PREMIERA

2008.09.01

CANAL+ PREMIUM

NIANIA W AKCJI

Bo bui gai wak

Hong Kong, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji/komedia

czas trwania: 121 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Fong Ka Ho (Jackie Chan) to pechowy hazardzista. Tonie w długach, fortuna wciąż z niego drwi, a zmęczona uzależnieniem rodzina dawno się go wyrzekła.

Jego kumpel Octopus (Louis Koo) ma z kolei słabość do luksusowych kobiet. Romanse trzyma w tajemnicy przed żoną, a zarabia na nie kradzieżami. Złodziejskim fachem trudni się również Fong, w ten sposób obaj zdobywają pieniądze na swoje kosztowne nałogi. Kiedy w końcu w drzwiach Fonga pojawia się zdeterminowany egzekutor długów, sytuacja staje się poważna. Tak się składa, że finansowy kryzys dotyka również Octopusa, tak więc kiedy obaj otrzymują nietypowe zlecenie, nie mogą sobie pozwolić, by odmówić. Przedmiotem kradzieży ma być niemowlę - wnuk magnata finansowego. Przypadek sprawia, że akcja poważnie się komplikuje. Fong i Octopus muszą ratować własną skórę, a ich jedyną gwarancją przetrwania staje się uroczy, choć czasem nieco złośliwy bobas. Życie złodziei wypełniają wkrótce pieluchy, smoczki, podgrzewacze i grzechotki. Paradoksalnie, w tej sytuacji Fong wpada na pomysł, jak już nigdy nie ugrzęznąć w finansowym dołku.

Połączenie gangsterskiej opowieści, popisów kung fu i Jackie Chana z niemowlakiem to pomysł, który nie mógł okazać się niewypałem. Dlatego Chan, który z założenia nie gra negatywnych postaci, przyjął propozycję BENNY'EGO CHANA, reżysera takich filmów, jak "Nowa policyjna opowieść", "Policjanci z Hongkongu" czy "Zgadnij, kim jestem?". Aktor nie tylko wcielił się hazardzistę Fonga. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć w jego wykonaniu temat przewodni filmu, a jego sugestii uwzględnionych w scenariuszu było tak wiele, że został uznany współscenarzystą. Na planie towarzyszył mu Louis Koo, znany kinomanom z thrillera "Moon to", dzięki któremu walczył o Złotego Konia podczas Golden Horse Film Festiwal. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Michale Hui, aktor od wielu lat samodzielnie reżyserujący filmy, oraz Charlene Choi, laureatka Golden Bauhinia Award za rolę w komedii "Hei wong ji wong".

WASZE OPINIE

piterek_rek

film mi się nie podobał, mało śmieszny i nudny, taki jakby sztuczny albo nie wiem jak to nazwać ale nie polecam w każdym bądź razie

majsterek

ALE NUUDA!! ten film to mega porażka, w ogole nie smieszny
a akcji tyle co kot naplakal, 80% to jakies flaki z olejem, ledwo wytrzymalem do konca i to tylko dlatego ze
nie mialem akurat nic innego do roboty, jest tylko jeden powod dla ktorego warto go zobaczyc - jak sie
wreszcie konczy to sie czuje duzą ulgę :ufffff
podsumowujac odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam.

Kubol1910

Super film.:) Polecam także wszystkim;]
NIANIA W AKCJI
reżyseria:
Hong Kong, 2006
Fong Ka Ho (Jackie Chan) to pechowy hazardzista. Tonie w długach, fortuna wciąż z niego drwi, a zmęczona uzależnieniem rodzina dawno się go wyrzekła.
film akcji/komedia
NIANIA W AKCJI
3,9 5 1 29