PREMIERA

2012.04.29

CANAL+ PREMIUM

Nibylandia cz. 2

Neverland

Wlk. Brytania, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film fantasy/przygodowy

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Piotruś (Charlie Rowe), zraniony przez przywódczynię piratów, kapitan Elizabeth Bonny (Anna Friel), trafia z pomocą Dzwoneczka do kolonii leśnych duchów. Tam zostaje uzdrowiony i otrzymuje dar latania.

Nowych mocy musi użyć do powstrzymania Jakuba Haka (Rhys Ifans), który tymczasem nakłania Elizabeth do podróży w głąb lasu. Wykorzystując pochwyconych kompanów Piotrusia jako zakładników, zmusza chłopca, by ten zaprowadził go do kolonii duchów. W ślad za nimi podążają piraci. Kapitan Bonny jest bowiem gotowa za wszelką cenę zdobyć umiejętność latania.

"Nibylandia" to jedna z najoryginalniejszych prób adaptacji słynnej powieści szkockiego powieściopisarza i dramaturga Jamesa Matthew Barriego. Film zrealizował brytyjski reżyser i scenarzysta NICK WILLING , który w 1999 zasłynął jako twórca "Alicji w Krainie Czarów", zdaniem wielu najlepszej ekranowej wersji dzieła Lewisa Carrolla. Willing, niezrażony licznymi, scenicznymi, animowanymi i fabularnymi interpretacjami "Piotrusia Pana", od dziecka pragnął opowiedzieć słynną bajkę po swojemu. "Kiedy przeczytałem książkę po raz pierwszy, a potem obejrzałem film Disneya, poczułem niedosyt. Interesowało mnie, w jaki sposób Piotruś dostał się do Nibylandii. Dążyłem do tego, by z bajkowych postaci uczynić bohaterów z krwi i kości - chciałem, by wszystko było znacznie bardziej rzeczywiste" - tłumaczy powody, dla których podjął się ekranizacji. "Nibylandia" to jednocześnie prequel i reinterpretacja znanej bajki. Dowiedzieć się z niej można między innymi, w jaki sposób Hak stracił rękę i stał się czarnym charakterem, i dlaczego Piotruś nie chce dorosnąć. W realizacji śmiałej wizji reżyserowi pomogła formuła blisko trzygodzinnego miniserialu, dzięki czemu nie musiał dokonywać specjalnych skrótów i uproszczeń.

W Haka, początkowo pozostającego z Piotrusiem w niemal ojcowsko-synowskich relacjach, wcielił się Rhys Ifans, znany z romantycznej komedii "Notting Hill", thrillera "Przetrzymać tę miłość" i "Anonimus". Piotrusia, w wizji reżysera przywódcę gangu kieszonkowców w wiktoriańskiej Anglii, gra Charlie Rowe, którego można było zobaczyć w "Złotym kompasie" i "Nie opuszczaj mnie" u boku Carey Mulligan i Keiry Knightley. W roli kapitan Elizabeth Bonny, pod której urokiem Hak przechodzi wewnętrzną przemianę, pojawia się Anna Friel (serial "Gdzie pachną stokrotki", "Zaginiony ląd", "Jestem Bogiem"). Rolę pana Smee, bodaj najinteligentniejszego członka pirackiej załogi, powtarza Bob Hoskins, który w tę postać wcielił się 20 lat wcześniej w "Hooku" Stevena Spielberga.
Nibylandia cz. 2
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2011
Piotruś (Charlie Rowe), zraniony przez przywódczynię piratów, kapitan Elizabeth Bonny (Anna Friel), trafia z pomocą Dzwoneczka do kolonii leśnych duchów. Tam zostaje uzdrowiony i otrzymuje dar latania.
film fantasy/przygodowy
Nibylandia cz. 2
3,6 5 1 9