PREMIERA

2006.02.07

CANAL+ PREMIUM

NIC ŚMIESZNEGO

Polska, 1995

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Adam Miauczyński (Cezary Pazura) jest urodzonym pechowcem, a w życiu - jak sam mówi - "nie spotkało go nic śmiesznego". Kiedy go poznajemy, już nie żyje: leży w prosektorium, a ludzie, którzy go ubierają, rozpoznają w nim reżysera filmów erotycznych.

Adaś (tak nazywa się większość głównych bohaterów Koterskiego) zaczyna pośmiertnie wspominać swoje życie - nieszczęśliwe dzieciństwo, kiedy mama (Agnieszka Wagner) ubierała go w sukienki, niepowodzenia w pracy, które sprawiały, że zamiast dorobić się bogactwa, jeździł psującym się maluchem oraz żonę (Ewa Błaszczyk), z którą nawet po rozwodzie męczył się w tym samym mieszkaniu. Zza światów Adaś opowiada jeszcze historię ostatniej, iluzorycznej miłości i wspomina okoliczności swojej groteskowej śmierci.

MAREK KOTERSKI to twórca wszechstronny - reżyser filmowy i teatralny, dramatopisarz, autor prac krytycznych z zakresu literatury, teatru i filmu. Nieustannie zaskakuje łącząc komediodramat, groteskę i kino psychologiczne, a jego najważniejszym tematem jest duchowy upadek człowieka. Koterski zainteresował polską krytykę już swoim debiutanckim obrazem "Dom wariatów" (1984), za który otrzymał na Festiwalu Filmowym "Młodzi i Film" w Koszalinie nagrodę im. Wojciecha Wiszniewskiego dla najciekawiej zapowiadającej się indywidualności twórczej oraz wyróżnienie za najlepszy debiut reżyserski. Jego następny obraz "Życie wewnętrzne" (1986) jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodziło za najlepszą reżyserię i montaż, a polscy krytycy Syrenką Warszawską dla najlepszego filmu. Grand Prix FPFF w Gdyni Koterski zdobył szesnaście lat później za "Dzień świra" (2002) z Markiem Kondratem (nagroda za główną rolę męską na tym samym festiwalu). "Dzień świra" to podobno najbardziej autobiograficzny ze wszystkich obrazów twórcy. Sam Koterski jest w polskim środowisku filmowym niepokornym outsiderem. Kiedy w 2003 roku przewodniczył w Gdyni festiwalowemu jury, jego decyzja o przyznaniu większości nagród, w tym głównej, "Warszawie" (2003) Dariusza Gajewskiego wywołała oburzenie polskiej prasy. "Zrozumiałem wówczas, że nie służą mi kontakty z mediami i wycofałem się z nich na dobre" - mówił później sam reżyser.

Główną postać w "Nic śmiesznego" zagrał jeden z ulubionych aktorów Koterskiego Cezary Pazura, specjalizujący się w rolach komediowych (m.in. "Kiler" (1997), "Kiler-ów 2-óch" (1999), "E=mc2" (2002), "Kariera Nikosia Dyzmy" (2002). Jednak swoje najważniejsze nagrody, wyróżnienia za drugoplanowe role męskie na FPFF w Gdyni, Pazura zdobył za role w psychologiczno-sensacyjnym obrazie "Kroll" (1991) Władysława Pasikowskiego i obyczajowym filmie "Tato" (1995) Macieja Ślesickiego. Próbą przełamania komediowego wizerunku gwiazdy serialu "13 posterunek" była również złożona kreacja w opartym na powieści Witkacego "Nienasyceniu" (2003) Wiktora Grodeckiego.

WASZE OPINIE

escor

jeżeli ktoś nie widział tego filmu to serdecznie współczuje...to jest KLASYKA polskiej komedji.MUSICIE TO OBEJRZEĆ!!!oglądałem to już kilka razy, ale mógłbym to oglądać codziennie...

admin

Film "Nic śmiesznego" został wyemitowany zgodnie z planem, a mianowicie: we wtorek (07/02/2006, CANAL+) o godz. 00:50 i w środę
(08/02/2006 CANAL+ FILM) o godz. 20:00. Oczywiście następna emisja również odbędzie się zgodnie z planem, czyli we wtorek (21/02/2006 CANAL+ FILM) o godz 02:40.

ja

Dlaczego ten film nie został pokazany?? Na stronie podano że będzie leciał w poniedziałek w nocy i we wtorek o 20 i zamiast niego leciało coś innego. Mam nadzieje ze 21 lutego poleci juz na pewno bo komedia boska.
NIC ŚMIESZNEGO
reżyseria:
Polska, 1995
Adam Miauczyński (Cezary Pazura) jest urodzonym pechowcem, a w życiu - jak sam mówi - "nie spotkało go nic śmiesznego". Kiedy go poznajemy, już nie żyje: leży w prosektorium, a ludzie, którzy go ubierają, rozpoznają w nim reżysera filmów erotycznych.
komedia
NIC ŚMIESZNEGO
4,1 5 1 99