PREMIERA

2006.02.01

CANAL+ PREMIUM

NEMESIS GAME

Kanada/Nowa Zelandia/Wlk. Brytania, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sara Novak (Carly Pope) jest uczelnianą outsiderką - od czasu, kiedy jej matka zginęła tragicznie w wypadku, dziewczyna nie umie porozumieć się z rówieśnikami.

Wspólny język studentka filozofii znajduje natomiast z Vernem (Adrian Paul), podstarzałym właścicielem sklepu ze śmiesznymi rzeczami, który pomaga jej radzić sobie w trudnej relacji z ojcem (Ian McShane). Vern ponadto dzieli z nią wielką pasję, jaką jest rozwiązywanie łamigłówek. Jedną z nich staje się tajemniczy napis na ścianie stacji metra. Kiedy Sara próbuje znaleźć do niego klucz, trafia na ślad innego, ukrytego pod powierzchnią codzienności świata. Tą alternatywną rzeczywistością rządzą reguły niebezpiecznej gry - jej uczestnicy ocierają się o największe tajemnice istnienia, ale kara dla tych, którzy odpadną jest bardzo wysoka. Gdy Sara zrozumie zasady tej rozgrywki, okaże się, że swoją ciekawość może przypłacić życiem.

Trzeci z kolei film JESSE'A WARNA, który w tym przypadku jest również autorem scenariusza, został bardzo dobrze przyjęty na Festiwalu Filmowym i Telewizyjnym w Nowej Zelandii - obok zdjęć Aarona Mortona jury nagrodziło także scenografię, montaż i charakteryzację. Pochlebne opinie zebrała również odtwórczyni głównej roli Carly Pope, znana wcześniej głównie z produkcji telewizyjnych, w których występowała już w szkole średniej (m.in. "Waiting For You"). Popularność przyniosła jej rola rezolutnej nastolatki Sam McPherson w emitowanym również w Polsce serialu "Asy z klasy" (oryginalny tytuł "Popular"). By zagrać Sam, Pope musiała pokonać w castingu 400 innych kandydatek. W "Nemesis Game" młodziutkiej aktorce z Vancouver partneruje Adrian Paul, tancerz i choreograf, a później także aktor znany m.in. z telewizyjnego serialu "Nieśmiertelny", którego był również współreżyserem.

WASZE OPINIE

Sobri

Jak na kino C+ to słabizna.

R.

Faktycznie niezły gniot. Szkoda czasu, są ciekawsze zajęcia.

jfk102

Bryndza z nędzą!!! Koszmarny paszkwil. Niebieskie bazgroły na murach mają chyba wywoływać coś jakby przerażenie u widza, niestety z kiepskim skutkiem, a sama końcowa scena, najazd kamery na niebieską farbę w sprayu i tekst, ze znaleziono na niej 27 odcisków różnych osób :) po wnikliwych badaniach daktyloskopowych :) Cokolwiek miałoby to znaczyc...
50% kaszany i drugie %50 kichy.
NEMESIS GAME
reżyseria:
Kanada/Nowa Zelandia/Wlk. Brytania, 2003
Sara Novak (Carly Pope) jest uczelnianą outsiderką - od czasu, kiedy jej matka zginęła tragicznie w wypadku, dziewczyna nie umie porozumieć się z rówieśnikami.
thriller
NEMESIS GAME
3,4 5 1 23