jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie można też podziwiać pokaźną kolekcję sztuki z początku ubiegłego stulecia.

ODCINEK 10. Usytuowany nad brzegiem Nilu hotel "The Old Cataract" jest oazą wykwintności, kultury i tradycji, a przed wszystkim gościnności. Jego twórcy inspirowali się powieścią Agathy Christie "Śmierć na Nilu". Utrzymany w architekturze wiktoriańskiej jest jednym z najpiękniejszych hoteli na świecie. Z jego okien rozciąga się widok na nubijskie wioski, rozpalone piaski pustyni i Nil. To wszystko nie daje gościom zapomnieć, że przebywają w kraju faraonów.

ODCINEK 11. W Hotel de Paris niczym w pigułce zawarte są wszystkie najlepsze cechy Monako i jego gospodarki. To udane połączenie luksusu z działalnością charytatywną. To także perła przemysłu hotelarskiego - w roku 2006 został uznany przez Conde Naste Traveler za najlepszy hotel w Europie.

ODCINEK 12. Wizyta w hotelu Royal Palm na Mauritiusie to - w opinii wielu jego gości - chwile spędzone w położonym w tropikach raju, gdzie nie ma nadmiernego przepychu, ani zbyt troskliwej obsługi hotelowej. Dyskretny urok tego miejsca to w dużej mierze zasługa zarządzającego Royal Palm od dwudziestu lat menedżera, który sam opowie o tym niezwykłym miejscu.

ODCINEK 13. W ostatniej części serii swoje sekrety odkrywa okazała budowla, pamiętająca jeszcze czasy panowania w Indiach Imperium Brytyjskiego. Hinduska arystokracja nadal chętnie zamieszkuje w Taj Mahal Palace. Widzowie tego odcinka mają niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wydawanej w nim charytatywnej kolacji i otwarciu nowej hotelowej restauracji. Są także świadkami przybycia niezwykłego gościa - wnuka ostatniego maharadży Kaputhala, który zatrzyma się w apartamencie prezydenckim.
NAJŚWIETNIEJSZE HOTELE ŚWIATA
reżyseria:
Francja, 2005
Seria dokumentalna przedstawiająca najciekawsze hotele z różnych zakątków świata. Kamera ukazuje piękno elewacji i wystroju wnętrz każdego z hoteli, pracę hotelowej obsługi zarówno w pomieszczeniach dla gości, jak i w kuchni, a także to "coś", co wyróżnia każde z tych miejsc spośród tysięcy innych. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu obiektowi.
serial dokumentalny
NAJŚWIETNIEJSZE HOTELE ŚWIATA
1,0 5 1 2